Cumhurbaşkanı ve TBMM Başkanına Mehmet Perinçek için çağrı..


Cumhurbaşkanı ve TBMM Başkanına Mehmet Perinçek için çağrı

Dostlar,

Sayın Naci Kaptan‘ın aşağıdaki iletisini paylaşalım..
Önemlidir..

Biz her 2 makama da yolladık iletiyi..

Teşekkürler duyarlı insan Naci Kaptan

Sevgi ve saygı ile.
05 Ocak 2014, Ankara

Dr. Ahmet Saltık
www.ahmetsaltik.net 

*****

Değerli Vatandaşım, 

Aşağıdaki mektup Cumhurbaşkanı ve
TBMM Başkanına gönderilmiştir.
Onaylarsanız siz de gönderiniz.
e – posta adresleri
Saygılarımla
Naci Kaptan
***
Sayın Abdullah Gül
Cumhurbaşkanı,
Sayın Cemil Çiçek,
TBMM Başkanı,
Sayın Cemil Çiçek’in 04.Ocak.2013 tarihinde basına yansıyan açıklamasına göre
AİHM’in Ermeni meselesi kararının çok önemli olduğu belirterek,
“Bu kararın 2015’e giderken Türkiye’nin gücüne güç katacaktır.”

diyerek bu konuda katkısı  olanlara teşekkür ettiğini öğrendim ve mutlu oldum.
Sayın Cumhurbaşkanı,
Sayın TBMM Başkanı,
Sayın Doğu Perinçek‘in de önderlerinden birisi olduğu Talat Paşa komitesiyle birlikte Ülkemizin sırtında
ağır bir kambur olan ERMENİ SORUNU konusunda Devletimizin yapamadığını yaparak  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinden ülkemiz lehine çok önemli bir karar çıkartılmasını sağlamış ve Ülkemizin elini Ermeni sorunu konusunda Uluslararası arenada, hukuk ve siyasi tarih bağlamında güçlendirmiştir..
2005 yılında kurulan ve ‘Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır’ diyen Talat Paşa Komitesi 2005 yılından başlayarak Fransa’da, Almanya’da ve İsviçre’de büyük çaplı çalışmalarla  bu konuda demokratik eylemler yapmıştır.
Üzülerek belirtmeliyim ki, bu çalışmalar Hükümet tarafından gereken desteği görmemiştir..
Ermeni Sorunu konusunda Devletimize ve Milletimize çalışmalarıyla büyük yarar sağlamış olan ;
Talat Paşa Komitesi üyelerine, başta Doğu Perinçek ve bu konuda büyük arşiv çalışmaları yaparak Ulusal tezlerimize alt yapı kaynakları sağlamış olan  değerli araştırmacımız Mehmet Perinçek dahil olmak üzere Devletimizin
toplum adına teşekkür borcu olduğunu düşünüyorum. Ayrıca üniversitede akademik çalışmalar yapan Mehmet Perinçek’in çalışmaları engellemektedir.Yurt dışına çıkış yasağı da konmuş olup arşiv çalışmaları için Yurtdışına gitmesi de engellendiğini de hatırlatmak isterim.
Sayın Cumhurbaşkanı ,
Sayın TBMM Başkanı,
Var olan şartlar altında Ülkemizde toplumsal barış ve huzur zorlu bir süreç içindedir.
Toplumsal barışa hizmet ve Devletimize sunulmuş olan Uluslararası bir başarıyı
manevi bağlamda  ödüllendirmek adına ;
Başta sayın Doğu Perinçek , Talat Paşa Komitesi üyeleriyle birlikte araştırmacı Mehmet Perinçek’in Devlet katında teşekkürle ödüllendirilmelerini ve ayrıca akademik çalışmalar yapmakta olan Mehmet Perinçek’in üniversitede
ve Yurt dışında arşiv çalışmalarına tekrar olanak sağlanması hususunu bir Yurttaş olarak sizlerden saygıyla
talep ediyorum.
Sade Vatandaş

Naci Kaptan

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

“Cumhurbaşkanı ve TBMM Başkanına Mehmet Perinçek için çağrı..” için bir yorum

 1. BİR ERMENİ VATANDAŞIMIZDAN GASPEDİLEN DEVA ÇIKMAZ’INDAKİ İP BİNASINI UNUTMAYALIM.

  Talat Paşa Komitesi adında bir komite kurmak ve komite aracılığıyla, “ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR!..” biçiminde yalanlar söylemek elbette serbest olmalıdır.

  Ama bir devlet, İnsanlığa Karşı İşlenmiş Suçlar konusunda yalan söyleyemez. Cumhurbaşkanı’nın, Başbakan’ın, Bakanların ve hatta sıradan devlet memurlarının “İnsanlığa Karşı İşlenmiş En Büyük Suçlar Hakkında yalan söylemeye;” bu suçları gizlemeye hakları yoktur.

  Devlet, Devlet Örgütleri adına “İnsanlığa Karşı İşlenmiş Suçlar Hakkında” asla yalan söylenemez; asla bu suçlar asla inkar edilemez.

  İP gibi Faşist ve Nazi Partileri ise; zaten İnsanlığa Karşı En Ağır Suçları işlemek için var olduklarından yalan da söylerler, İnsanlığa Karşı Yeni Suçlar da işlerler… Ki; Doğu Perinçek’in Partisi İP, Deva Çıkmazı’nda bir Ermeni Vatandaşımızdan Gasp edilen Bina ile SABIKALIDIR.

  Ermeni Sorunu’nu; 1915’de Anadolu’yu TÜRK VE SÜNNİ YAPMAK İÇİN yüz binlerce Ermeni’nin evlerinden; köy, kasaba ve şehirlerinden alınarak BİLİNMEYEN, DÜNYADA VAROLMAYAN BİR DİYARA GÖTÜRÜLMESİDİR.

  Evlerinden; köy, kasaba ve şehirlerinden alınan yüz binlerce İNSANI BİLİNMEYEN, DÜNYADA VAR OLMAYAN DİYARA GÖTÜRMEK İÇİN; at, eşek, deve, tren, kamyon gibi hiçbir TAŞIT KULLANILMAMIŞ; ekmek, yemek, yiyecek ve hatta su verilmemiş; ama YÜZ BİNLERCE İNSANI evlerinden; köy, kasaba ve şehirlerinden alarak bilinmeyen, dünyada varolmayan bir diyara götürmeye TEHÇİR DENİLMİŞTİR.

  1935 TUNCELİ KANUNU İLE YAPILAN Dersim 3. Büyük Alevi Soykırımı’na da TEDİP VE TENKİL HAREKATI DENİLMİŞTİ. Sözde Laik Cumhuriyet, “ÖZGÜR VE BAĞIMSIZ KARAKTERDEKİ ALEVİLERE” tahammül edememiş ve bir soykırım yaparak Dersim’i “Özgür ve Bağımsız karakterdeki” Alevilerden temizlemiş ve TAB’ALAŞTIRMIŞTI.

  Hitler, “ERMENİLERİ VE ALEVİLERİ HATIRLAYAN VAR MI?” diyerek soykırım yapmış ve Anadolu’nun Sünnileştirmesini EN BÜYÜK ÖRNEK KABUL ETMİŞTİ.

  Mehmet Perinçek, ‘Ermeni Meselesi’ni Türkiye’nin dışında mı araştıracakmış; Türkiye’nin dışına çıkmadan ‘Ermeni Meselesi’ni araştıramıyor muymuş?

  Mehmet Perinçek, Beyoğlu’na Deva Çıkmaz’ına gitsin, bir Ermeni Vatandaşımızdan gasp edilen binaya baksın ve ondan sonra vicdanı varsa ‘Ermeni Meselesi’ konusunda söz söylesin!..

  Cumhurbaşkanı’nın, Meclis Başkanı’nın; Mehmet Perinçek’in yurt dışında yapacağı ‘araştırmalara’ ihtiyacı olamaz. Bu Makamların, Mehmet Perinçek’e “önce İP’in bir Ermeni Vatandaşımızdan gasp ettiği binayı araştır!..” demeleri gerekir.

  Ahmet bey, siz de; hala Dersim 3. Büyük Alevi Soykırımı sırasında öldürülen HAMİLE BABAANNENİZİN NASIL ÖLDÜRÜLDÜĞÜNÜ YAZMADINIZ!.. HALA ZULÜMLE ABAT OLMAKTAN MEDET UMUYORSUNUZ…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir