FETÖ mağduru Üçok’tan SÖZCÜ isyanı: “Yapmayın, sulandırmayın”

FETÖ mağduru Üçok’tan SÖZCÜ isyanı:Yapmayın, sulandırmayın”

(AS: Bizim katkımız yazının altındadır..)

FETÖ’nün Balyoz kumpası mağduru emekli Askeri Yargıç Albay Ahmet Zeki Üçok, Sözcü gazetesi yazar ve yöneticilerine verilen cezaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Karara isyan eden Üçok;

  • “Bülent Arınç’ın damadına beraat, Necati Doğru’ya hapis. Ahmet Altan’a tahliye, Emin Çölaşan’a hapis. Fettah Tamince’ye KYOK (kovuşturmaya yer olmadığına dair karar), Burak Akbay’a kırmızı bülten. FETÖ ile mücadelede geldiğimiz son nokta bu mudur? Yapmayın, sulandırmayın.” dedi.

SOZCU.COM.TR 28 Aralık 2019

FETÖ’nün darbe yapabilecek güce ulaştığını söyleyen ilk isim olan ve Balyoz kumpasında hapiste yatan Emekli Askeri Yargıç Albay Ahmet Zeki Üçok, Türk basın tarihine “kara leke” olarak geçen Sözcü cezalarını değerlendirdi.

Üçok, “Yaklaşık 10 yıldır, hapiste olduğum zamanlar da dahil olmak üzere her platformda FETÖ ile mücadele ettim ve edenlere destek oldum. O nedenle kimlerin FETÖ ile mücadele ettiğini, kimlerin FETÖ’ne destek verdiğini çok iyi bilirim.” derken, değerlendirmelerini şöyle sürdürdü:

* FETÖ ile mücadeleye 15 Temmuz’dan (AS: 2016) ya da 17-25 Aralık (AS; 2013) sonrasında başlamadım. 2009 yalında Hava Kuvvetleri Başsavcısı olarak TSK içindeki FETÖ yapılanmasına ilişkin ilk kez yapılan soruşturmayı başlattığım o günden bu yana mücadeleye devam ediyorum.

* Yaklaşık 10 yıldır, hapiste olduğum zamanlar da içinde olmak üzere her platformda (AS: yerde) FETÖ ile mücadele ettim ve edenlere destek oldum. O nedenle kimlerin FETÖ ile mücadele ettiğini, kimlerin FETÖ’ne destek verdiğini çok iyi bilirim.

“SÖZCÜ BİZİM YANIMIZDAYDI”

* Bizler, FETÖ’nün Balyoz, Ergenekon, Askeri Casusluk gibi kumpas davaları ile zindanlara atıldığımızda kimlerin sevinç naraları attığını, kimlerin yanımızda olduğunu çok iyi biliriz. Bugün FETÖ ile mücadelenin sözde bayraktarlığını yapanların FETÖ’ye ve terörist başı Fetullah Gülen’e övgüler düzdüğü zamanlarda, Sözcü gazetesi ve yazarlarının bizim yanımızda, kumpasların kurgulayıcısı, CIA uşağı Gülen ve FETÖ ile nasıl mücadele ettiğini de en iyi biz biliriz.

* Komutanlarımız ve silah arkadaşlarımız bizimle konuşmaya bile korkarak, bizi terk edip bizden uzaklaştıklarında, Sözcü gazetesinin ve yazarlarının FETÖ’ye karşı bizim yanımızda yer almalarını da unutmadık.

* Şimdi ise, FETÖ’nün elebaşları ile yüzlerce telefon görüşmesi olan, FETÖ’nün kurduğu neredeyse tüm derneklerin üst düzey yöneticisi ve TSK’nın kahraman askerleri zindanlara atılıp tasfiye edilirken, ‘Türkiye bağırsaklarını temizliyor‘ diyen malum zatın (AS: Bülent Arınç) damadı beraat ederken, Sözcü yazarlarına hapis cezası vereceksin.

“İÇİ BOŞ SÖZDE FETÖ MÜCADELESİ”

* Terörist başı Fetullah Gülen’in talimatıyla Bank Asya’ya yüz binler yatıran, FETÖ’nün medya yapılanmasının amiral gemisi Zaman gazetesinin sahibi zengin zat hakkında soruşturma dahi açılmazken, Sözcü gazetesinin sahibine kırmızı bülten çıkarıp, yazarlarına hapis cezası vereceksin ve sonra da bunun adına FETÖ ile mücadele diyeceksin.

* Ömrünün beş yılını FETÖ ile mücadele ettiği için hapiste geçiren, en az 10 yıldır her an ve her yerde FETÖ ile mücadele eden ve FETÖ ile mücadele eden başta Cumhurbaşkanı olmak üzere kolluk kuvvetlerine, tüm hakim ve savcılara sonuna dek destek veren ben Ahmet Zeki Üçok, Sözcü gazetesi ve yazarlarını FETÖ’cü ilan edip Zaman gazetesinin sahibine soruşturma bile açmayan, FETÖ ile mücadeleye en büyük zararı veren bu çarpık ve içi boş sözde FETÖ mücadelesinin içinde yer almayacağım.

* Bugüne dek özveriyle yaptıkları FETÖ ile mücadeleye büyük zarar veren, yalnızca ve yalnızca FETÖ’nün işine yarayan bu ve benzeri yanlış uygulamalardan, değerli yargıç ve savcılarımızın da en kısa zamanda dönmelerini tavsiye ederim.

Köşe yazarlarından ortak tepki: SÖZCÜ’den FETÖ çıkmaz!

15 Temmuz Ahmet Altan Asya bomba Bülent Arınç Burak Akbay CIA Cumhurbaşkanı darbe
==============================
Dostlar,

Sayın E. Yagıç Alb. Ahmet Zeki ÜÇOK’un yukarıda aktarılan söylemlerine biz de aynen katılıyoruz.

AKP iktidarının maskesi bir kez daha düşmüştür ya da yargıdan hala ayıklan(a)mayan FETÖ’cüler tarafından düşürülmüştür.

Her 2 durumda da AKP’nin ayağına kurşun sıkılmıştır; ya doğrudan AKP’nin kendisince ya da bilerek / bilmeyerek işbirliğini sürdürdüğü – kesmediği / kesemediği FETÖ kalıntılarınca.

AKP içindeki sağduyulu – namuslu vekillerin bu kabul edilemez duruma müdahalesi zorunludur. Daha açık yazalım AKP’li (?!) B. Arınç’a gönderme ile :

  • AKP bağırsaklarını temizlemelidir. Üstelik, tasarladığı ya da zorunlu kalacağı bir erken seçim öncesinde gecikmeden..

    Tersi durumda, AKP’yi sandığa gömecek bir dizi nedene güçlü bir yenisi daha ekleniyor.

  • Adalet Bakanı ve HSK, bu kararların altında imzası olan yargıçlar hakkında kapsamlı inceleme yapmak zorundadır..

Umarız, İstinaf aşamasında bu kabul edilemez kararlar yerlerini adil kararlara bıraksın, uzayıp Yargıtay aşamasına taşınmasına gerek kalmasın.

Sevgi ve saygı ile. 28 Aralık 2019, Ankara

Dr. Ahmet SALTIK MD, MSc, BSc
Siyaset Bilimci, Mülkiyeliler Birliği Üyesi
Sağlık Hukuku Bilim Uzmanı
www.ahmetsaltik.net     profsaltik@gmail.com

 


 

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir