Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin Teminatıdır

Cumhuriyet Halk Partisi,
Türkiye Cumhuriyeti’nin Teminatıdır

Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin Teminatıdır

(AS : Bizim katkımız yazının altındadır..)

CHP’nin kuruluşunun 94. yıl dönümünde mesaj yayımlayan CHP PM Üyesi 25. Dönem Denizli Milletvekili Av. Gülizar Biçer Karaca,

– Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ün en büyük eserinden biri olan,
– Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı,
– özgürlüklerin, demokrasinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün savunucusu

Cumhuriyet Halk Partimizin kuruluşunun 94.yılı kutlu olsun!” dedi.

Karaca mesajında, CHP’nin yalnızca bir siyasi parti olmadığının altını çizerek şunları söyledi:

CHP Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur. Örnek gösterilecek köklü geçmişe sahip olan partimiz; ilklerin, özgünlüklerin, devrimlerin, aydınlanma ve mücadelesinin, akıl ve bilimin sembolüdür.

Bugün hukukun üstünlüğü, yargının bağımsızlığının yerini siyasi otorite almışsa, din ve vicdan hürriyetinin garantisi laiklik yok sayılıp, inançlar sorgulanır hale getirilmişse, inancı, etnik kimliği ne olursa olsun MİLLET olabilenlerin ayrıştırıldığı, üniter yapı ve bölünmez bütünlük Anayasada bir cümleden ibaret hale getirilmeye, ayrışmalar körüklenmeye başlamışsa Türkiye’de birleştirici bir güç ve iktidar gerekmektedir. Bu iktidar ise CHP’nin iktidarıdır.

Gün, direniş günüdür. Gün, kararlılık günüdür. Gün, yılmadan, yorulmadan, dayanışma ve örgütlülük bilincini bırakmadan mücadele günüdür. Türkiye’yi karanlığa ve kaosa sürüklemek isteyenlere geçit vermeyecek olan Cumhuriyet Halk Partisi, köklü tarihinde olduğu gibi bugün de, gelecekte de demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü, insan haklarını, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü savunmaya devam edecektir. Emperyalist güçlere karşı verilen onurlu Kurtuluş mücadelesinin emanetçileri olarak, geçit vermeyeceğimizi bir kez daha büyük bir inanç ve kararlılıkla ifade etmek istiyorum. 9 Eylül aynı zamanda İzmir’in işgalden kurtuluşunun yıldönümüdür.

Cumhuriyet Halk Partisinin 94. Kuruluş yıldönümünde, başta kurucumuz ve ilk genel başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü, İsmet İnönü ve silah (AS: silah + dava) arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyor; 94 yıl boyunca ülkemiz ve partimiz için mücadele eden Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesine teşekkür ediyorum.”
==================================

Değerli dostumuz CHP PM Üyesi 25. Dönem Denizli Milletvekili Av. Gülizar Biçer Karaca‘ya teşekkür ederek, iletisini içerik olarak onaylayarak paylaşıyoruz…

Siyasal tarihte 94 yaşına gelen siyasal parti bulmak çok güç olsa gerektir..

Dolayısıyla, Devlet kuran bir parti olarak Cumhuriyet Halk Partisi herhangi bir siyasal parti olmaktan çok öte bir derinliğe ve anlama sahiptir.

Köklerini titizlikle koruyarak, çağın koşullarının gerektirdiği güncellenmelerle siyasal yaşamını sürdürmesi, Türkiye için vazgeçilmez bir gerekliliktir.

Sevgi ve saygı ile. 09 Eylül 2017, Datça

Dr. Ahmet SALTIK
Ankara Üniv. Tıp Fak. – Mülkiyeliler Birliği Üyesi
www.ahmetsaltik.net     profsaltik@gmail.com

 

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir