SICAK GÜNDEM TV Programımız

Dostlar,

Bu günkü TV konuşmamızı izlemek için tıklayınız :
https://www.youtube.com/watch?v=GcjczBmya58 
***
Bu gün, 26 Ağustos 2021..
Hem Büyük Selçuklu Hükümdarı Alpaslan ordularının Bizans (Doğu Roma) İmparatoru Romen Diyojen’i yenerek Anadolu’ya girişlerinin 1050. yılı hem de Mustafa Kemal Paşa‘nın emperyalist orduların maşası Yunan işgalcilerini Anadolu’dan süpürmek için 1922’de başlattığı Büyük Taarruz‘un 99. yıldönümü.
Anadolu’yu 1050 yıl önce Türklere açan, Türk Yurdu yapan atalarımız gibi, 100 yıl önce emperyalist işgal ve yok oluştan bizleri kurtaran Mustafa Kemal Paşa ile silah – dava arkadaşlarını, tüm şehit ve merhum gazilerimizi ölçüsüz, ödenemez bir minnet ve şükran ile selamlıyoruz.

Dünya aleme bildirimimizdir                        :

  • Anadolu – Lozan Adlaşması ile çizilen Ulusal And (Misak-ı Milli) sınırları biz Türklerin tapulu – tabulu yurdudur, vatanıdır.
  • 17. Türk Devletimiz Türkiye Cumhuriyeti, bu topraklarda sonsuza dek başı dik ve özgür yaşayacaktır, yaşatılacaktır; hedefi Büyük ATATÜRK koymuştur; ÇAĞDAŞ UYGARLIK DÜZEYİNİ AŞMAK! Güncel sıkıntılar geride bırakılacaktır. Tarihin başka bir seçeneği yoktur, olamayacaktır da..
  • Eski deyimle “cümle alem” bu şaşmaz eytişimsel (diyalektik) gerçeği iyice bellemelidir.

Horasan Erenlerinin, orta Asya Türkmenlerinin Anadolu’yu Türkleştirmek üzere büyük atağı.. Alpaslan Ordusu’nun sağ kanat komutanı Saltık Paşa.. (Alpaslan’ın dileği ile Erzurum’da Saltukoğulları Devletini kurarak arkadan saldırıları engellemişler, 132 yıl boyunca, Moğol saldırılarına dek  devletlerini yaşatmışlardır.. ailemizin köküdür..)
***
En azından son 800 yıldır Ön Asya’ya / Anatholia’ya Batı’lı tarih kaynakları TURCHIA demekteler. 1071’den 250 yıl kadar sonra Anadolu’da Türkleştirmenin başarıldığı anlaşılıyor, kabul ediliyor. Nasıl, askeri güçle demografik yapıyı değiştirerek..

Dikkat           ; günümüzde de Türkiye’ye benzer bir demografik operasyon -henüz- açıktan askeri güç kullanılmadan dayatılmakta. AKP İktidarı hem teşne hem de kendi kendini mahkum etmiş durumda. Açıkları ve ekonomik çöküntü nedeniyle yakayı kökten Atlantik ötesine kaptırmış, tutsaklaşmış durumda ne yazık ki..
***
SICAK GÜNDEM Youtube kanalından yayın yapan Sn. Burcu Uğur, bu gün bizimle bir TV söyleşisi yapacak.. 3 “Sıcak Gündem” maddesi belirlendi..


Bir uzman konuk; 3 sıcak gündem              :

1. 26 Ağustos Büyük Taarruz’un 99. yılı
2. Kovit-19 salgını kritik dönemeçte mi?
3. Ulusun sağlığı nicedir?

3 temayı yaklaşık 15’er dakika olarak işlemeye çalışacağız.

Kovit-19 küresel salgını (pandemisi) kritik bir dönemeçte Türkiye ve Dünya için. Durum özenle irdelenmeli.

Ve Ulusumuzun sağlığı… Halk / Toplum Sağlığı ne durumda?
Bunca çok yönlü örselenme (travma) karşısında tablo nedir ve neler yapılmalıdır??

Bilgi ve ilginize sunarız.

Sevgi ve saygı ile. 26 Ağustos 2021, Ankara

Prof. Dr. Ahmet SALTIK MD, MSc, BSc
Atılım Üniv. Tıp Fak. Halk Sağlığı Anabilim Dalı
Sağlık Hukuku Uzmanı, Siyaset Bilimi – Kamu Yönetimi (Mülkiye)
www.ahmetsaltik.net          profsaltik@gmail.com
facebook.com/profsaltik     twitter  @profsaltik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir