Meşru bayram kutlama hakkımızı kullanmanın bedeli : Biber gazı ve basınçlı su..??

Dostlar,

Sayın Mustafa Acer’in iletisi aşağıda.. Çağrışımlarımız şöyle :

RT Erdoğan acaba hiç “hukukun temel ilkeleri” bağlamında eğitim almadı mı?

Bir türlü gör(e)mediğimiz İTİA İktisat diploması alırken, bildiğimiz kadarıyla dersler içinde epey de hukuk dersi var..

Neden böyle yapar? Niçin gerilimi sürdürür?
Bu günkü (30.10.12) partisinin TBMM grup toplantsında gerilimi aşağı çekmek bir yana iyice tırmandırdı. Cumhurbaşkanına da çattı hiç de örtülü olmayan biçimde ve “çift başlı yönetime olmaz, ülkeyi ben yönetiyorum..” demeye getirdi.

Hoş, Cumhurbaşkanı A. Gül’ün girişimi de buram buram seçim yatırımı kokuyor ayrıca. Kaldı ki, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel de 2 arada 1 derede kaldı ve birkaç su sıkma seansı birkaç da gaz seansı ile barikatları kaldırdı ve halk yürüdü.. Tepedeki 2 amirinin istemlerini dengeledi!

Yüzbinlerce Cumhuriyet sevdalısı insan, coşku ile Ankara sokaklarına döküldük. Anıtkabir’e, Atamızı ziyarete koştuk. Topuk topuğa idik.

  • 29 Ekim 2012 günü 1 milyonu aşkın insan Anıtkabir’de şenlik içinde idi.. 

Öte yandan RT Erdoğan hipodromda devlet töreninde iken 15 dk. dolayında telefon görüşmesini kimle yaptı ve içerik neydi, “İLERİ DEMOKRASİ” lerde bilinmezlerimiz bunlar.. Efelenme ise üst perdeden sürüyor :

“..Barikat kaldırma emrini ben vermedim…” diye.

Anlaşılan, Kasımpaşalı metaforu hala “yurdum insanı” katında tutuyor olmalı ki,
yatırım bu yönde..

  • 40’a yakın örgütün hangisi illegal, Başbakan açıklamak zorundadır.
    Biz, 60 yaşında bir ak saçlı bir üniversite hocası olarak orada yer alan hiçbir “illegal” kuruluşun üyesi değiliz. Bayrama gider gibi giyinmiştik.. ADD ve Eğitim İş üyesiyiz.
  • Hiçbir hukuk dışı eylemimiz olmaksızın, Ulus Atatürk yontusunun altında durup dururken basınçlı su ile polis gazı ile aşağılanmayı – işkenceyi – şiddeti hak edecek ne yaptık?
  • Ankara C. Başsavcılığı soruşturma açıyormuş.. Kimler sanık, kimler yakınmacı, kimler tanık koltuğuna oturtulacak? Halka karşı işlenen suçun gerçek sanıkları kimler ve onlar bir yaptırım görecek mi?

Eğer Başbakan doğru söylüyorsa, yerden göğe dek meşru Cumhuriyeti kutlama girişiminde illegal örgütler var ise, Ankara Valiliği’nin bir Dernekler Müdürlüğü vardır ve çoğu yasal dernek statüsünde olan bu girişimci kuruluşlar hk. neden o güne dek herhangi bir yasal işlem yapmamaıştır?

Sonuç olarak;

  • Başbakan RT Erdoğan artık öfke denetimini sağlamakta çoook zorlanıyor.

Hem kendisine hem de ülkemize çok zarar veriyor. Barış iklimini zedeliyor. Başta eşi, yakın çevresindeki bürokratlar ve AKP yöneticilerine, dostlarına, danışmanlarına.. velhasıl O’nu yetiştiren hocalarına.. kimlerin sözü geçecekse ciddi ve ivedi görevler düşüyor..

Tabii hekimlerine de.. Hem insani hem de profesyonel kritik sorumlulukla..

Ülkenin tepe yöneticisinin ruh ve beden sağlığının tam anlamıyla yerinde olması kaçınılmazdır ve bunu istemek de yurttaşların en doğal hak ve ödevidir.
Sağlık verileri “Yurttaş Recep Tayyip Erdoğan” ın özelidir; anayasal-yasal kimi ayrıklarla (istisnalarla).

Ama “Başbakan RT Erdoğan” ın sağlık verileri asla O’nun kişisel özeli değil,
herkese açık kamusal veridir. Bunları bilmek istiyoruz. Başbakanın sözde ileri demokrasisi kendisinin olsun fakat normal demokrasi bağlamında bir açıklık istiyoruz.

Başbakanın sağlığı nasıl?
Saklanacak birşey yoksa, neden raporlar saydamlıkla açıklanmaz??

Sevgi ve saygı ile.
30.10.12, Ankara

Dr. Ahmet SALTIK
www.ahmetsaltik.net

===============================================

TÜRKİYE CUMHURİYETİ HUKUK DEVLETİ DEĞİL Mİ  ??

Sayın Başbakan;

 

29 Ekim 2012 günü Ankara / Ulus’ta düzenlenen Cumhuriyet toplantısını “İllegal kuruluşların düzenlediği alternatif Cumhuriyet kutlaması” olarak nitelendirmiştir.

Ulus’taki Cumhuriyet toplantısına katılan 40 sivil toplum kuruluşunun hiçbiri hukuk dışı kurulmuş veya hukuk dışı faaliyet gösteren kuruluşlar değildir. Bu kuruluşları illegal olarak nitelemek, hukuk kurallarına aykırı faaliyet içinde olması halinde T. C. Adaletinin verebileceği bir karardır. Eğer T. C. bir hukuk devleti ise, bu kuruluşları hukuk dışı ilan etmek hiç kimsenin yetkisinde olamaz.

Başbakan bu kuruluşları kendi düşüncesine uygun olmadıkları için illegal örgüt olarak niteliyor ve hedef gösteriyorsa da bu ülkede demokrasiden söz edilemez.
Mustafa ACER

2012/10/30 mustafa <macer@ttmail.com>

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir