BU YALANCILARIN YÖNETTİĞİ ÜLKEDE YAŞAMAKTAN UTANÇ DUYUYORUM 

BİZE ULAŞAN 2 E-İLETİ…
BU YALANCILARIN YÖNETTİĞİ ÜLKEDE YAŞAMAKTAN UTANÇ DUYUYORUM 

Sevgili okurlarım,
Ülkemden değil ama bu toplumun bir ferdi olmaktan, böyle bir toplumun içinde
yaşamaktan utanç duyuyorum. Bu toplum nasıl bu hale getirildi? Hırsızlar, soyguncular, yalancılar, hainler bu ülkede itibar görüyorsa, seçimlerde halktan oy alıyorsa, toplum bunlarla gurur duyduğunu haykırıyorsa utanmaktan başka bir şey gelmiyor elimden. Gerçekten utanç içindeyim. Türkiye Cumhuriyeti’nin dışişleri bakanlığı koltuğunda oturan AKP’li Mevlüt Çavuşoğlu, Afrin harekatı sona yaklaşırken ABD dışişleri bakanı Tillerson ile yaptığı görüşmeden sonra, 17 Mart 2018 günü “ABD ile Münbiç konusunda anlaşmaya vardık” demiş ama nasıl bir anlaşmaya vardıklarını açıklamamıştı. Bir haftadır gazeteler, TV’ler
Türkiye’nin Münbiç konusunda ABD ile anlaşmaya vardığını yazmış, çizmiş, söylemişti. TV ekranlarının alt yazılarında hep Türkiye’nin Münbiç konusunda ABD ile anlaşmaya vardığını okuyor, görüyor, duyuyorduk. Ancak Amerika, bu yalan haberin yaygınlaşması üzerine 21 Mart günü Türkiye ile Münbiç konusunda bir anlaşmaya varmadıklarını, Mevlüt Çavuşoğlu’nun halka yalan söylediğini resmen açıkladı. ABD’den bu açıklama gelince bu kez Mevlüt Çavuşoğlu, “Ben ABD ile anlaşmaya vardık demedim, Münbiç konusunda bir anlayışa vardık dedim.” dedi.
Eğer ABD ile bir anlaşmaya varmamışsanız, bir haftadır gazeteler ABD ile anlaşmaya
varıldığını yazıyordu, TV ekranlarından bu söyleniyor ve ekranların alt yazılarında ABD ile anlaşmaya varıldığı yazıyordu. Niçin kamuoyuna “ABD ile bir anlaşmaya varmadık, sadece bir anlayışa vardık” demedin ve bir düzeltmede bulunmadın? Söylediğin sözün bir yalan olduğu, halka yalan söylediğin ABD tarafından suratına çarpılınca “Anlaşmaya vardık demedim, anlayışa vardık dedim” demek zorunda kaldın?
Hiç utanmadın mı?
– Şimdi yüzün kızarmıyor mu?
– Bu halktan özür dilemeyecek misin?
Eyy Çavuşoğlu, seni gördüğüm yerde yüzüne tükürmezsem insanlığımdan utanırım.
Sefer Çetinkaya
Eğitimci, gazeteci, yazar
———–
Irak başbakanı İbadi’yi
“Sen benim muhatabım değilsin, seviyemde değilsin, karatımda değilsin, kalitemde değilsin, haddini bil” diyerek yuhalatan kimdi “değerli dostum, kardeşim İbadi’yi külliyemizde ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim” diyerek alkışlatan kimdi?.


E-Turkiyeyiz Biz dagitim listesi Turkish Forum – Dunya Turkleri Birliginin yayin organidir ve web sitesi http//www.turkishnews.com ile birlikde calisir.. facebook siteleri ise https://www.facebook.com/TurkishForumPage ve https://www.facebook.com/turkishnewspage
olarak seçilmiştir.
===================================
Yanıt…

Sayın Sefer Çetinkaya,

Lütfen utanç duymayınız, çünkü ülkemiz İÇTEN İŞGAL ALTINDA dır. Bu işgal 11 Kasım 1938’de başlamış (AS: Bize göre 1938-1950 İsmet İNÖNÜ’nün cumhurbaşkanlığı döneminden sonra!) göre, 12 Eylül 1980 ile hızlanmış ve 2007’den bu yana şaha kalkmıştır.

Bizlerin utanç duymak yerine, her ortamda  işgalcilere KANLA ve İRFANLA kurulan CUMHURİYETİMİZİN yıkılma koşullarının da belli olduğunu, bedelini ödemeyi kabullenmeleri koşulu ile istediklerini yapabileceklerini, ancak kendileri için bu durumun hiçbir yararı olmayacağını hatırlatmamız gerekir. Yani YERSENİZ demek, tam yüzyıl önce olduğu gibi.

Saygılarımla. 23.03.2018

Erol Güçlü
ADD Viyana Şubesi Kurucu Başkanı
==============================

Erol bey dostumuzun hoşgörüsü ile yukarıdaki iletisine ayraç içinde 1 tümce ekledik.. Yineleyelim :

  • Ülkemizin örtük işgali bize göre 1938-1950 İsmet İNÖNÜ’nün cumhurbaşkanlığı döneminden sonra başlamıştır.

ATATÜRK‘ün en yakın dava ve silah arkadaşını haksız suçlamak, Mustafa Kemal Paşa’yı de çok üzerdi eminiz..  

Bir de Sn. Sefer Çetinkaya‘ya AKP iktidarına ilişkin

  • Ne bekliyordunuz ki??

diye sorma geliyor içimizden..

Sevgi ve saygı ile. 23 Mart 2018, Ankara

Dr. Ahmet SALTIK
Ankara Üniv. Tıp Fak. – Mülkiyeliler Birliği Üyesi
www.ahmetsaltik.net     profsaltik@gmail.com

 

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir