Rıza Zelyut : Tarikatçı mafya kızlarımızı yakıyor

Tarikatçı mafya kızlarımızı yakıyor

Rıza Zelyut

Rıza Zelyut
Aydınlık Gazetesi, 01.12.2016

Büyük Atatürk 1925 yılında “Türkiye tarikatların at koşturduğu ülke olamaz!” dedi. Dünya lideri (!) Erdoğan, 2016’da Türkiye’yi tarikatlara teslim etti. Hedef dindar ve kindar nesil yetiştirmek… Devlet yurtlarının gerici kuruluşlara verilmesiyle birlikte kızlarımızın kapatılması süreci şiddetlendirildi. Yurtlarda gerici kadınlar üretme dönemi başladı.

Geçen gece gördünüz, öyle bir yurtta 11 kızımız cayır cayır yakıldı.

Hayvanlar bile öyle kapatılmazken, güya namus bekçiliği adına orası bir ölüm kuyusu haline getirildi. Bir baba feryat ediyor: “Burası Süleymancıların yurdu. Devlet yurdunu yıktılar, çocuklarımızı buraya yerleştirdiler.”

Başka bir ana ağlıyor: “Ne yapalım, fakiriz, burası bedava. O yüzden verdik!”

  • AKP iktidarı, bilinçli biçimde devleti, eğitimden geriye çekti; meydanı Fethullahçılara, Süleymancılara, Hizbullahçılara, Menzilcilere bıraktı.

Yetmedi Ensar Vakfı gibi vakıflar kurdular. İmam Hatip yurtları açtırdılar. Eğitim piyasasına tarikatçı mafya hakim oldu. Bunların AKP yardımıyla açılan yurtlarında kalan hepsi yoksul ailelerin çocuklarına cinsel istismar ve hatta tecavüzde bulundular. En son Gerger (Adıyaman) İmam Hatip yurdundaki rezalet… Düşünün ki 30’dan fazla erkek çocuğa tecavüz edildiği iddiası düştü basına. Ve hemen haberlere yayın yasağı getirildi.

  • Burası nasıl bir ülkedir Allah aşkına? 
  • Siz fakir fukaranın çocuğuna tecavüz ettirin, onları yaktırın…
  • Sonra da bunun duyulmaması için hemen yayın yasağı getirin.

Ey millet, çocukların elden gidiyor; ne zaman uyanacaksın?

EĞİTİMDEKİ YALANLAR

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz demiş ki: “Türkiye’deki eğitim standartları İngiltere’den, hatta Amerika’dan daha iyi.” Açık açık yalan. Çünkü:

* Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Eğitim Endeksi’ne göre Türkiye listede 69’uncu sırada yer alırken, ABD 5. İngiltere ise 14. sırada yer alıyor.

* UNESCO Herkes İçin Eğitim Endeksi’ne göre Türkiye 69. sırada iken İngiltere 2. sırada.

İşte bu kandırmacı zihniyet, okulları imam hatip haline getirmek için Orta Çağ kaçkını tarikatları devreye soktu. Tecavüz ve yakma bu tarafta… Hiç siz laik okullarda tecavüz haberi duydunuz mu?
***
ESED’i DEVİRECEKMİŞ!?

  • “Devlet terörü estiren Zalim Esed’in hükümranlığına son vermek için
    biz oraya girdik; başka bir şey için değil.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın saplantılı bir insan olduğunu gösteren en son örnek işte bu sözü… Erdoğan, Esad karşısında yenildi… Bunu hazmedemiyor. Türkiye’de AKP’liler bile içlerinden, “Biz niye Beşşar Esad ile kavga ettik? Başımıza bu yüzden gelmeyen kalmadı. Bir an önce orayla anlaşalım, PKK’nın belini kıralım!” diye düşünürken, O, esir olduğu Esad saplantısıyla yıkıma devam ediyor. Bu nasıl bir politikacıdır ki şu temel gerçekleri bilmez:

* Suriye’de sadece Esad ile kanlı katil teröristler savaşmıyor. Esad’ın arkasında İran, Rusya, Çin var. Halep’te odaklanmış kelle kesen teröristlerin arkasındaysa Amerika, Avrupa ve FETÖ var. Şimdi Erdoğan da o kampa girmeye uğraşıyor. Bunu gizlediğini sanıyor ama herkes anlıyor.
* Esad’ın yenilgisi Rus Lider Putin’in yenilgisi olacaktır. Başta Rusya Parlamentosu Enformasyon Politikası Komisyon Başkanı Aleksi Puşkov olmak üzere, Rus yetkililer buna izin verilmeyeceğini hemen dile getirdiler.
* Amerika’dan aferin alma girişimlerinin boşuna olduğunu, önceki ataklar ortaya koymuştur.
* Ortadoğu’ya Müslüman Kardeşler adlı emperyalizmin Truva atı bir örgütü hakim kılmak için yürüttüğü çalışmalar duvara toslamıştır.
* Mezhepçi politikalar sadece onu değil Türkiye’yi de uçuruma sürüklemektedir.
* Cumhurbaşkanlığı makamı, orada bulunan zatın mezhepçi egolarını ve saplantılarını tatmin aracı olarak kullanılamaz.

Bir buçuk yıl önce yazmıştım: Bu arkadaş, bu saplantıyla giderse Esed’i devireceğim derken kendisi devrilir gider.
=====================================
Dostlar,

Sayın Zelyut kapmsalı ve çoook isabetli yazmış..
Birşey eklemeye gerek yok.. Sağolsun deyip paylaşıyoruz..

Sevgi ve saygı ile.
02 Aralık 2016, Ankara

Dr. Ahmet SALTIK
Ankara Üniv. Tıp Fak.
Mülkiyeliler Birliği Üyesi
www.ahmetsaltik.net

profsaltik@gmail.com

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir