15 asırlık İslam tarihinin en günahkâr iktidarı Erdoğan hükümetidir

AKP’nin kurucuları arasında yer alan CHP Milletvekili Abdüllatif Şener, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sert sözlerle eleştirdi. Şener eleştirisinde,

15 asırlık İslam tarihinin en günahkâr iktidarı Erdoğan hükümetidir.” dedi.

Şener: 15 asırlık İslam tarihinin en günahkâr iktidarı Erdoğan hükümetidir

Partisinin Konya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı etkinliğine katılan CHP Milletvekili Abdüllatif Şener,Erdoğan’ın yönetimiyle birlikte ülkemiz şantajlara açık, riskli bir ülke haline geldi.” diye belirtti.

SÖZCÜ’de Müslüm Evci imzasıyla yayımlanan habere göre; ABD Başkanı Trump’ın mektubu sonrası Erdoğan’ın tutumunu değerlendiren Şener, şunları söyledi:

“Şantajlara açık bir ülke haline geldik”

“Barış Pınarı Harekatı sırasında Trump bir mektup gönderdi ve

  • ‘Senin sorunlarınla çok uğraştım. Aptal olma’ dedi.

Arkasından ABD’de soruşturmalar ve yaptırım çabaları başladı. Erdoğan’ı Halkbank davasında sanık koltuğuna oturtmaya kalktılar. O yetmedi, ABD’li senatörler harekete geçti ve ‘Ailesinin mal varlığını araştıracağız’ dediler.

  • Erdoğan, kişisel durumu masaya yatırılır yatırılmaz 17 yıldır hiç yapmadığı bir şeyi yaptı. Trump’ın yardımcısı ile masada eşit konumda, ezik ve eğik bir şekilde oturdu.

Bu sürecin ardından harekat son buldu.

  • Erdoğan’ın yönetimiyle birlikte ülkemiz şantajlara açık, riskli bir ülke haline geldi.”

“En günahkâr iktidar Erdoğan hükümetidir”

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çamlıca Camisinde cemaate yaptığı konuşmaya da göndermede bulunan Şener, ağır eleştirilerini şöyle sürdürdü :

“Erdoğan’ın dış politikasıyla akan kan, tecavüze uğrayan kadınlar, köle pazarlarında satılan kadınlar, masum ve yetim kalan çocuklar, İslam tarihinin en vahşi ve korkunç sahnelerini meydana getirmişlerdir. Müslümanlar, Müslümanların şerrinden korunmak için Akdeniz’i geçerken on binlercesi boğularak öldü. Böyle bir zulüm politikasının din ve imanla ne ilgisi var?
Bu, İslam’a ihanet politikasıdır. 15 asırlık İslam tarihinin
en günahkar iktidarı Erdoğan hükümetidir.”

AKP hükümetinin Cumhuriyet’in bütün kazanımlarını yok etmek için uğraştığını
ifade eden Abdüllatif Şener, şunları söyledi:

Cumhuriyetimizin bütün değerlerini yok etmek için uğraşan bu iktidar çok tehlikelidir. 17 yıl boyunca bu ülkeye yaşatılanlar başka bir dönemde yaşanmadı. AKP’nin ve Erdoğan’ın kurduğu tek bir İslami kurum yoktur. Diyanet İşleri Başkanlığı, ilahiyat fakülteleri ve imam hatipler, Atatürk’ün kurduğu kurumlardır. Ama AKP politikalarıyla bu kurumların içini boşalttı. Bana Tayyip Erdoğan’ın kurduğu bir tane İslami kurum söyleyin. Bunlara yine sahip çıkacak olan yegâne parti CHP’dir.”

(https://www.abcgazetesi.com/sener-15-asirlik-islam-tarihinin-en-gunahkar-iktidari-erdogan-hukumetidir-51135, 28.10.19)

 

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir