TANRI’dan MEKTUP VAR : Aklınızı kullanın!


Dostlar
,

Sevgili Arkadaşımız Uluslararası İlişkiler Uzmanı Sayın Duran Aydoğmuş,
gerçekten düşündürücü bir ileti paylaştı..

Okuyalım ve üzerinde düşünelim..

Teşekür ederiz değerli Aydoğmuş..

Sevgi ve saygı ile.
Tekirdağ, 29.8.13

Dr. Ahmet Saltık
www.ahmetsaltik.net

=====================================

Sevgili Dostlar,
Bakın, Tanrı, kafatası içine beyin de vererek yarattığı kullarına bilgisayar diliyle nasıl hitap etmiş, nasıl durum analizi yapmış bir okuyalım. Okuyalım da, kendi beynini işletmeyip bazılarına angaje edenlere, kendilerine ve kendileri yerine angaje olduklarına nasıl seslenmiş okuyalım. İşte, din – ahlak anlattığını zanneden sözde din adamları bunları iyi okuyup anlayarak kendilerini günde en az beş vakit dinleyenlere bunları anlatsa, soru-yanıt şeklinde devam etseler(di), insanlık böyle mi olur(du)?!
Bilenler biliyor, Arap ülkelerinde halen yemeklerini el ile yiyenler, masa sandalye yerine yer sofrasında oturup yemek yiyenler, yani kaşık-çatal-bıçak kullanmayanlara 

“Kaşık-çatal-bıçağı neden kullanmıyorsunuz?” diye sorduğunuzda,
“Peygamberimiz de böyle yemek yerdi, biz peygamberin yolundayız vb” derler! Peki, Peygamber zamanında otomobil, uçak vb. yoktu, deveye biniyordu, o  halde neden deveye binmiyorsunuz da o vasıtaları kullanıyorsunuz?”

dendiğinde, “O başka” derler! Böyle demekle ve böyle düşünmekle beynini kullanmış mı oluyor ve neden? İşte aşağıda, -sözde Tanrı- beynini kullanmayanlara sesleniyor hem de nasıl…
Sayın Osman Türkoğuz paylaşmış bu dosyayı.
Okuyalım ve gerçekten biz de tekrar düşünelim ve anlatalım…
Saygılarımla.

D. Aydoğmuş
28.8.13
—–
Kimden: Osman türkoğuz osmanturkoguz@……….
Gönderildiği Tarih: 28 Ağustos 2013 10:05 Çarşamba
Konu: Tanri’dan kmektup

CEMİL SENA ONGUN, HZ.MUHAMMET SOYUNDAN BİR TÜRK FİLOZOFUDUR.“AHURAMAZDA BÖYLE DEDİ” ESERİNİ OKUYANINIZ VAR MI? “BEN, KİMSEYE BENİM ADIMA KONUŞMA YETKİSİ VE ELÇİLİK VERMEDİM. NEDEN HER KÖTÜ İŞLERİNİZDE BENİM ADIMI KULLANIYORSUNUZ? NEDEN KUŞLARDAN VE ÇOCUKLARDAN İBRET ALMIYORSUNUZ?
SİZİ YARATTIĞIMA BİN PİŞMANIM EY İNSANOĞLU!
YÜCE TANRI BÖYLE DER, GERÇEĞİ ARAMAK İÇİN HUZURUNA ÇIKANLARA. PEKİ, SİMAVNALI ŞEYH BEDRETTİN NE DER :
“BEYAZI DA, SİYAHI DA,YAHUDİLERİ DE, HIRİSTİYANLARI VE MÜSLÜMANLARI DA YARATAN ULU TANRIDIR. ARALARINA FİT KOYAN PEYGAMBERLER VE DİN ULULARIDIR!”
         TANRI’dan MEKTUP
DİYELİM Kİ BEN HİÇBİR ZAMAN VAR OLMADIM VE BENİ DİNLERSENİZ GİDİN ADAM GİBİ YAŞAMAYA BAKIN; BENİM ADIMA ELÇİ VE VEKİL YARATIP BİRBİRİNİZİ KANDIRIYORSUNUZ, ONU ANLADIK DA, PEKİ BENİM ADIMI NİYE ORTAYA ATIP KULLANIYORSUNUZ?!… EĞER BEN ALLAH İSEM NİYE MUSA’yı GÖNDEREREK CUMARTESİ’Yİ, İSA’yı GÖNDEREREK PAZAR GÜNÜNÜ, VE MUHAMMED İLE CUMA GÜNÜNÜ TATİL YAPAYIM??!!!
NİYE İSA’nın MÜRİTLERİ KİLİSEDE ŞARABI RAHAT İÇEBİLİRKEN DİĞERLERİ İÇTİĞİNDE KIRBAÇ YEMEK ZORUNDA KALIYOR??!!  NİYE BİRİSİNİ KARA ÇARŞAFA SARMAM GEREKİRKEN DİĞERİNİ ÜSTSÜZ GEZMESİNE MÜSAADE EDEYİM?  BİRİSİ İMAMI İLE DİĞERİ PEYGAMBERİ İLE BİR BAŞKASI HAYALLERİ İLE MUTLU OLSUN AMA SONUNDA NEDEN BİRİSİ HATEM DİĞERİ MATEM OLSUN??.. EĞER Kİ BEN VAR İSEM VE DİNLERİN ANLATTIĞI GİBİ BU DENLİ SEVGİ DOLU İSEM; TARİHTEKİ EN KANLI SAVAŞLAR, DİNİ VECİBELERİN YERİNE GELMEMESİ SONUCU MEYDANA GELEN KATLİAMLAR NEDEN HEP DİN ADINA GERÇEKLEŞTİ????!!!  HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ ÖLENLER CENNET’te MİDİR YOKSA CEHENNEM’de Mİ??? VEYA DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ MUSA, İSA VE MUAHAMMED ÖNCESİNDE DOĞAN VE ÖLENLERİN HESABINA NASIL BAKILACAK?? DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ BEN BÖYLE BİR ALLAH OLSAYDIM; NİYE O ZAMAN BİRÇOK YAMUK İNSANIN BENİM ADIMA ALLAHLIK YAPMASINA, BENİM VEKİLİMMİŞ GİBİ DAVRANMASINA VE YERYÜZÜNÜ CEHENNEME ÇEVİRMESİNE MÜSAADE EDİYORUM??
                              
İBADETE MUHTAÇ OLAN BİR ALLAH?!
EMİRLERİNDEN VAZGEÇENLERİ GADDARCA CEHENNEME GÖNDERECEĞİNE YEMİN EDEN BİR ALLAH?!… YERYÜZÜNÜ BİR DENEY ORTAMI VE İNSANLARI DENEY FARESİ GİBİ GÖREN VE YERYÜZÜNDE YASAKLADIĞI HER ŞEYİ (ŞARAP, ZİNA VB…) CENNET İÇİN VAAT EDEN BİR ALLAH?!.. EMİN OLUN Kİ O BEN DEĞİLİM VE OLAMAM!…
ARKADAŞ AYAK AYAK ÜSTÜNE ATIYORSUN VE BEKLİYORSUN Kİ FALAN VEYA FİLAN ERMİŞ GELECEK SENİ İHYA EDECEK ÖYLE Mİ? MADEM O’NU BEKLİYORSUN BUGÜNDEN İTİBAREN CENNETİN KAPISINI MÜHÜRLÜYORUM VE KİMSEYİ SOKMAYACAĞIM ANLAŞILDI MI?
HEPİNİZİN BEYNİNDE BİR KAÇ MİLYAR GRİ HÜCRE VARDIR BOZULMASINLAR VEYA TOZLANMASINLAR DİYE ASIL SİZ ONLARI ÇALIŞTIRIN… DÜNYANIN İÇİNE EDER, DÖNÜP “ALLAH’ın TAKDİRİ” DERSİNİZ. HİÇ Mİ AKLINIZA GELMİYOR MU?!… EN AZINDAN BİR GOOGLE MÜDÜRÜ KADAR BECERİ SAHİBİ DEĞİL MİYİM Kİ HEM ÜRETİCİLER HEM TÜKETİCİLER MEMNUN OLSUNLAR?!.. SİZ BİR KEZ GOOGLE İÇİN SIGN-IN YAPINCA UZUN BİR SÜRE O BAĞLANTIYI KOPARMADAN GÖTÜREBİLİYORSUNUZ. PEKİ HER GÜN BENİM İÇİN 5 DEFA SIGN-IN YAPMANIZA NE GEREK VAR. GÖNÜLDEN BENİMLE İSENİZ YETERLİ, BİR ÖMÜR VE SÜREKLİ OLARAK O BAĞLANTI İLE DEVAM EDEBİLİRİZ. ŞAHSINIZ VE YAKIN ÇEVRENİZ İÇİN ETTİĞİNİZ DUALARINIZA GELİNCE; EMİN OLUN ONLARIN %99.99’u SPAM OLARAK KALIYOR VE HİÇ MAIL BOX‘ıma YANSIMIYOR.  BEN SİZE DÜŞÜNÜN DİYE AKIL VERDİM HAREKETE GEÇİN DİYE EL VERDİM YÜRÜSENİZ DİYE AYAK VERDİM GÖZ KULAK, AĞIZ VE DİĞERLERİ SİZ KARAR VERESİNİZ, UYGULAMAYA KOYASINIZ DİYE BUNLAR VERİLDİ. YOKSA VERMEYİP DUALARLA, MUSKALARLA, KENDİ KANUNLARIMLA SİZİN YERİNİZE KARAR VERİP UYGULAMAYA KOYARDIM.
SİZ BENİM HER DİNİ YARATIRKEN BİRİSİ VEYA BİRİLERİNİN HUYUNA VE ZEVKİNE GÖRE VE ARALARINDA BU DENLİ FARKLILIKLAR BULUNABİLECEK KADAR KARARSIZ VE DENGESİZ OLDUĞUMU NASIL DÜŞÜNÜRSÜNÜZ? VEYA
HER YENİ DİN İLE BİRLİKTE TEMELDEN HER ŞEYİ BAŞTAN DEĞİŞTİRMEMİ NASIL BEKLERSİNİZ????!!
AKLINIZI KULLANMANIZI TAVSİYE EDERİM!…
AKIL, AKIL, AKIL
AKIL, AKIL, AKIL
AKIL, AKIL, AKIL
AKIL, AKIL, AKIL

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir