Evet şovu için Türkiye’yi aşağılatanlar!

Sabahattin Önkibar
Sabahattin Önkibar
Aydınlık, 14.3.2017
Dokundukları yeri yakıp yıkıyorlar. Suriye örneği ortada, 500 bin Müslüman’ın kanına girildiği yetmedi, 40 milyar dolarlık maddi  kayıp ve 3 milyon Suriyeli Türkiye’de! Yunanistan’a ise teslim bayrağı çekildi zira sövdükleri Lozan’a göre Türkiye’ye ait olan 18 ada Palikarya’ya peş keş çekildi.

Ve şimdi sırf referandumda mağduriyet hikayesi devşirme adına Almanya ve Hollanda ile  güya kavga ediyorlar. Yahu siz değil miydiniz AB’ne girdik diye güpegündüz Kızılay meydanında havai fişek patlatan? Siz değil miydiniz bir yıl önce Avrupa’ya vizesiz gideceğiz yalanlarını kusan? Geldiğiniz yer ise Dışişleri Bakanımıza bile Avrupa hava sahasının kapatılmasıdır ki, bin senedir bu ilk defa oluyor.

Bu olanlar bir Türk olarak elbette beni de kahrediyor lakin bu tablonun müsebbibi ülkemizi yönetenlerdir. Dedik ya sırf referandum manüplasyonu adına tiyatro yapıyorlar.

Ayrıca AKP 2008 yılında kanunu kendi yaptı, AB’deki Türk seçmeni etkilemek için
bu ülkelerde miting olmayacak deniyor. İlaveten Hollanda’da yarın seçim var ve maalesef Türk-İslam düşmanı parti AKP’nin yaptığı bu densizlik sayesinde
oylarını katlıyor. İsrail’in ezanı yasaklamasına rağmen gıkını çıkarmayıp “Yahudilere ihtiyacımız var” diyerek susanlar cevap verin, Almanya ve Hollanda İsrail’den daha mı önemsiz? Lamı-cimi yok, yaşanan Almanya ve Hollanda rezaletlerinin sorumlusu AKP iktidarıdır ki bu gidişle bu ülkeler ve hatta bütün Avrupa’da yaşayan milyonlarca Türk’ü önünde-sonunda kovduracaklar haberiniz ola!

ABDÜLHAMİT’E ‘YILDIZ BAYKUŞU’ DİYEN MEHMET AKİF!

Neredeyse ise adamı Peygamber ilan edecekler! Siyasal İslam’ın sembolü yapılan Abdülhamit adına utanmadan tarih uydurup ekranda adam dövdürtüyorlar. Yapmayın,
bu adamdan kahraman olmaz, zira Düyun-u Umumiye ile Kıbrıs’ın İngiliz’e peş keşi ortada. Trajikomik olan İslamcıların ikilemi! Dinciler Mehmet Akif’i güya sevdiklerini söylerler ve şiirlerini okurlar ama asla samimi değiller zira Akif, Abdülhamit’e “Yıldız Baykuşu” diye şiir yazan adamdır. Ey İslamcılar karar verin, Abdülhamit mi, Mehmet Akif mi hangisi?

BAHÇELİ-TAYYİP-BARZANİ DİYARBAKIR’DA MİTİNG!

Duydunuz mu, Barzani evet için çalışma başlatmış. Nasıl olur demeyin oluyor işte ki hatırlayın bu Barzani bir ara , “Ankara K. Irak’a karışırsa ben de Diyarbakır’a karışırım” demişti. Evet Barzanici olarak bilinen sivil toplum kuruluşları ile aşiretler basın toplantısı yaparak evet için kollarını sıvadığı açıkladı. Söylenen Barzani’nin Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli ile beraber Diyarbakır mitinginde sahne alıp yeniden Megri Megri diyeceğidir. Pardon ama PKK üzerinden istismarlar yapan AKP’ye sormak istiyorum,
ne farkı var Barzani ile PKK’nın?

İkisi de Amerika’nın Büyük Kürdistan için kullandığı enstrüman değil mi?
Ey Bahçeli cevap ver, Barzani ile aynı safa durmak Kürdistan’a çalışmak değil mi?

PROF. HABERAL DİK DURAMADI!

Prof. Mehmet Haberal’a kızgınım çünkü FETÖ kumpası yapılıp tutuklandığı günlerde biz O’nun için şimdi Habertürk’ün yayın müdürü olan Veyis Ateş isimli çocukla ekranda kapışmak dahil her yerde açıktan fedailik yaptık. Sadece biz değil, binler, on binler O’na destek olurken Haberal gizlice anlaşmalar yaptırdı ve öyle tahliye oldu. Cezaevinden çıkar çıkmaz ilk işi Şeref Ali Tekalan denilen Fetullah’ın yardımcısı o teröristi ziyaret edip teşekkür etmek oldu. Dahası, milletvekilliği boyunca bir kere bile FETÖ’yü ağzına almadığı gibi iktidarı da eleştirmedi.

 • Prof. Haberal’ın İngiltere’de aldığı ödül, kusura bakmasın, bir anlam taşımıyor
  zira aydın insan önce dik duran insandır.
  =================================
  Teşekkürler değerli yazar Sabahattin Önkibar..
  Yürekli, mert, açık sözlü yazılar ve bu makale için…Sevgi ve saygı ile. 15 Mart 2017, Ankara

  Dr. Ahmet SALTIK
  Ankara Üniv. Tıp Fak. – Mülkiyeliler Birliği Üyesi
  www.ahmetsaltik.net     profsaltik@gmail.com

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir