Bekir Coşkun : Söz Bitti…


Söz Bitti…

portresi_gulen

Bekir Coşkun

 
Her şey söylendi…
Her şey apaçık…
Her şey anlaşıldı…
*
Kamuoyu şirketleri yoklama yaptılar…
AKP genel seçim olsa yine ortalama %43 alıyor…
Yani yine iktidar…
İyi mi?..
*
Anketlere göre…
AKP’nin yaptıklarını beğeniyor musunuz?..
Nesini beğenecek?..
Beğenmeyenler; %74…
Pekiiii…
Genel seçim olsa kime oy vereceksin: AKP’ye; %43…
*
Niçin?..
*
Çünkü yoklamalar iktidardan çok CHP ile ilgilidir…
Üç senedir “Hadi kıpırda biraz” diye diye çenemiz düştü…
Olacağı buydu…
*
Şu an bile…
Kemal Kılıçdaroğlu bu kirli dönemle ilgili tam 11 öneri sıraladı…
İhale yasasının değişmesinden, gelirler idaresi yasasına kadar…
İçinde bu iktidardan kurtulma önerisi var mı?..
Yok…
*
Devlet çöktü… 
Çözüm önerisi yok, kurtuluş formülü yok, çıkış yolu yok, iktidar alternatifi yok,
sen ne yapacaksın yok…
İktidara akıl veriyor…
Düzelsin diye…
Hangi gelirler idaresi?..
*
İş güzel söylemekse…
Ee bizim çocuklar daha güzel şeyler söylüyorlar, Twitter’ı aç oku…
*
Her şey söylendi…
Her şey biliniyor…
Her şey anlaşıldı…
*
Bir saat bile orada oturmaması gereken bir iktidardır söz konusu…
Nasıl indireceksin oradan?..
Onu söyle sen…
Söz bitti…

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

“Bekir Coşkun : Söz Bitti…” üzerine 2 yorum

 1. Hepsi doğru ,hepsine katılıyorum.Söz bittide çıkış nerde??? Çıkış derhal demokrasi ve hukuka ara vererek Esas teşkilat-ı-esasiye kanunu ,yüksek seçim kanunu,seçim kanunu,siyasi partiler kanunuyla bütün kanunların yeniden yapılandırılarak,en az 3 yıl aksaklıkları görmek için sabredip sonra tam demokrasiye dönmektir.Başka yol yoktur.Tren yanlış yolda,siz habire makinist değiştirip durmayın.Benim dediklerim olmazsa tren gene duvara toslar.Teferruatların hepsi kafamın içinde.İstediğinizi yapın.gene benim dediğim sonuca istesenizde ,istemesenizde geliceksiniz.Yankız vakit kaybetmiş olucaksınız.Bu böyle biline,iteat edile.Yoksa yugoslavyaya dönücez.

 2. DÜŞÜNEN İNSANLAR İÇİN SÖZ ASLA BİTMEZ!..

  Fethullah Hilafeti’nin güvenilir yazarı Bekir Bekir Coşkun, Fethullah Hazretleri gibi laf etmiş ve söz bitti demiş.

  Sözde söylenecek her söz söylenmişmiş, her şey açıkça anlaşılmışmış… CHP bir türlü kendisinden beklenen atılımı yapmamışmış…

  Kamuoyu Şirketleri anket yapmışlar ve Ak Parti’nin bugün seçim olsa % 43 oy alıp gene iktidar olacağı sonucuna varmışlar.

  Ülkenin Başbakanı’na “Tayyip Tayyip” demekle, adını “RTE” yazmakla, % 50 oy alıp iktidara gelen partisini AKP diye küçümsemekle, küçük göstermekle; Ak Parti’ye oy veren Halkı koyuna benzetmekle, “oyunu kömüre makarnaya veriyor,” diye aşağılamakla HALK AK PARTİ YERİNE CHP’YE OY VERİR Mİ?.. CHP bu kadar beyinsiz bir kafayla atılım yapabilir mi?

  “Bekir Coşkun, Fethullah Hazretleri seni Hürriyet’ten kovdurup Cumhuriyet’e aldırırken; Can Dündar’ı Milliyet’ten kovdurup gene Cumhuriyet’e aldırırken; DÜŞÜNMEKTEN ACİZ OLDUĞUNUZU, SÖYLENMESİ GEREKEN SÖZÜ SÖYLEYEMEYECEĞİNİZİN, YAPILMASI GEREKEN İŞİ YAZAMAYACAĞINIZIN FARKINDA İDİ…”

  “Bütün söyledikleriniz; Tayyip Tayyip, AKP AKP, RTE RTE demekle sınırlıydı… Bundan başka bir şey kafanızda yoktu… Bildiğiniz her şeyi belki bin kere yazdınız… Tabii… kimsenin umurunda olmadı… Ve olmayacak!..”

  Ama biz, Fethullah Hazretleri’nin yörüngesinde olan Bekir Coşkun ve Can Dündar gibi yazarlara bakarak, “SÖZ BİTTİ!..” diyebilir miyiz?… Elbette ki, Hayır!.. Bizim söylenecek dünya kadar sözümüz var…

  Sayın Başbakan, Akil Adamlar Heyeti, daha çok da Hülya Koçyiğit, Orhan Gencebay, Kadir İnanır gibi kişilerin ağırlıkta olacağı 150-200 kişilik bir CUMHURİYET SENATOSU KURMALI ve başta ANAYASA OLMAK ÜZERE bütün değişiklikleri Cumhuriyet Senatosu’nun yapmasını sağlamalıdır?

  Cumhuriyet Senatosu’nun rahat çalışması için de; TERÖR İDDİALI SUÇLAR DA DAHİL BÜTÜN SİYASAL SUÇLU VE SANIKLARA bir genel af çıkarılmalıdır.

  Cumhuriyet Senatosu, Ordunun Cumhuriyet Ordusu, Polisin Cumhuriyet Polisi, Bürokrasi’nin Cumhuriyet Bürokrasisi, yargının Cumhuriyet yargısı olarak geliştirilmesi için gereken değişiklikleri yapabilmeli ve DEVLETİN GENEL DENETLEYİCİSİ OLMALDIR!..

  Devletin genel denetleyicisi ve Anayasa yapabilecek kudrette bir Cumhuriyet Senatosu’nun kurulması Türkiye’de çok şeyi değiştirir… Türkiye’yi İleri Demokrasi Seviyesine de çıkarır, bir dünya devleti de yapar… Sayın Başbakan’ın istediği de
  bu değil mi?

  Buna karşılık CHP, ne Cumhuriyet Senatosu, ne yeni Anayasa, ne Kürt Meselesi’nin on binlerce insan öldürülmeden çözülmesini, ne barış süreci, ne de her hangi bir Hak ve Hukuk düşünür…

  CHP’nin dile getirilmeyen düşüncelerini, Sayın Güner Atakurt çok güzel dile getirmiş; “Çıkış; derhal Demokrasi ve Hukuka ara vererek, Anayasa’ya, Seçim Kanununa el atmak… VE EN AZ ÜÇ YIL KENAN EVREN NE YAPMIŞSA HEPSİNİ YENİDEN YAPMAKMIŞ!..”

  Böyle bir kafayla, Türkiye’de YÜZ BİNLERCE İNSANIN ÖLECEĞİNİ, BUNUN SONUCUNDA, bir daha birleşilmesi mümkün olmayan bir FİİLİ BÖLÜNME olacağını söylemeye gerek yok.

  Bu nedenle, KANUNSUZ HUKUKSUZ BİR HALİFELİK ÖRGÜTÜ OLAN CEMAATLE MÜCADELE EDEN Sayın Başbakan RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I Türkiye için bir şans kabul etmek gerekmektedir.

  İnsan gibi düşünmeyi bilirsek; Türkiye için söylenecek çok söz var!.. Mesele insan gibi düşünebilmek… Bekir Coşkun gibi, Can Dündar gibi Fethullah hazretlerinin güdümündeki yazarlar ise; bizim düşünme yeteneğimizi öldürmek ve bir Kenan Evren’e, bir Pinoşe’ye, bir Franko’ya razı etmek istiyorlar.

  Biz insan gibi düşünmeye ve söylemeye devam edelim… Kaybeden Fethullah olsun!..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir