TÜY DİKTİNİZ TÜY

TÜY DİKTİNİZ TÜY

Rifat Serdaroğlu

14. yüzyıl başlarına kadar Avrupa’da tuvalet kullanımı bilinmezdi.
İnsanlar dışkılarını lazımlıklara yapar, dolunca da pencereden aşağı atarlardı.
Sokaklar pislik, insanlar hastalık içindeydi.

Avrupalı asiller, o yıllarda sokağa üç uşak ile çıkarlardı! (Şimdiki 200 araba, 2000 koruma gibi) Biri şemsiyeci, biri tüycü, diğeri ise parfümcü idi.
Şemsiyecinin görevi, evlerden atılan dışkıların asilzadenin kafasına düşmesini engellemek idi. Kakası gelen asilzade sokakta istediği yere kakasını yapar, tüycü hemen üzerine tüy dikerdi. Amaç asilzadenin kakasının diğer insanlarınkine karışmasını önlemekti. (Bizde Ağanın b.kunun üstüne b.k olmaz, gibi)
Tüy dikildikten sonra parfümcü uşak, dışkının üstüne bolca parfüm sıkardı.
Yani hem kakanı sokağa yapacaksın, hem poponu herkes görecek, hem üstüne tüy diktireceksin, hem de üzerine parfüm sıkacaksın! Tüy dikmek budur!

 • AKP Genel Başkanının üniversite diploması ve serveti hep tartışma konusu olmuştur.

Kendi ifadesiyle, tüm serveti bir nişan yüzüğü olan birinin, dünyanın en zengin sekiz siyasetçisinden biri olması, tam da tüy dikilecek bir olaydır.
Fakat, bazıları bizim Savcılarımız gibi değil ki? Yurtdışında alınan mallar, gizli hesaplardaki milyar dolarlar, iştirakler, gökdelenler herkesin gözüne battı. Özellikle yabancı istihbarat örgütlerinin!
Sonunda konu ABD Temsilciler Meclisinin önüne geldi. Temsilciler Meclisi üyeleri kendilerine verilen bilgi ve belgeleri incelediler ve oyladılar. 435 Üyeli Meclisin 413’ü iddialar araştırılsın, dedi.
Böylelikle tarihimizde ilk kez bir Cumhurbaşkanının Türkiye dışında edindiği mallar araştırılıp sorulacak;

“Bu kadar büyük bir serveti nasıl edindiniz, diye?”

Hem adınız kirletildi, hem mahrem yerleriniz göründü, hem de etrafa pis kokular yayıldı. İşte buna kelimenin tam anlamıyla “Tüy Dikmek” denir…

CHP Genel Başkanının siyaset yapma anlayışı, öncelikle kendi partisi içinde çok tartışılır. Benim anlayamadığım olay şudur;
Kılıçdaroğlu, Davutoğlu ve Babacan’a öyle bir kucak açtı, öyle destek verdi ki, anlam veremedik. Sanki bu ikilinin AKP ile hiç ilgileri olmamış, 19 senelik yıkımda, soygunda, katliamlarda, peşkeş çekilen özelleştirmelerde, yolsuzlukların saklanmasında, tarikat ve cemaatlerin devlete sokulmasında, rejimin değiştirilmesi çalışmalarında hiç suçları yokmuş gibi, pamuklara sardı bu ikiliyi!
Bu tarz, “Efendim, bunlar AKP’den oy alacaklar! Bu yüzden destekliyoruz” basitliğiyle izah edilemez.
O zaman şunu sormak hakkı doğar; Ne zamandan beri, Anayasanın ilk altı maddesi “oy hesabı” olarak kullanılmaya başlandı! Ne zamandan beri, kendini kullandırmaktan utanmayan, gel deyince koşan, git deyince Başbakanlığı bırakan adamlar kıymete bindi? Bunlarla mı ortaklık yapılacak?
Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak deyişini hatırlamak lazım.
CHP yönetimi, AKP larvalarına gösterdiği ilgiyi, sevgiyi kendi evlatları olan milletvekillerine gösterseydi, bu kopmalar yaşanmazdı.
İşte bu davranışa kelimenin tam anlamıyla “Tüy Dikmek” denir.

Aziz Türk Milleti;
Siyaset, ülkemize hizmet etmenin yollarından sadece biridir.
Siyaset dürüst ve cesur insanların işidir. AKP’nin yaptığı ve diğer partileri de alıştırdığı gibi, yol bulma, tuzak kurma, ülkemizin kurucu değerlerini yok sayma, Türk Milletine yalan söyleme işi değildir.
Bu şekil siyaset yapanlar, basit kasaba politikacıları ve politik hırslarını, akıllarının vicdanlarının altında tutamayanlardır. Bunların ülkemize verecek zarardan başka hiçbir şeyleri yoktur.

Bizler yani DOĞRU Partililer, Laik Cumhuriyetin değerlerine ve kurucu önderimize sonuna kadar bağlı, Türk Milletine asla yalan söylemeyecek, kendilerini Türk Milletine, demokrasiye, özgürlüklere adamış vatanseverleriz. Lütfen bizi diğerleriyle bir tutmayın.
Biz sadece Türk Milletine bağlıyız, sadece ondan emir alırız. Ülkenin her yerini dolaşıyoruz. Çok yakında bizi anketlerde göreceksiniz.
Gittiğimiz her yerde öyle sağlam tohumlar atıyoruz ki, gelecekte bu tohumlar Türkiye’yi en ileri düzeye taşıyacak.

Aziz Türk Milleti;
Çare sizin elinizde, ya kendi öz tohumlarınızı seçeceksiniz ya da hibrit tohumları! DOĞRU Partililerin görevi size doğruları ve gerçekleri anlatmaktır.
Takdir sizindir. Kararınızın sonucuna da birlikte katlanırız.
İnşallah bu kez, 2002’den sonra yapılan her seçimde olduğu gibi ülkemizin üstüne tüy dikilmez…

Sağlık ve başarı dileklerimle 14 Şubat 2021

Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

TÜY DİKTİNİZ TÜY” hakkında 2 yorum

 1. Ekrem Sisalan

  SAYIN SERDAROĞLU DÖKTÜRMÜŞ BÜTÜN GÜZELLİK GÖRÜŞLERİNİ, SEVE SEVE PAYLAŞACAĞIM.

  Cevapla
 2. Halit Kuday

  Sayın Serdaroğlu’na teşekkürlerimi ve en kalbi iyi dileklerimi gönderiyorum,,, Değerlendirmelerinde, yurtseverlik dürüstlük ve akılcılık erdemlerinin içselleştiği kolaylıkla hissediliyor ve benimseniyor,,,
  Ülkemizin her alanda büyük bir yıkıma uğratıldığı apaçık olgusu; karanlıkların bitirilmesi, aydınlıkların çoğaltılması çalışmalarının ivedilikle yoğunlaştırılmasını ve uzun soluklu çalışmaları gerektiriyor.
  Bu bağlamda, Serdaroğlu’nun gövdesini taşın altına koyarak oluşturduğu örgütlü yapıya, yurtsever yüreklerin daha da geç olmadan katkı vermesi çok önemlidir. Ne mutlu ki; gerçek yurtseverin umut ve mücadele azmi daima canlıdır,,,
  Sevgi ve saygı ile,

  Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir