30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!!

30 AĞUSTOS
ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!!

portresi

 

Prof.Dr. Mehmet Ali KÖRPINAR

(AS : Bizim katkmız yazının altındadır..)

 

“Bilelim ki, kazandığımız başarı ulusun kuvvetlerini birleştirmesinden ileri gelmiştir. Aynı başarıları ileride de kazanmak istiyorsak, aynı temele dayanalım ve aynı yolda yürüyelim.” (1923) Mustafa Kemal ATATÜRK

yyyy.gif
Güzel ülkemizin doğasında da Mustafa Kemal ATATÜRK var…

Değerli arkadaşlar,

Sizlere daha önceki yazılarımda belirttiğim gibi yüce önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK, bir kez daha 20. yüzyılın lideri seçilmiştir (Mayıs-2008). ABD’de Brown Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Arnold Ludwig, geliştirdiği bir metodoloji sonucunda, Atatürk’ün 20. yüzyılın en büyük siyasi lideri olduğunu ortaya koydu. 11 kategoriye göre seçilen liderler sıralamasında 31 puanla Atamız 1. olurken, Mao Zedung ve Franklin Roosevelt 30 puanla 2. olmuşlardır. Dünyayı karıştıran Bush ise 15 puan almış. O’nun dünyanın da kabul ettiği liderliğini ve önderliğini, ne yazık ki bizler hala algılayamadık ve kabullenemedik. 

Güzel ülkemizin doğasında da onun görüntüsü var. Her yıl, 15 Haziran ve 15 Temmuz tarihleri arasında Ardahan’ın Damal ilçesinde, Karadağ eteklerine güneşin yansımasıyla saat 17.32de oluşmaya başlayan görüntü, saat 17.50 sıralarında Atatürk siluetini ortaya çıkartıyor. Yani büyük liderimizin resmi doğamızda var ve O’nu kimse, ne gönlümüzden, ne de doğamızdan silemeyecektir. Ne yazık ki son günlerde birçok hain, O’nun heykelini ve resmini yok etmek için eylemler yapıyor. Hem Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olacaksın hem de bu ülkeyi kuran ve bizlere emanet eden liderimize karşı saygısızlık yapacaksın. Vatandaşlığımıza yakışmayan bu eylemleri kınıyorum.

Değerli arkadaşlar,

Yüce önderimiz, Sakarya meydan savaşında

  • “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh da bütün vatandır.
    Vatanın her karış toprağı, vatandaşın kanı ile ıslanmadıkça terk olunamaz!”
    diyerek ülkemizin her yerinde savunma yapılması gereğini vurgulamıştır. Bu savunma taktiği dünya harp sistemine yeni bir anlayış getirmiştir. Bu savunma taktiği ile hareket eden ordumuz, hem savunmasını ve hem de büyük taaruz için gereken hazırlıklarını yapmıştır.

Bir yıl sonra Mustafa Kemal’in yönetiminde 26 Ağustos 1922‘de Afyon Kocatepe’de başlayan Büyük Taaruz, 30 Ağustos’ta Dumlupınar Meydan Muharebesi zaferi ile sonlanmıştır. Bu zaferden sonra da İngiliz piyonu Yunan ordusu 9 Eylül’de İzmir’de denize dökülmüştür. Sonra da Türkiye Cumhuriyeti kurulmuş ve bizlere emanet edilmiştir. 

Ulusal bağımsızlıkları için tüm dünya ülkelerince örnek alınan bu süreçte, yüce önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ile O’nun emrinde, güzel ülkemizin kurulması için kanlarını ve canlarını veren tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi, özlemle anarken, şükranlarımızı sunuyoruz.

Sevgi ve saygılarımla (26.08.2016).

NOT      :

Güzel ülkemizde terör yüzünden can yitiklerimiz her gün artmaktadır. Ordumuzun Suriye harekatına karşılık CHP genel başkanı da hedef olarak alındı. Çok önemli bir istihbarat ve işbirliği eksikliğimiz var. Umarım en kısa zamanda bu eksikliği gideririz. Türkiye’mizin kurulmasını ve birçok ülkeye örnek olmasını hazmedemeyen AB-D emperyalizminin, bizleri bölmek, birlik ve beraberliğimizi bozmak için yıllardır uyguladığı proje devam ediyor. Yani yine binlerce vatan evladını yitireceğiz ve AB-D emperyalizmi silah satarak milyarlarca dolar kazanacak. Bu hain projeye karşı koymak için

  • Tüm halkımızı ulusal birliğe ve beraber olmaya çağırıyorum.

========================================

Dostlar,

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden meslektaşımız (Biyofizik uzmanı) Sn. Prof. Mehmet Ali Körpınar hocamıza, duygularını içtenlkle paylaşan bu yazısı için teşekkür ediyoruz..

30 Ağustos 1922 Zaferimizin Ulusumuzun ve insanlığın tarihinde özel bir yeri vardır. Anti – emperyalist bağımsızlık ve özgürlük savaşı veren, dünün sömürgesi tüm ülkelere ve halklarına kutlu olsun dileriz. Bu bağlamda dünyaya örnek olan Kurtuluş Savaşımzı ve Kuruluşumuzu bize armağan eden Yüce Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK en başta olmak üzere O’nun dava ve silah arkadaşlarına, saygın şehitlerimize ve gazilerimize bitmeyen bir minnetimiz var.

Büyük Zafer’imizin 94. yılında haklı olarak gururlu ve mutluyuz; her şeye karşın, gerçekçi olarak da geleceğe güvenle bakıyoruz..

Sevgi ve saygı ile.
30 Ağustos 2016, Tekirdağ

Dr. Ahmet SALTIK
www.ahmetsaltik.net
profsaltik@gmail.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir