MEVZUBAHİS KİŞİSEL ÇIKAR İSE VATANIN CANI CEHENNEME!

 

MEVZUBAHİS KİŞİSEL ÇIKAR İSE VATANIN CANI CEHENNEME!

Em.. Amiral Türker Ertürk
Em.. Amiral Türker Ertürk

TÜRKER ERTÜRK

Amerika’ya gitmeden önce Cem TV’den aradılar “Döndükten sonra Amerika anılarınızı bizle ve izleyicilerimizle paylaşabileceğiniz bir program yapabilir miyiz?”diye sordular. Ben de “Seve seve” yanıtını verdim.

Amerika’dan geldikten sonra hiç ses çıkmayınca sordum “Ne oldu?” diye.
Büyük bir sıkıntı içinde “Yönetim karar almış, şarkı ve türkü gibi eğlence programlarında sorun yok ama siyasi programlar için bundan sonra sponsor gerekli olacak” dediler. Ben de kendilerine “Bunun anlamı dibine kadar sansürdür“ dedim. Muhalefet eden, iktidara eleştiri yapan, Cemaatin hem dünya barışı hem de ülkemiz için tehdit olduğunu söyleyen birine kim sponsorluk ederdi ki!.. Bunun tek bir açıklaması vardı: afyon tip uyutucu ve uyuşturucu programlar serbestti ama uyandırıcı ve bilinçlendirici programlar yasaklanmıştı.

Alevi-Bektaşi Türkmen kültürü

Türkiye hızla rejim değişikliğine doğru giderken bu sürece direnen odakların kimisi zindanlara atılıyor, kimisi tehdit ediliyor, kimisi ele geçiriliyor, kimisi de satın alınıyordu.

Siz kurduğunuz televizyon kanalına “Cem” adını vererek buradan Alevi-Bektaşi Türkmen kültürünü esas alan bir gözlükle dünyaya bakılacağını, bu kültüre dostça bakan Cumhuriyetimizden ve onun kurucu ideolojisinden yana duruş göstereceğiniz algısını yaratmaya çalışacaksınız ama tam tersini yapacaksınız.

Bunu normal koşullar altından anlamak olanaklı değildir.

 • Bu ülkede rejim değişikliği olduğu zaman ilk yok edilecek veya baskı ile asimile edilecek grup Alevilerdir. 

Cemaat tarafından Cumhuriyete ve Alevilere hangi gözle bakıldığı açıktır.
Bunu anlamak için Cemaatin ve liderinin sözlerine ve açıklamalarına bakmak yeterlidir.

Tunceli Aleviliği

Cemaatin lideri Alevilik hakkında yaptığı bir konuşmasında;

 • “Tunceli Aleviliğinin Nusayri kökenli Süryani-Ermeni karışımı bir anlayış olduğunu ve esasen bunun dinsizlik olduğunu.. “ anlatıyor.

Bu konuşmayı internetten bulabilir, kulaklarınızla dinleyebilir ve gözlerinizle görebilirsiniz. Şimdi siz böyle bir insanın dinler ve mezhepler arasında barış ve hoşgörü ortamının yaratılmasına katkı sağlayabileceğine inanıyor musunuz?

Hal böyle iken siz eğer “Akil insanlar” heyetinin bir üyesi oluyorsanız,
altında hinoğlu hinlik yatan Mamak Tuzluçayır’daki Cami-Cemevi projesinin ortağı iseniz ve kanalınızda AKP ve cemaate karşı kalkan oluyorsanız bunun anlamı
“Söz konusu çıkarsa vatanın, mensubiyet içinde olduğunuz kültürün ve inancın canı cehenneme” yaklaşımıdır.

Ama toplumumuzda küçük insanlar olduğu gibi abideler de mevcut. Bunlardan birisi de bu gelişmeler üzerine Cem TV ve Cem Radyo’dan bir grup arkadaşı ile beraber istifa ederek ayrılan Sayın Tijen Bolulu’dur. Kendisini bu onurlu davranışı nedeniyle kutluyor gelişmeleri de Alevi toplumunun değerlendirmesine sunuyorum.

Olimpiyatlar çağdışı zihniyete verilemez!

 • AKP uygulamaları ve cemaat operasyonları ile ülkemizin hızla ortaçağ karanlığına doğru sürüklendiği şüphe getirmez bir gerçektir.

Bir de utanmadan ve arlanmadan 2020 Olimpiyatlarını almayı bekliyorlardı.
Halkına kimyasal silahlarla saldır ve şimdiye kadar altı yurttaşımızı katlet, doğal çevreyi tahrip et, toplumu birbirine karşı kamplaştır ve düşmanlaştır, kadınlara ve erkeklere
ayrı havuz yapmayı planla, Aydınlanma devrimlerine düşmanlık et, sporcuların
dünya doping rekorlarını kırsın ve sonra olimpiyat! Adama gülerler! Farklı kültürlere ve görüşlere kucak açmayan hatta düşmanlık eden bir iradenin hakim olduğu bir ülkeye barış ve hoşgörünün sembolü olan böyle bir organizasyon asla verilmez, verilemez! 2020 Olimpiyatları Türkiye’ye değil bugün ülkemizde şimdilik egemen olan çağdışı zihniyete verilmemiştir.

Biz insana yatırım yapıyoruz

2020 Olimpiyatlarının hangi şehre verileceğinin belirlendiği toplantıda
Japon Başbakanı sunumunda teknolojinin en üst noktasında spor tesisleri yapacaklarını söyledikten sonra çok önemli bir tespit yapıyor ve “Bütün bunlardan daha önemli biz insana yatırım yapıyoruz” diyor. Ya bizde insana yatırım var mı? Olmadığı gibi insan değerlerimiz bugün zindanlarda çürütülüyor.

Bakınız, bugün için 7 milyarı aşan dünya nüfusu içinde kendi olanakalarıyla tek başına
rekorlar kırmış, üç okyanusu sadece kürekle, 7,5 metrelik tekneyle ve arkasında
Türk Bayrağı dalgalandırarak geçmiş ve tüm dünyanın takdirini kazanmış Erden Eruç’a sahip çıkılmadığı gibi Ona bir takdir mektubu bile çok görülmüştür. Çünkü Eruç, Atatürkçü olup Türk olmaktan gurur duymaktadır. Bu nitelikleri başarılarının görmezlikten gelinmesi ve Ona karşı düşmanlık geliştirilmesi için yeterlidir.

O zaman soruyoruz size, bu zihniyetin idaresi altında bir ülkeye ve şehre olimpiyatlar verilebilir mi?

Saygılar sunarım. (18.9.13)

=====================================

Dostlar,

CEM TV’nin bu tutumunu hiç ama hiç doğru bulmuyoruz.

Bir an önce yanlıştan dönülmesini diliyoruz.

Sayın Türker; bu ülke için bir şanstır..
Yiğit bir sestir, korkusuz ve bilgecedir, erdemli ve akılcıdır.
Derin birikiminden yararlanmak gerekir.
Ülkemizin, O’nun söyleyeceklerine gereksinimi var..

CEM TV’nin sayın yöneticileri ve de Sayın İzzettin Doğan..

Çok ayıp oluyor, bu ağır bir şaibedir, altında kalmayın..

Sevgi ve saygı ile.
19.9.2013, Ankara

Dr. Ahmet Saltık
www.ahmetsaltik.net

 

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

“MEVZUBAHİS KİŞİSEL ÇIKAR İSE VATANIN CANI CEHENNEME!” için bir yorum

 1. TÜRKER ERTÜRK SEN VATAN DEĞİLSİN, 1935 TUNCELİ KANUNU’NU VE DERSİM 3. BÜYÜK ALEVİ SOYKIRIMINI DA UNUTMUŞSUN!..

  Cumhuriyet, bir kişilik halifelik makamını kaldırdırmış… İstisnasız bütün Sünni din adamlarını devlet memurluğuna atayarak hazineden beslemiş, tamamen sünni , tamamen engizisyoncu vahşi ve barbar sistem kurmuştur.

  Cumhuriyet’in kuruluş ideolojisi, o kadar vahşi ve barbardır ki; Alevilerin varlığına dahi tahammül edilememiş ve Dersim’de 3. Büyük Alevi Soykırımını yapmıştır.

  Ama, Dersim’de, bebek hamile, çoluk çocuk, kadın erkek, yaşlı ve genç demeden, on binlerce insanın canavarca duygularla katledilmesi bile Vatanseverlikle açıklanmıştır.

  Türker Ertürk, Cem Vakfı’nın ekranına çıkarılmamayı bile “mevzuu bahis olan kişisel çıkar ise vatanın canı cehenneme!..” diyerek kendisini vatanla özdeşleştirerek açıklamış… Eğer, rejim değişirse Alevilerin yok edileceğini ya da baskıyla asimüle edileceğini iddia ederek bizi korkutmaya çalışmış… Ama Dersim’de 3. Büyük Alevi soykırımı yapıldığının lafını bile etmemiş…

  Türker Ertürk, Cem tv ekranına çıksaydı ve kendisiyle ADD’lilerden başka kimsenin inanmadığı “beylik zırvalıklarını” söyleseydi; hem vatanı, hem rejimi kurtaracaktı… Ama Cem Tv ekranına çıkarılmadığı için hem rejim, hem vatan tehlikeye düşmüş ve Hazretin aklına Alevilerin yokedileceği gelmiştir.

  Alevilerin kimseye diyet borcu yoktur. Atatürkçüler ise; “HAK KUVVETLİNİN, SÖZ KÖTÜNÜNDÜR!..” denilen bir sistem kurarak, Alevilerin Kerbela’dan bu yana fikren zayıflatttıkları Sünni Enngizisyon ve Hilafetine büyük güç kazandırmışlardır.

  Bu nedenle, Cem Vakfı ve Cem tv, gerçekten Alevi ise; Alevilere en azından özür borcu olan Atatürkçüleri ekrana çıkarmamalı ve “siz önce Koçgiri ve Dersim Soykırımından dolayı özür dileyin,” demeliydi… Türker Ertürk’ün vatan olmasına gelince; kendisi bu durumdaki vatan konusunda “Canı Cehenneme..” diye çok doğru söylemiş…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir