İran: Suriye’yi vurursanız Türkiye’yi vururuz!

İran: Suriye’yi vurursanız
Türkiye’yi vururuz !

Wikileaks tarafından yayınlanan yeni bir belge, İran’ın,
Esad’a müdahale etmesi durumunda Türkiye’yi vurmakla tehdit ettiğini ortaya çıkardı.

Yurt Gazetesi
http://www.yurtgazetesi.com.tr/dunya/iran-suriye-yi-vurursaniz-turkiye-yi-vururuz-h91528.html

Suudi Arabistan’ın Tahran büyükelçiliğinden Dışişleri Bakanlığına yollanan mektuba göre İran medyası Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türk Hükümetini iki yüzlülükle ve Amerikan ve İsrail siyaseti uygulamakla suçlayarak propaganda faaliyetleri yürüttü. Büyükelçilik tarafından hazırlanan rapora göre İran basınının söz konusu tutumu, Türk Hükümetinin Suriye devrimini desteklemesi ve Esad’ın halka yönelik baskıcı tutumuna karşı çıkışı nedeniyle dizayn edilmiş. Rapora göre Tahran Yönetimi, Türkiye’yi Suriye Devrimini desteklemekten vazgeçirmek için defalarca girişimde bulundu. İran Yönetimi tarafından Türkiye’ye gönderilen bir delegenin herhangi bir Türk hava üssünün Suriye’yi vurmak için kullanılması durumunda Türkiye’nin İran füzelerinin hedefi olacağı tehdidinde bulunduğu bilgisi ise raporun en ilgi çeken bölümü. Buna göre, İran tarafından Türkiye’ye gönderilen bir delege, herhangi bir Türk hava üssünün Suriye’yi vurmak için kullanılması durumunda Türkiye’nin İran füzelerinin hedefi olacağını söyledi.

Resmi yazışmaları sızdırmakla tanınan Wikileaks, geçtiğimiz haftalarda Suudi Arabistan’a ait 60.000 gizli belge yayınlamış ve bunun sayısının 500.000’e çıkacağı belirtilmişti.

====================================

Dostlar,

Ne diyelim??

Buyrun Tayyip bey, buaradan yakın.. mı diyelim??

Birikimsiz, dolayısıyla ufuksuz politikalarınız her anlamda ülkeyi çıkmaza soktu.
Hem dış hem de iç politikalarınızda..

Dini en iğrenç biçimde siyasete alet ederek oy devşirmeye, insanların kutsal inançlarını sömürmeye acımasızca, 12,5 yıldır devam etmektesiniz..

Ekonomide, apaçık talan – yağma – soygun, iç ve dış sermaye odaklarına rant aktarımı yaptınız. Ülkeyi bir anonim şirket gibi yönetme isteminde bile bulundu Bay RTE hiç sıkılmadan..

Dış politikada, ülkenin yüzakı birikimli – deneyimli – yetenekli diplomatlarını “monşer” likle auçlayıp hiç haddinizi bilmeden aşağıladınız ve olmayan kadrolarınızla Dış politikada ülkeyi ateş çemberinin içine attınız; iç çatışma – savaş ve sıcak dış çatışma – bölünme eşiğine taşıdınız. Hala, sütten çıkmış ak kaşık gibi hiç yüzünüz kızarmadan ve ülkeyi – 80 milyon insanın yazgısını kör politik hırslarınıza kurban ederek hatalarınızdan dönmüyorsunuz..

Bu gidiş artık duvara dayandı.. Siz de altında kalacaksınız, ülke de! Ülke bir biçimde, ağır bedellerle de olsa bu kanlı ateş çemberini kıracaktır. Ancak sizin günahlarınızı, hele milyonlarca insanın kul hakkını yiyişinizi Yüce Tanrı asla ve asla bağışlamayacaktır, bağışlayamayacaktır. Çünkü tek bir “Kul” bile hakkını helal etmezse, Tanrı dahi kendisini kul hakkı yiyeni bağışlamaktan aciz saymaktadır. 80 miyonluk Türkiye’de, Suriye’de, Irak’ta .. böyle kaç “Kul” vardır dersiniz??

Anımsatalım, tek 1 “Kul” un hakkını helal etmemesi, sizlerin cehennem ateşlerinde yanmanızı engelle(ye)meyecektir..

Bilgi ve insafınıza (sahi vicdanınız var mıydı??), kaldıysa azıcık sağduyunuza havalemizdir.

Şimdi, düne yaptıklarınızın tam tersini yapacak, Baı emperyaliminin maşalığını üstlenerek yıkılması için uğraştığınız Eset” rejimine destek vereceksiniz… Reel politik budur işte!

Sevgi ve saygı ile.
05 Temmuz 2015, Ankara

Dr. Ahmet SALTIK
www.ahmetsaltik.net
profsaltik@gmail.com

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir