48 saatte 11 şehit

48 saatte 11 şehit

Terörle mücadelede tarihinin en kararlı mücadelesini yürüten Türkiye,
PKK’ya ağır darbe indirirken, son 24 saatte 7 güvenlik görevlisi ve 2 sivil memur şehit verdi

AYDINLIK Gazetesi Haber Merkezi
http://www.aydinlikgazete.com/turkiye/48-saatte-11-sehit-h83298.html
11 Şubat 2016

Türkiye, 8 Şubat Pazartesi gecesinden 9 Şubat Salı akşamına dek geçen 24 saat içinde teröre
9 şehit verdi. Önceki gün Şırnak merkez ve Cizre’den 2 asker ve 2 polisin şehit olduğu haberi geldi. Özel harekat polisi Osman Yurt (44), Van’ın Saray ilçesi nüfusuna kayıtlı Piyade Er Vedat Dolançay ve Piyade Er Arif Subaşıoğlu Cizre’de devam eden operasyonda önceki gün şehit oldu.

48 saatte 11 şehit

Polis Memuru Mehmet Güngördü’nün (32) Şırnak Cumhuriyet Meydanı çevresinde görevli zırhlı polis aracına saat 22.10 sıralarında teröristlerce düzenlenen roketatarlı saldırıda şehit olması sonucu Cizre’deki şehit sayısı 4’e yükseldi. Bir şehit haberi de Şırnak İdil’den geldi.
1 Şubat’ta PKK’lı teröristlerce yola yerleştirilen el yapımı patlayıcının zırhlı polis aracının geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu yaralanan polis memuru Tayfun Yüce’nin (25)
şehit olmasıyla ilçede şehit sayısı 5’e yükseldi.

SUR’DA 2 ŞEHİT
Dün akşam iki şehit haberi de PKK’ya operasyonların en yoğun sürdürüldüğü Diyarbakır Sur’dan geldi. İlçede önceki gece güvenlik güçleriyle PKK’lılar arasında çıkan çatışmada Özel Kuvvetler’de görevli Yüzbaşı Fatih Yaşar şehit oldu.
Yine Sur’da 1 Şubat’ta teröristlerce düzenlenen silahlı saldırıda yaralanan Uzman Çavuş Hasan Talay’ın (27) tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA)
şehit olmasıyla ilçeden gelen şehit haberleri ikiye yükseldi.

SİVİL DEMEDEN VURDULAR
Terör örgütü Şırnak’ta asker ve polisin yanında şehit yakınlarına tanınan hakla memur olan sivilleri hedef almaktan da çekinmedi. Şırnak Uludere Yemişli köyünde oturan Ahmet Arttı (27), Abdulkerim (29) ve Diyar Oslu’nun (33) işe gitmek üzere bindikleri otomobil
seyir halindeyken köy çıkışında patlama oldu. PKK’lı teröristlerin tuzakladıkları patlayıcının infilak etmesiyle meydana gelen patlamada Tapu Kadastro Müdürlüğü’nde çalışan Ahmet Arttı ve Uludere Devlet Hastanesi’nde çalışan Diyar Oslu olay yerinde yaşamlarını yitirdi. Abdulkerim Oslu ise yaralandı. Ahmet Arttı, Diyar ve Abdulkerim Oslu’nun şehit yakınlarına tanınan hakla memur oldukları öğrenildi.

ŞEHİTLER BÖYLE UĞURLANDI
Şırnak’ın Cizre ilçesinde PKK’ya düzenlenen operasyonda şehit olan özel harekat polisi Osman Yurt, Piyade Er Vedat Dolançay ve Piyade Er Arif Subaşıoğlu ile zırhlı polis aracına düzenlenen saldırıda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan polis memuru Mehmet Güngördü’nün cenazeleri, Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nda düzenlenen törenin ardından memleketlerine gönderildi. Şehit polis memuru Güngördü’nün eşi Hülya Güngördü törende eşinin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.
Piyade Er Arif Subaşıoğlu’nun cenazesi memleketi Gölcük’te, Yüzbaşı Fatih Yaşar’ın cenazesi Konya Seydişehir’de, Uzman Çavuş Hasan Talay’ın cenazesi de memleketi Balıkesir’de toprağa verildi.

‘KÜRT OĞLU KÜRDÜM ŞEHİDE KURBANIM’
Şırnak’ın Cizre ilçesinde terör örgütüne yapılan operasyonda şehit olan Er Vedat Dolançay’ın cenazesi, Van’da toprağa verildi. Şehit asker için Saray Merkez Camisi’nde yapılan törende Vali İbrahim Taşyapan’ın sakinleştirmeye çalıştığı şehidin babası Vezir Dolançay,

“Ben Kürt oğlu Kürt’üm ve şehit babasıyım.
Şehidime kurban olayım..”
dedi.

Bodrum’da çalışan ve abisinin şehit haberini aldıktan sonra ilçeye gelen kardeşi
Fırat Dolançay da komutanlara sarılarak,

“Bunların Allah’ı, dini, imanı yok. Allah onların yanına bırakmasın!”

diye konuştu. Şehidin cenazesi törenin ardından dualar eşliğinde toprağa verildi.

=============================

Dostlar,

Çooook derin acıyla….
‘Halden anlayan’ birisi olarak..
Emniyet Başkomiseri babasını 7 Temmuz 1980’de görev şehidi veren bir yurttaş olarak..

Bunca kan dökülmesinden 1. derecede sorumlu Batı emperyalizmini lanetliyoruz.
Aynı derecede şiddetle lanetlediğimiz 2. sorumlu, bu iğrenç – kanlı emperyalist politikalara alet olan PKK ve militanlarıdır..

3. derecede ise AKP iktidarı, sözde AÇILIM ihaneti ile 4+ yıldır bölgede bunca silahlanmaya ve BÖLÜCÜ İSYAN HAZIRLIĞINA GÖZ YUMDUĞU İÇİN en ağır biçimde kınanmayı hak etmektedir. Bunca can – mal yitiğinin sorumlusu, AÇILIM ihanetine ek olarak,
izlediği uydu dış politika ile ülkemizi iç – dış savaş eşiğine sürükleyen AKP – RTE‘dir.

Tarih bu acı gerçekleri kaydetmiştir.. Yargı önünde hesabı da dileriz, gün olur sorulur.
Sanırız, bölgede sıkıyönetim, değilse OHAL ilanı, güvenlik güçlerinin bunca şehit vermesini önemli ölçüde azaltırdı.. AKP iktidarı bu seçeneği bir kez daha irdelemelidir.

Kezlerce yazdık, bir kez daha yazalım;

DEVLET MUTLAKA HUKUK İÇİNDE KALMALIDIR!

******

Öte yandan, Tayyip beyin ABD’ye, BM’ye.. efelenmesini ise içeride kamuoyunun gazını almaya dönük propaganda çabasıdır ne yazık ki… Erdoğan, olası bir Anayasa – Başkanlık için yatırımı da, ülkemiz her gün birkaç şehit verirken bir yandan sürdürmeyi ihmal etmiyor..

Söyleyecek söz bulamıyoruz..
Keşke kitleler bu denli kolay yönlendirilebilir olmasaydı bir biçimde..
Halkı uyarmak gerek… Popagandaya – beyin yıkamaya boyun eğmemesi için..

Son olarak;
YENİ ANAYASA TUZAĞI MASASINDAN MUHALEFET DERHAL KALKMALIDIR..
Sevgi ve saygı ile.
12 Şubat 2016, Ankara

Dr. Ahmet SALTIK
www.ahmetsaltik.net
profsaltik@gmail.com

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir