19 MAYIS YÜRÜYÜŞÜ VE ANITKABİR ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ..

19 MAYIS YÜRÜYÜŞÜ VE ANITKABİR ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ..

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU ANITKABİR’DE:
BİZ HALKIZ, BİZ GÜÇLÜYÜZ, BİZ YÜREKLİYİZ, BİZ MİLLİ MÜCADELECİYİZ,
BİZ KUVAY-I MİLLİYECİYİZ, BİZ MUSTAFA KEMAL’İN ASKERLERİYİZ!


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Gençlik Kolları tarafından düzenlenen Anıtkabir yürüyüşüne katıldı.Güvenpark’tan yürüyüşe başlayan kortej, Aslanlı Yoldan yürüyerek Atatürk’ün mozolesinin bulunduğu alana geldi. Kalabalık nedeniyle mozoleye ulaşmakta zorlanan CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra Anıtkabir’in Anadolu Meydanı girişinde yürüyüşe katılanlara yaptığı teşekkür konuşmasında “Hepinizi seviyorum. Hepinize yürekten selamlar, saygılar, şükranlar sunuyorum. Sağ olun, var olun. Kimse unutmasın, biz Mustafa Kemal’in askerleriyiz!” dedi.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması şöyle:

KORKUYU SARAYIN DUVARLARINA HAPSETTİK
“Hepinize yürekten teşekkürler. Bugün bir ilki daha tarihe kazıdık. Korkuyu sarayın duvarlarına hapsettik artık! Biz halkız, biz güçlüyüz, biz yürekliyiz, biz milli mücadeleciyiz, biz Kuvay-ı Milliyeciyiz, biz Mustafa Kemal’in askerleriyiz!

BİZE YASAK SÖKMEZ
Yasak getiriyorlar, “Efendim yürüyemezsiniz” Ne zaman? 19 Mayıs’ta… Unutmayın, 19 Mayıs Türkiye Cumhuriyeti’nin ayağa kalktığı bir tarihtir. Hiçbir yasak bize sökmez! Onların yasakları onlar içindir. Biz birilerinin önünde diz çökmeyiz. Bizde sadece efeler oynarken
diz çökerler, onurlarıyla…

BÜTÜN TÜRKİYE’YE SELAM OLSUN
Güzel bir günde 19 Mayıs’ta hep birlikte buradan Türkiye’ye selam gönderelim.
Ben söyleyeceğim, siz de tekrar edin tamam mı, anlaştık mı?

Ankara’dan; Hakkari’ye Trabzon’a, Tekirdağ’a, Edirne’ye, Muğla’ya, Antalya’ya, Çankırı’ya, Yozgat’a, Bayburt’a, Kars’a, Ardahan’a, Van’a, Tunceli’ye, bütün Türkiye’ye,
dünyaya selam olsun. Selam olsun Türkiye!
Hepinizi seviyorum. Hepinize yürekten selamlar, saygılar, şükranlar sunuyorum. Sağ olun, var olun. Kimse unutmasın, biz Mustafa Kemal’in askerleriyiz!

******
Biz de yürüyüşe katıldık..
Kılıçdaroğlu, Ankara Valiliğinin saçma yasak denemesini eleştirdi. Hiçbir şeyden korkmadıklarını, korkmayacağımızı vurguladı ve Mustafa Kemali’in askerleriyiz.. sözleriyle bitirdi..

Sanırız ANITKABİR’i ziyaretçi sayısı, bu gün, AKP’nin sabotaj amaçlı tüm iğrenç
kara propagandasına karşın yarım milyonu aşmıştır.

 

20160519_132626

 

 

Bu gün ayrıca NOBEL Ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar, NOBEL Ödülünü Anıtkabir Müzesine bir törenle emanet edecek..

Gün boyu fener alayı ve bandolarla 19 Mayıs kutlanacak..

İstanbul’da ise Taksim Atatürk anıtına çelenk bırakma törenine Vali ve Belediye Başkanı katılmadılar.. İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü görevlileri çelenk sundular. Bir de kısacık halk oyunları gösterileri.. Tepeden tırnağa kapalı kız çocuklarının oynadığı.. Başkaca spor etkinliği, hipodromda gösteriler… yok yok yok..

AKP iktidarı Atatürk düşmanlığını artık apaçık kusuyor ve O’nu tüm yapıtlarıyla görmezden gelerek unutturmaya çabalıyor.. Oysa tüm varlıklarını O’na, O’nun kurtuluş savaşına, devrimlerine ve Cumhuriyete borçlular.. Ne hazin ve acımasız bir vefasızlık..

Hiç utanıp sıkılmadan, kendilerini yadsırcasına, Ankara Valisi üzerinden ‘güvenlik sağlanamayacağına’ ilişkin kara propaganda yaparak yürüyüşü ve Anıtkabir ziyaretini sabote etmeye çalışıyorlar.. Anayasa’nın 34. maddesindeki temel hakkı bile kullandırmayacaklar!..
Onca polis, MİT, özel güvenlik… ne işe yarıyor Ülkenin başkentinde bir 19 Mayıs
yürüyüşünün güvenliğini sağla(ya)mayacaksanız siz ne biçim iktidarsınız?
Bırakın gidin o zaman.. Güvenliğimizi sağlayabilecekler iktidar olsun..
O kadar utanılacak işler yapıyorsunuz ki, sizin yerinize bile biz utanıyoruz..
Tarih ve çocuklarını bile bu eylemlerinizden utanacak.. Keşke biraz aynaya baksanız!

Bize bu yurdu, bağımsızlığımızı, cunhuriyetimizi, onurumuzu.. her şeyimizi armağan eden Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ümüz başta olmak üzere tüm Devrim şehitlerimizi sonsuz bir özlem ve şükranla anıyoruz ve kutsal emanetlerini, hiç kimse zerrece kuşku duymasın ki, sonsuza dek yaşatacağız.. Başı dik ve onurlu..

Bu arada, 19 Mayıs’a gündem seçeneği yaratmak için, RTE’nin azlettiği sadrazam yerine daha da itatatlısını atamak üzere sözde eğilim yoklamasını bu güne alan AKP yöneticilerine acıklı bir tebessümle baktığımızı kaydetmek isteriz.. Binali bey ‘hayırlı’ olsun önce RTE’ye, sonra AKP’ye, sonra da bizlere.. Gencecik yaşında çok sayıda gemisi ve şirketi olan çok başarılı bir oğula sahip olmak, bu oğulun ‘helal kazancını’ uzak diyarlarda ‘helal kumar masasında’ harcaması demek oluyor ki, Müslüman AKP’liler için bir sorun değil avantaj..
Binali ve oğlu, tipik bir AKP politik rol modeli.. Hayırlara vesile olur inşallah…

Tüm bu hazin gelişmeler, AKP saltanatının gümbür gümbür yıkılma – dağılma belirtileridir.

Sevgi ve saygı ile.
19 Mayıs 2016, Ankara 

Dr. Ahmet SALTIK
www.ahmetsaltik.net
profsaltik@gmail.com 

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir