Kızına tecavüz etti; bebekleri köpeklere attı!

 

Korkunç iddia: Kızına tecavüz etti; bebekleri köpeklere attı!

Antalya’da kızı H.E.’ye 6 yıl boyunca tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklu Ekrem E. ile
tutuksuz yargılanan eşi Cemile E. hakkında, kızından doğan iki bebeği öldürmek suçundan ‘ağırlaştırılmış ömür boyu hapis’ istemiyle açılan davanın görülmesine başlandı.
Davada, doğan bebeklerin köpeklerin yoğun olduğu bir araziye bırakıldığı ve
hayvanlar tarafından yenildiği iddia edildi. (DHA, 01.0.8.2015)

[Haber görseli]

Kepez İlçesi Habipler Mahallesi 5642 Sokak’ta oturan, inşaatlarda boyacılık yapan 4 çocuk babası Ekrem E. (47), iddiaya göre zihinsel engelli kızı H.E.’ye (21) 6 yıl boyunca tecavüz etti. 2008 yılında babasından gebe kalarak düşük yapan H.E.’nin, bu tecavüzlerden 2012 ve 2014 yılında doğan biri erkek 2 bebeğin, canlı canlı boş araziye atılarak ölüme terk edildiği
iddia edildi. Olay, komşusunun polise ihbarıyla ortaya çıktı. Eve baskın yapan polis,
Ekrem E. ve eşi Cemile E.’yi (47) gözaltına aldı. Ekrem E. tutuklanırken, eşi Cemile E.
tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. H.E. ile kız kardeşi A.E. (13) ve erkek kardeşi A.E (10), Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü korumasına alındı. Evin büyük oğlu M.E.’nin (22)
bir suçtan dolayı cezaevinde olduğu kaydedildi.

Öz kızına ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 30 yıla kadar hapis istemiyle Antalya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu yargılanan Ekrem E. ve ‘suçu bildirmeme’ iddiasıyla 1 yıla kadar hapis istemiyle tutuksuz yargılanan eşi Cemile E. hakkında, aynı mahkemede, doğan bebekleri öldürdükleri gerekçesiyle ‘nitelikli şekilde kasten öldürme’ suçundan ikinci bir dava açıldı.

Haklarında ‘ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası’ istenilen Ekrem E. ile eşi Cemile E.’nin yargılanmasına Antalya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Davanın ilk duruşmasına,
öz kızına 6 yıl boyunca tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan Ekrem E. katılırken, hakkında yakalama kararı çıkarılan anne Cemile E. ise gelmedi. Müşteki H.E.’yi ise duruşmada avukatı Serap Ertuğrul temsil etti.

Kan donduran olay!
Zihinsel engelli kızına yıllarca tecavüz etti

Suçlamaları reddetti

Cinayet duruşmasında ifade veren Ekrem E., daha önce polis, savcılık ve mahkemede verdiği ifadelerin tümünü reddetti. Herhangi bir suçu olmadığını kaydeden Ekrem E.
“Poliste şiddet gördüm. Bu nedenle geçmişte suçu kabullendim ve bu yönde ifade verdim. Kızıma karşı bir suç işlemedim. Dolayısıyla kızım hamile kalıp bebek de doğurmadı.” dedi.

Çok alkol kullandığını anlatan Ekrem E., “İkisi erkek, 4 çocuğum var. Alkollü olduğum günlerde akşam eve geldiğimde kızım H. E.’ye eziyet ettim ama cinsel saldırı suçunu işlemedim.” diye konuştu. Ekrem E., kızına eziyet ettiği günlerin sabahında ise gönlünü almak için para verdiğini söyledi.

Bebekler köpeklerin yoğun olduğu araziye bırakıldı

Mağdure H.E.’nin avukatı Serap Ertuğrul ise sanığın yıllarca öz kızına tecavüz ettiğini
ileri sürdü. H.E.’nin bu tecavüzler sonunda 2008 yılında gebe kaldığını, bu gebeliğin düşükle sonuçlandığını aktaran avukat Ertuğrul, “H.E., 2012 ve 2014 yılında da tecavüzler nedeniyle gebe kalmıştır. İlk doğan bebek Ekrem E., 2. doğan bebek ise anne Cemile E. tarafından
sokak köpeklerinin yoğun olduğu bir araziye canlı canlı bırakılarak ölüme terk edilmiştir.
Sanık Ekrem E. ve Cemile E., cinsel istismar suçunun ortaya çıkmasını önlemek maksadıyla canavarca bir hisle cinayetleri işlemiştir.” dedi. H.E.’nin cinsel saldırı nedeniyle ruh sağlığının bozulduğuna ilişkin raporun da dava dosyasında yer aldığına dikkat çeken avukat Ertuğrul, sanıkların ‘canavarca hisle öldürmek’ suçundan yargılanmasını talep etti.

Avukat Ertuğrul, Ekrem E.’nin cinsel saldırı, Cemile E.’nin suçu bildirmeme suçundan yargılandığı dava dosyalarının cinayet davasıyla birleştirilmesini de istedi. Dosyaların birleştirilmesi talebini kabul etmeyen mahkeme, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne
yazı yazılarak Eylül – Kasım 2014 tarihlerinde yeni doğmuş bebek bulunup bulunmadığı, bulunmuş ise cinsiyeti, sağ olup olmadığının mahkemeye bildirilmesine karar verdi.
Mahkeme, firari sanık Cemile E. hakkındaki tutuklamaya yönelik yakalama müzekkereninin infazının beklenmesi için duruşmayı 18 Eylül’e erteledi.

Ekrem E.’nin geçmişteki ifadesi

Öz kızına tecavüz ve doğan bebekleri öldürmek suçundan yargılanan Ekrem E., daha önce
polis ve Cumhuriyet Savcılığında verdiği ifadesinde, kızı H.E.’yle cinsel ilişkiye girdiğini anlattı. Başlangıçta kızının tepki gösterdiğini sonradan sesini çıkarmadığını savunan Ekrem E.,
durumu öğrenen eşi Cemile’nin de kendisine tepki gösterdiğini söyledi. Kızının bu ilişkilerden üç kez gebe kaldığını polis ifadesinde aktaran Ekrem E,. ilk gebeliğin düşükle sonuçlandığını kaydetti.

Kızının 2012 yılında tekrar gebe kaldığını, 1 Ekim günü öğle saatlerinde bir bebek dünyaya getirdiğini anlatan Ekrem E., bu bebeği bir beze sarıp market poşetinin içinde Kepez’deki
bir okulun yanındaki otobüs durağının arkasına bıraktığını belirtti. 2014 yılında yeniden gebe kalan kızının 14 Eylül’de saat 18.00 sıralarında kız bebek dünyaya getirdiğini aktaran Ekrem E., bu bebeğin ise eşi Cemile E. tarafından yine aynı okulun yanındaki boş alana bırakıldığını söyledi.

========================================

Haydi bakalım AKP – RTE,

Nefretini – Kinini eksik etmeyen sözde “dindar” kuşaklar yetiştirmeyi sürdürün..
Bütün okulları İHL yapın..
Zorunlu “din” derslerini sürdürün; AİHM kararlarını hiç takmayın!
…..
Başımıza taş yağacak taş!
Eğitim sistemini bir an önce ÇAĞDAŞLAŞTIRMAK dışında hiç – bir çözüm yok!

Sevgi ve saygı ile.
2 Ağustos 2015, Yozgat

Dr. Ahmet SALTIK
www.ahmetsaltik.net
profsaltik@gmail.com

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir