Ünlü profesör Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hastalığını canlı yayında açıkladı

Ünlü profesör Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hastalığını canlı yayında açıkladı

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Saltık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hastalığı ile ilgili canlı yayında, Erdoğan’ın zaman ve mekan algısını zaman zaman yitirdiğini söyledi. Erdoğan’ın daha önce geçirdiği operasyonu hatırlatan Saltık, “O yayında Erdoğan’ın rahatsızlığının epilepsi olduğunu ifade ettiler ve bu zamana kadar yalanlanmadı.” dedi.

Ünlü profesör Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hastalığını canlı yayında açıkladı

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Saltık, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın olası hastalığına ilişkin TELE 1 canlı yayınında konuştu. Erdoğan’ın konumu nedeniyle hassas olması gerektiğini ifade eden Saltık;

  • Erdoğan konuşurken uyuyor, yakın geçmişte bir yerde daha oldu. Erdoğan Ukrayna devlet başkanı konuşurken ayakta uyukladı. Ukrayna Devlet Başkanı kürsüye vurarak Erdoğan’ı uyandırdı.” dedi.

2006 yılında Erdoğan’ın fenalaştığını hatırlatan Saltık “O durum büyük ihtimalle epilepsi gibi görünüyor. O sırada arabasının camı balyozla kırıldığında ve Güven Hastanesi’ne kaldırıldığında Erdoğan’ı ilk gören meslektaşımız Sümer Güllap, bir süre sonra gripten öldü. O da kocaman bir soru işaret, otopsi raporu var mı bunu da bilmiyoruz.” dedi.

ERDOĞAN’IN DURUMUNU BİLMEMİZ GEREKİR

Önümde Washington Post gazetesi var diyen Saltık oradan bir haber okuyarak “Erdoğan diyelim ki aşırı yorgunluk nedeniyle uyudu. Bu bile kabul edilemez, bir ülke yönetiminde tüm kararları tek başına alan mutlak otoritenin demeç verirken yorgunluk gerekçesiyle uyuması dahi kabul edilemez.

TBMM Başkanı’nın Erdoğan’dan sağlık raporu istemesi hayal edilebilir mi?
Ayrıca Anayasa’nın 20. maddesi kapsamında kişisel veri olması da söz konusu değil. Ülkeyi yöneten birinin sağlık durumunu paylaşması gerekir. Bizim de Erdoğan’ın durumunu bilmemiz gerekir.” dedi.
Bu konu geçmişte de incelendi diyen Saltık, Erdoğan’ın geçirdiği operasyonu da hatırlatarak birkaç yıl önce yapılan bir yayını hatırlatarak
  • “O yayında Erdoğan’ın rahatsızlığının epilepsi olduğunu ifade ettiler ve bu zamana kadar yalanlanmadı.” dedi.

    Erdoğan’ın zaman ve mekan algısını zaman zaman yitirdiğini söyleyen Saltık, “bu konunun mutlaka açığa kavuşturulması lazım” dedi.
    İşte o açıklamalar: 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir