Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hastalığı hakkında Prof. Dr. Saltık’dan flaş açıklama!

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hastalığı hakkında Prof. Dr. Saltık’dan flaş açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hastalığı en çok merak edilen konular arasına girdi. Azerbaycan başkanı ile görüşme esnasında sendelemesi, Moldova Başkanı ile konuşurken bir anda ayakta uyuklaması ve son olarak bayram mesajı konuşmasında bir anda uyuklaması, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hastalığının ne olduğu konusunda merakları artırdı. Erdoğan’ın sağlık durumuna ilişkin Tele1 ekranlarında açıklama yapan Prof. Dr. Ahmet Saltık, flaş açıklamalarda bulundu. Saltık, Erdoğan’ın epilepsi hastası olduğunu iddia etti.

Erdoğan’da epilepsi hastalığı belirtileri olduğunu iddia eden Ahmet Saltık, Erdoğan’ın bu hastalıktan dolayı nöbet anlarında mekan ve zaman konusunu algılayamadığı ve bu yüzden acilen Erdoğan’ın sağlık durumu ile ilgili raporun yayınlanması gerektiğini bildirdi.

AYAKTA UYUKLADI

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Saltık, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olası hastalığına ilişkin TELE 1 canlı yayınında konuştu. Erdoğan’ın konumu nedeniyle hassas olması gerektiğini ifade eden Saltık;

  • Erdoğan konuşurken uyuyor, yakın geçmişte bir yerde daha oldu. Erdoğan, Ukrayna devlet başkanı konuşurken ayakta uyukladı. Ukrayna Devlet Başkanı kürsüye vurarak Erdoğan’ı uyandırdı.” dedi.
2006 yılında Erdoğan’ın fenalaştığını hatırlatan Saltık
  • O durum büyük ihtimalle epilepsi gibi görünüyor. O sırada arabasının camı balyozla kırıldığında ve Güven Hastanesi’ne kaldırıldığında Erdoğan’ı ilk gören meslektaşımız Sümer Güllap, bir süre sonra gripten öldü. O da kocaman bir soru işaret, otopsi raporu var mı bunu da bilmiyoruz.” dedi.

ERDOĞAN’IN SAĞLIK DURUMUNU BİLMEMİZ GEREKİR

Önümde Washington Post gazetesi var diyen Saltık oradan bir haber okuyarak

Erdoğan diyelim ki aşırı yorgunluk nedeniyle uyudu. Bu bile kabul edilemez, bir ülke yönetiminde tüm kararları tek başına alan mutlak otoritenin demeç verirken yorgunluk gerekçesiyle uyuması dahi kabul edilemez. 
TBMM Başkanı’nın Erdoğan’dan sağlık raporu istemesi hayal edilebilir mi? Ayrıca Anayasa’nın 20. maddesi kapsamında kişisel veri olması da söz konusu değil. Ülkeyi yöneten birinin sağlık durumunu paylaşması gerekir. Bizim de Erdoğan’ın durumunu bilmemiz gerekir.” dedi.

Bu konu geçmişte de incelendi diyen Saltık, Erdoğan’ın geçirdiği operasyonu da hatırlatarak birkaç yıl önce yapılan bir yayını hatırlatarak “O yayında Erdoğan’ın rahatsızlığının epilepsi olduğunu ifade ettiler ve bu zamana kadar yalanlanmadı.” dedi. Erdoğan’ın zaman ve mekan algısını zaman zaman yitirdiğini söyleyen Saltık, “bu konunun mutlaka açığa kavuşturulması lazım” dedi.

========================================
Ek
Fransa’da durum : 6 ay da bir Elysee Sarayından yapılan açıklama ile cumhurbaşkanın sağlık bilgileri kamuya açıklanıyor. Klinik muayene, laboratuvar analizleri, nörolojik ve kardiyolojik konsultasyon..  (Dr. A. Saltık)

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hastalığı hakkında Prof. Dr. Saltık’dan flaş açıklama!” hakkında 2 yorum

  1. Matt Sucuoglu

    Uyusturucu kullaniyor da olabilir. Ansiyete ilaclarida yapar ayni seyi.
    It’s time to give up

    Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir