Merdan Yanardağ’dan Deniz Baykal’a: Bu kepazeliğe boyun eğmektir!

Merdan Yanardağ’dan Deniz Baykal’a:
Bu kepazeliğe boyun eğmektir!

Merdan Yanardağ'dan Deniz Baykal'a: Bu kepazeliğe boyun eğmektir!Merdan YANARDAĞ
ABC Gazetesi, 02.05.2017

(AS : Bizim kapsamlı katkımız yazının altındadır..)

Merdan Yanardağ’la Emre Kongar’ın bugünkü ’18 Dakika’ daki gündemi,
Deniz Baykal’ın hileli sonuçları meşrulaştıran çıkışıydı.
İşte sosyal medyada da gündem yaratan programın tamamı…

ABC Haber Merkezi

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal “Yeni bir durum var. Duruma ayak uydurmamız lazım” şeklinde bir açıklama yaparak referandumun hileli sonuçlarını kabullendiği sinyalini vermişti. Baykal’ın bu tavrını Prof. Dr. Emre Kongar‘la birlikte yaptığı
’18 Dakika’da sert bir dille eleştiren Tele1 Televizyonu ve ABC Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ,

“Şimdiden %49’un duyarlılıklarını temsil edecek bir adayı belirlemek ve çalışmak gerekir demek 16 Nisan kepazeliğine evet demektir, buna boyun eğmektedir.” diye konuştu.  Programın bu bölümü ve Merdan Yanardağ’ın eleştirileri kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu. Videoları sosyal medyada paylaşılan programın tam kaydını okurlarımıza sunuyoruz…

Prof. Dr. Emre Kongar ve gazeteci Merdan Yanardağ, bugünkü ’18 Dakika’da Erdoğan’ın AKP’ye üyeliğini, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın 2019’la ilgili çıkışını, İngiliz The Times gazetesinin ‘NATO’nun Türkiye’deki sesini yükseltmesi gerektiğini” belirten yazısını değerlendirdiler.

Baykal’ın “Yeni bir durum var. Duruma ayak uydurmamız lazım” ifadeleriyle yaptığı imayı ‘vahim’ olarak değerlendiren Merdan Yanardağ, “Deniz Baykal’ın ‘2019’a hazırlanmalıyız’ şeklindeki yaklaşımını hem politik, hem de stratejik bakımdan hatalı buluyorum. Her şeyden önce bu, 16 Nisan sahtekarlığını, hilesini, hırsızlığını, ulusal egemenliğin ihlal edilmesi girişimini, milli iradenin gasp edilmesini onaylamak anlamına geliyor” dedi.

Daha CHP’nin hukuki girişimleri bile tamamlanmamışken böyle bir çıkış yapılmasının “AKP’ye boyun eğmek” olacağını belirten Yanardağ, “Ortada bir rezalet var. Şimdiden aday belirlemeye başlamak gerekir demek 16 Nisan kepazeliğine evet demektir” diye konuştu.

İşte o programın tamamı:
blob:http://www.dailymotion.com/f85084a2-2176-427f-a9f7-234906f8a27c
===================================
Dostlar,

ABC gazetesine, Tele1 yayınına Sayın Merdan Yanardağ ve çooook özverili, başarılı çalışma arkadaşlarına, “18 Dakika” programına varlık veren saygın bilim – siyaset insanı – yazar…. Mülkiye’li büyüğümüz Prof. Dr. Emre Kongar’a çoook teşekkür borçluyuz..
Bu bilge kişi, kendisine hala, “50 yıllık Sosyoloji öğrencisi..” demekte!

Bu gazeteyi (ABC Gazetesi), bu TV’yi (Tele1) ve saygın yazarlarını – programcılarını izlemek ve izletmek gerek.. Türkiye’nin sisli – puslu AKP karanlığında bir liman feneri gibi aydınlık saçmaktalar.. Tıpkı Melih Cevdet Anday’ın görkemli “Sis Çanı” şiirinde olduğu gibi..
*****
Uyuyamayacaksın 
Memleketin hali
Seni seslerle uyandıracak
Oturup yazacaksın
Çünkü sen artık o sen değilsin
Sen şimdi ıssız bir telgrafhane gibisin
Durmadan sesler alacak
Sesler vereceksin
Uyuyamayacaksın
Düzelmeden memleketin hali
Düzelmeden dünyanın hali
Gözüne uyku giremez ki…
Uyuyamayacaksın
Bir sis çanı gibi gecenin içinde
Vakur, metin, sade
Çalacaksın..
*****
Bu arada, Sn. Baykal’ın siyaseten prematüre (erken) çıkışını anlayamadığımızı belirtelim. Hemen üzerine atladı bildik kişi ve çevreler.. Ahmet Hakan; işleye işleye, tez elden konuk etti Baykal’ı programına.. Sordu da sordu, anlamadı (!) bir daha sordu, onaylattı, doğrulattı..
AKP’de, “tarafsız” kalacağına Anayasa gereği yemin eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, fiilen AKP’nin başı iken, âlâ ile vâlâ ile resmen de üye oluyor; kıyamet kopmuyor ama CHP karışıyor, karıştırılıyor! Oh ne âlâ memleket ve siyaset..
Erdoğan artık Cumhur’un tarafsız başkanı değil; AKP’nin/AKP’linin Cumhurbaşkanıdır. “Status quo” değişmiştir, Gerçekte AİHM kararlarıyla zımnen ilga (dolaylı iptal) TCK m. 299 de facto geçersiz kılınmalı, davalar düşürülmelidir..

  • Efendiler; ülkenin tek kurumsal umudu CHP kalmıştır!
  • Gözünüzün bebeği gibi koruyup kollamak boynunuzun borcudur.
    Kendinize gelin ve ihtiraslarınızla boğulmayın..

YSK’ya göre cebren ve hile ile %49, gerçekte %60’a yakın yurttaş “HAYIR” demiştir faşizme ve bu saygın kitle mutlaka korunup 3 Kasım 2019 çifte seçimine hazırlanmalıdır.. (Eğer erken seçim yapılmaz ise..) Hem olası erken seçimde hem 3 Kasım 2019’da Cumhurbaşkanı seçimlerine ince ince (Muharrem İnce anlamında değil!) hazırlanmak, siyasetbilimin tüm birikimine, ilke ve deneyimine tam hürmet ve özenle.. Böylesi bir iklimi örmek için ülkemizde demokrasi isteyen her-kes ve her kurum ağır ve kritik bir sorum altındadır! Tam bir seferberlikle; denk AKP “silahıyla”;
DURMAK YOK, MÜCADELEYE DEVAM! 

Sevgi ve saygı ile. 03 Mayıs 2017, Ankara

Dr. Ahmet SALTIK
Ankara Üniv. Tıp Fak. – Mülkiyeliler Birliği Üyesi
www.ahmetsaltik.net     profsaltik@gmail.com

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir