‘Biz Osmanlı değiliz!’ 

İP: Doğu Silahçıoğlu sahte Atatürkçü

DOĞU SİLAHÇIOĞLU

EMEKLİ TÜMGENERA
L
26 Eylül 2022, Cumhuriyet

Ulusal kimlik bilincinden yoksun siyasal İslam, saltanat-hilafet dönemindeki tavrını bugün de sürdürüyor. Dünyanın en büyük sömürgeci devletlerine ve onların yerli işbirlikçilerine karşı güç koşullar altında kazanılmış “Türk Kurtuluş Savaşı”nı ve onun eşsiz komutanı Atatürk’ün adını tarih sayfalarından çıkarmak istiyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun çokuluslu yapısı içinde diğer ulusların ardında kalan Türkler, bulundukları her ortamda ulusal kimliklerini sergilemekten kaçınırlar; adeta Türk olduğunu söylemekten utanırlardı. Çünkü İslama göre ulusçuluk günahtı. Köhne saltanatı ortadan kaldıran ve Cumhuriyeti kuran “Atatürk Devrimi”, ulusal niteliği nedeniyle başlangıcından bu yana hep siyasal İslamın hedefi oldu. Sonra da “Kurtuluş Savaşı” tartışmaya açıldı ve sonunda ulus kimliğinin reddi noktasına gelindi… Bugün, Türk kimliğinin yok edilmesi için Osmanoğlu soyu, Türk ulusuna “ecdat” olarak benimsetilmek isteniyor.

ATATÜRK DİYOR Kİ

 • “Bizim karşı olduğumuz bu hanedandır (Osmanoğlu). Anadolu-Rumeli insanı, elbette bizim insanımızdır. Bizler o insanların devamıyız. Ama bizim atamız Osmanlı hanedanı değil! Biz hanedan soylu değiliz.”
 • “Osmanoğulları 600 yıldan beri zorla Türk ulusunun egemenlik ve saltanatına el koymuşlardır. Şimdi de Türk ulusu, bu saldırılara ‘Artık yeter’ diyerek, ayaklanarak egemenlik ve saltanatını doğrudan kendi eline almış bulunuyor.”
 • “Kafasını ve vicdanını en ileri gelişme alevleriyle güneşlendirmeye karar vermiş olan bugünün Türk çocukları biliyor ve bildirecekler ki onlar 400 çadırlı bir aşiretten değil, on binlerce yıllık, ari, medeni, yüksek bir ırktan gelen yüksek kabiliyetli bir millettir.”

Bilimsel tespitler Anadolu’da Türk kültürüne ait bulguların geçmişini binlerce yıl öncesine dayandırıyor. Ne var ki bu gerçek, siyasal İslamın sistemli çabalarıyla göz ardı ediliyor. Ve Anadolu’daki Türk varlığı 11. yüzyılda Selçuklularla başlatılıyor.

Zamanla yaygın yanlış kullanım, nadir doğru kullanımın yerine geçiyor ve gerçeklerden uzak yapay bir tarih anlayışı oluşturuluyor.

İslamiyet öncesini ve İslamiyeti kabul etmemiş olan Türkleri yok sayan bu sorunlu tarihsel yaklaşımla, Cumhuriyetin oluşturduğu “ulusal kimlik” ve “ulusal bilinç” yıkıma uğratılıyor.

 • Böylece “Türkiye Cumhuriyeti”ni ”Türkiye İslam Cumhuriyeti”ne götürecek yolun taşları döşeniyor!…

‘Biz Osmanlı değiliz!’ ” hakkında 5 yorum

 1. Erol Kutlu

  Orta Asya Kültrü Türklerindir.Konar-göçer ve yerleşik yaşamdan ve Çin Kültürü ile Ön Asyaya geldiler.İslam kültürü,Türkleri kendilerine çekti.Türkler;İslamın Kalkanı ve kılıcı olmasaydı.İslamiyet Arabistan da kalırdı.Osman Bey ve Orhan Sultanların; eşleri Türktür.Son Padişah Vahdettin’ dahil eşlerinin hepsi yabancıdır.Türk kızı padişah ile evlenmemiştir. Osmanlı hanedanı ümmetçidir.Türklük ile ilgileri olmamıştır.Atatürk ;Ne mutlu Türküm diyene; diyerek Türkiye Cumhuriyetini kurarak.Türkün değerini yüceltmiştir.Bizim Atamız ,Cumhuriyeti bize armağan edenlerdir.Ruhları şad olsun.

  Cevapla
 2. emin

  Evet katılıyorum.teşekkürler..
  Osmanlı,Türk olarak doğmuş….büyümüş,Rum,Sırp,Hırvat olarak yaşamış,Arap olarak ölmüştür.

  Saygılar.

  Cevapla
 3. Duran Aydoğmuş

  – Ali Kemal Meram’ın “PADİŞAH ANALARI ve 600 Yıl Bizi Yöneten Devşirmeler”
  kitabını henüz okumamış olanlara önerimdir.
  Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi : Leh Yahudisi Helga.
  Padişahların çok eşleri vardı ve hepsi yabancı idiler. Padişah Osman Bey ve oğlu Orhan Bey’in diğer eşleri de yabancı kadınlardı. 622 yıl boyunca Türk Irkını adeta devşirmişler!!!
  Osmanlı “TÜRK” ve “TÜRKİYE” adını hiç kullanmamış, üstelik Türk’leri aşağılamış hepimiz biliyoruz ama TÜRK ve TÜRKÇE adını AVrupalılar kullanmış Yazık…

  Cevapla
 4. Emin

  Ali Kemal meram,ın kitabı yorumunuz çok güzel….Genç kuşaklarının okuması gereken bir kitaptır.Osmanlı Türk olarak kurulmuş olup ,kuruluş felsefesine ihanet etmiştir.teşekkürler

  Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir