VATAN PARTİSİ 10. Genel Kurultayı

Türkiye Vatan Kurultayında Birleşiyor

10. Genel Kurultayımız Ankara Arena Spor Salonunda başladı.

10. Genel Kurultayımız Ankara Arena Spor Salonunda başladı. Edirne’den Van’a yurttaşlar Vatan Kurultayında birleşiyor. Genel Sekreterimiz Osman Yılmaz, kurultayın açış konuşmasını gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın ardından yapılan Divan Kurulu seçimlerinde Uluslararası İlişkiler Bürosu Başkanımız Emekli Tümamiral Soner Polat Divan Başkanlığına seçildi. Polat, konuşmasında şunları söyledi: “Türkiye’nin 81 ilden şehit kanlarıyla bayraklaşan, Vatan Savaşından Milli Hükümete sloganı ile kopup gelen kahraman partliller saygıyla selamlıyorum sizleri. Ülkemizin sırat köprüsünden geçtiği dönemde yapılan tarih şölene hoş geliniz. Vatan Partisi namus, emek ve vatan kavgasının verildiği kutsal olcaktır. Vatan Partisi 57. alaydır. Vatan Partisi Hasan Tahsin’dir. Vatan Partisi Şehit Kubilay’ın temiz kanıdır. Mehmetçiktir. Vatan Partisi bugünü yarına bağlayan altın kemerli köprüdür. Dünü bugünü yarınıdır. Göğsünü gere gere haykırıyorum sadece bir neferi olmak, üyesi olmak TBMM’nin mebusu, vekili olmaktan çok daha değerlidir. Fethullahçı çetenin hedef aldığı tek grup Vatan Partisi’dir. Vatan Partisi’nde hormonlu, GDO’lu tohumlar yeşermez. Vatan Partisi bütün ülkeyi birleştiriyor. Gövdesini siper ediyor, rota çiziyor. Sorumsuz partiler ve politikacılar fetret devrini başlattı. Ama biz Vatan Partililer şunu biliyoruz ki, sevgimiz yoksa hiçbir şeyimiz yok demektir. Ülkenin her karış toprağına sevgi tohumları ekiyoruz. Türkiye’yi Atatürk’te birleştiriyoruz. Komşu ülkelere Türkiye’nin sıcak yüzünü gösteriyoruz. Vatan Partisi’nin rotası ebedi ve ezeli Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal’in çizmiş olduğu çağdaş yoldur. Attila İlhan’ın sözlerinde dediği gibi;

  • “Hiçbir kuvvet bu yoldan bir milim saptıramaz.
    O sözler ki bir kere çıkmıştır ağzımızdan uğrunda asılırız.”
    Vatan Partisi hesap kitap yapar. Bütün değerlerinin farkındadır. Bilimle buluşturur. Kendine güvenir topluma umut aşılar.Oysa ki Vatan Partisi umut taşır. Düşmezse düşmesin yakasından elim bizim de üstümüze güneş doğacak bir gün.

Hayattaki en büyük servetim Türk olarak doğmak ve Vatan Partili olmaktır. Çünkü Vatan Partili, çağdaş, uygar, ahlaklı, kahramandır. Kurultayla birlikte iktidara yürüyoruz. Arkadan çelme taktıklarını bilerek gidiyoruz. Albayrağımız, Atatürk devrimlerini tamamlamak için yürüyoruz. Vatanımız için yürüyoruz. Ülkenin gözyaşlarını dindirmek için yürüyoruz.”


AKP DÖNEMİ BİTMİŞTİR
Genel Başkanımız Doğu Perinçek, konuşmasında şunları söyledi:

  • Vatan Partisi 10 Genel Kurultayı Türkiye’yi birleştirmeyi üreten birleşen Türkiye’yi kurmaya halkın emekçilerin iktidarını kurmaya hazırız. Türkiyeyi yabancıların talimatlarıyla yönetenlerin devri bitmiştir. AKP devri bitmiştir. Ankara’ya Kürdistan bayrağı asanların devri bitmiştir.Türkiye 1945 sonrasında küçük Amerika denen süreçten çıkmanın sancılarını aynı zaman da coşkusunu ve bilincini yaşamaktadır. Eski Milliyetçi Hareket Partisi Kars il başkanı Vatan Partisi’nde görev başı yapmıştır.

Eski Batman Petrol İş şube temsilcisi iş önderi Selahattin Gönül arkadaşımız iş başı, görev başı yaptı. Yine eski Batman Petrol İş şube temsilcisi işçi lideri Diyarbakır sporu 1. Lige çıkaran Gaffar Okkan’ın yakın arkadaşı Selahattin Gönül de vatan partisinde işbaşı yaptı. Bütün partilerden önderler lider insanlar öncüler Vatan Partisi’nde birleşmektedir.

Vatan Partisi önümüzdeki dönem diğer partilere elini uzatıyor. Milli olan bağımsız başı dik Türkiyeyi kurmak için geleceğin üreten Türkiye’nin kurmak isteyenlere elimizi uzatıyoruz. Onlara gelin bir milli seferlik hükümeti kuralım çağrısını buradan açıklıyoruz. Vatan Partisi Türkiye’yi önce vatan toprağı olarak birleştiriyor. Vatan Partisi Türkiye’yi birleştiriyor bütünleştiriyor önce vatan toprağı olarak birleştiriyor. Ama aynı zamanda işçisi çiftçisi ve milli sanayiciyi birleştiriyor.

Türkiyenin sin iki yüzyılllik Hürriyet tarihinin dünyada mazlum milletlerin makus talihini yenen Kemalist devrimin kararları bu kurultayımızda da geçerlidir.

Türkiye’nin arkasına baktığımız zaman bize hürriyet,  bağımsızlık kazandıran , vatanımızı bütünleştiren, dünyanın ekonomik gelişmelerine önderlik eden, bizi çağdaşlaştıran “geleceğin Türkiye’sini kurma” yolunda ortak mücadele ile yürüttükleri işler işte burada gerçekleştirilmiştir. Tarihsel köklerimizden cesaret alarak bilgi alarak milliyetcilerimizle, sosyalistlerimizle, halkçılarımızla birleştirmiştir.

Yetki istiyoruz ve görev istiyoruz.
Vatan Partisi Öncü Gençlik, gençliğin olduğu her yerde bütün fakültelerde Türk gençliğine önderlik etmektedir. Türkiye’nin aydınlıklara çıkartılmasında milletimizden yetki istiyoruz! Tecrübeyi ve gençliği birleştiren bu kurultay ile milletimizden yetki istiyoruz! Vatan Partisi son 5 yıl içinde feleğin çemberinden geçmiş, emperyalizmin gladyonun hapishanelerinden işkencelerinden geçerek bu kurultaya gelmiştir. Türkiye’nin yakın tarihi sivillerin askerlerin el ele vererek Türkiye’nin güzelliklerini bize veren tarihtir. Bu kurultay Türkiye’nin sivil, asker ve devrimci kuvvetini birleştiren kurultaydır.

AKP iktidarının neden sonuna geldik? Çünkü AKP iktidarı Türkiye’yi birleştiremiyor. Mehmetçik vatan için savaşırken Ankara’da başbakanın arkasına Kürdistan bayrağı asıyorlar. O bayrak Amerikan grafikerinin çizdiği bayraktır Kürt halkının bayrağı değil!
Kürtlerin bayrağı ay yıldızlı bayraktır. 

Bizim topraklarımızın altındaki en büyük zenginlik şehit kemikleridir.
Bizde petrol, doğalgazı maden yok diyenler; onların topraklarında da şehit kemiği yok! Bizim topraklarımızın en büyük zenginliği şehit kanı, şehit kemiğidir!

Bir başkanlık dayatmasıyla savaşan bir Türkiye var.
Bu savaşın ortasında milletimizi evet ve Hayır diyerek bölmeye çalışmışlardır.
Bir başkanlık dayatmasıyla savaşan Türkiye var, Mehmetçik, polisimiz, korucumuz savaşıyor. Türkiye’nin gerçeklerini göz ardı edip bu millete başkanlık dayatması yapmışlardır. Türk Milletini Evetçiler ve Hayırcılar olarak kamplaştırmışlardır.
Bu sistem milletin, halkın sistemin değil! Bu sistem bir atanmışlar rejimidir!
Türkiye’nin 1876’lardan beri oluşturduğu 150 yıllık anayasa geleneğini çiğneyerek, meclisten yetki almayan, cumhurbaşkanının oluşturduğu atanmışlar rejimi kurmak istiyorsunuz. Türkiye buna kesinlikle izin vermeyecektir! Mecliste kökü olmayan, meclisten yetki almayan bir yönetim işçisinden, tüccarına kadar, Hakkari’den Keşan’a kadar bu milleti birleştiremez. Türkiye’yi Kürdistan bayrağını başbakanın arkasına asanlar yönetemez, yönetemeyecektir!

Suriye’ye katil, Almanya’ya faşist diye bağıranlar Türkiye’yi yönetemez!
Türkiye’nin binlerce yıllık ordu geleneği, devlet adabı vardır.
Bu adabı hala öğrenememiş olanlar Türkiye’yi yönetemez! Onlara Hayır diyoruz.
Kadın subaylarımızın, askeri kurumlarda çalışan kadınlarımızın başına türban geçirenler Türkiye’yi yönetemez. Kadın çalışanlarımızın başına türban geçirenler, Orduyu türbanlı ve türbansız diye ayırarak ordunun içine nifak sokanlar Türkiye’yi yönetemez! Savaşan ordunun içine mezhep işaretleri sokanlar orduya bozgunculuk yapar.

Mekteplerde, okullarda kız öğrencilerimizle erkek öğrencilerimi birbirinden ayıranlar, heryere imam hatipler açarak eğitim birliği ilkesini bozanlar bu ülkeyi birleştiremez. Savaşan bir ordunun sağlık kurumunu kapatanlar, Astsubaylar, başçavuşlar yetiştiren mektebini kapatanlar Türkiye’yi yönetemez! Türkiye’yi çağdaş bir geleceğe yöneltemez!

BIRAKIN ATATÜRK DÜŞMANLIĞINI

2. İstiklal Savaşı’nın, Türkiye’nin toprak bütünlüğünün, Türkiye’nin çağdaşlığının arkasında Abdülhamitler yok. Abdülhamitler hürriyet düşmanlığını, zindanları temsil ediyor!
Bırakın bu Abdülhamit sevdalarını, bırakın Atatürk düşmanlığını,
bırakın Lozan’nın altına fitiller döşemeyi!

Türk milleti önümüzdeki seçimlerde Abdülhamit sevdalısı yönetimleri iktidardan
kesin olarak indirecektir. Türkiye 17 Nisan sabahı aydınlıklara uyanacak, Türkiye
17 Nisan’da yeniden ayağa kalkacak. Türkiye 17 Nisan’da güçlü meclisi, güçlü hükümeti reddeden başkanlık rejimini getirmeye çalışanlar 17 Nisan sabahı karşılarında
Hayır” diyen bir milleti göreceklerdir.
17 Nisan’a hazır mıyız ?
– Hazırız

==============================
Dostlar,
Vatan Partisi’nin 10. Kurultayına içtenlikle başarılar diliyoruz.
Biz, Kurultay günü, 11 Mart 2017 günü sabahtan akşama Ankara Tabip Odası ve Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin birlikte düzenlediği “ŞEHİR HASTANELERİ KURULTAYI” nda idik. Bu toplantıyı sitemizde sizlere sunduk, altında da Vatan Partisi’nin 10. Kurultay’na değindik.. Gereksiz yineleme yapmamak adına oraya (da) bakılmasını diliyoruz..
ŞEHİR HASTANELERİ SEMPOZYUMU
Sevgi ve saygı ile. 12 Mart 2017, Ankara

 

Dr. Ahmet SALTIK
Ankara Üniv. Tıp Fak. – Mülkiyeliler Birliği Üyesi
www.ahmetsaltik.net     profsaltik@gmail.com

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir