İHANET ÇEMBERİNDE MUSTAFA KEMAL..

Dostlar,

Cumhuriyetimizin ağabeyi, 1922 doğumlu, 91. yaşına giren
bilge insan Dr.Müh. Ali Nejat Ölçen, müthiş bir eonomik derleme yapmış..

Osmanlı’dan Mustafa Kemal Paşa’ya ve İnönü’ye….. DP ve AKP’ye uzanan..

Dupduru bir Türkçe ile üstelik..

İnanılmaz bir şey..

Yüksek izinleriyle, 7 sayfalık çok değerli bu tarihsel belgeyi pdf olarak aşağıda sunuyoruz..

Mutlaka okunmalı, okutulmalı, paylaşılmalı ve de arşivlenmeli..

Sizi gönülden kutluyorum Bilge Kişi Sayın Dr. Müh. Ali Nejat Ölçen..

IİHANET_CEMBERINDE_MUSTAFA_KEMAL

Sevgi ve saygı ile.
Ankara, 7.1.13

Dr. Ahmet Saltık
www.ahmetsaltik.net

İHANET ÇEMBERİNDE MUSTAFA KEMAL..” hakkında 2 yorum

 1. Rıza GÜNER

  ÖLÜLERE SADIK KALINMAZ, ÖLÜLER HEP İHANETE UĞRARLAR!..

  Üstad Ali Nejat Ölçen’i Vetlığa Irmağı adlı romanıyla tanıyorum, bu nedenle saygı duyuyorum. Siyasetçiliğini, ekonomistliğini pek bilmiyorum; ölülere sadık kalınması istemesini ise doğru bulmuyorum.

  Ama, 1944’e kadar, altına endeksli bir para vardı… Kimse, paranın değerini, üstüne basıldığı kağıt ve mürekkeple ölçmezdi. Bir ülkeye emperyalizm topla tüfekle, fetih ve işgal yoluyla gelir ve ancak “geldiği gibi gitmesi,” mümkün olurdu… Ali Nejat Ölçen’in iddiasının aksine, kolayca gelen ve kolayca giden bir emperyalizm de hiçbir zaman olmamıştı.

  ABD Emperyalizmi, Türkiye’ye Marshall Yardımı’yla girmiş, İMF, Dünya Bankası, Uluslararası Ticaret Örgütü, Nato ve bunlara bağlı adını kimsenin bilmediği yüzlerce küçük kuruluşla DEMİR ATMIŞTI.

  Türkiye ise deyimin tam anlamıyla “Atatürk’ün bıraktığı yerde kalmış,” UYGAR VE DEMOKRATİK BİR CUMHURİYET SİSTEMİ GELİŞTİREMİŞTİ. Bu sistemsizlik nenediyle görev yapan Türkiye yöneticileri, YA ATATÜRK’ÜN İLKE VE İNKILAPLARINA BAĞLIYDILAR YA DEĞİLDİLER… Her iki anlayışta yöneticilerin saygı duydukları, bağlı oldukları, GERÇEK BİR DEVLET SİSTEMİ İSE YOKTU.

  Atatürk ve Kuvay-i Milliye kadroları Harp Akademileri’nden yetiştikleri, İslam Ülkelerinin iyi eğitim almış askerleri çoğunlukla İlerici oldukları için; ABD, Türkiye’yi Nato’ya kabul etmek için HARP AKADEMİLERİNİN KAPATILMASINI, TÜRKİYE’NİN ENTEGRE SUBAY YETİŞTİRMEMESİNİ ŞART KOŞTU… Sovyetler Birliğini Yeşil bir Kuşakla çevirmek için Sünni Din Adamlarının güçlendirilmesini istedi.

  Bağlı oldukları bir Anayasa ve Kanun Nizamı olmayan, gerçek bir devlet sistemi gereğince görev de yapmayan, Atatürk’ün İlke ve İnkılaplarıyla YÖNETİCİLİK OYNAYAN Türkiye yöneticileri; “Amerika olmazsa Rusya bizi işgal eder… Stalin bizden boğazları, Kars’ı Ardahan’ı istedi,” diyerek ve bu gerekçeyle kendilerini aldatarak Nato’ya girdiler; “Amerika giderse Rusya gelir,” diyerek kendilerini aldatmaya ve kendilerini kandırmaya devam ettiler.

  Sayın Ali Nejat Ölçen Vetlığa Irmağı’yla çok bir yazar olduğunu kanıtlamıştı. Ama Ekonomi ve siyasette hiç iyi değilmiş… Keşke her zaman roman yazsaydı!..

  Cevapla
 2. Rıza GÜNER

  Evet… Sayın Ali Nejat Ölçen Vetlığa Irmağı’yla çok iyi bir yazar olduğunu kanıtlamıştı.

  Gerçek bir Anayasa ve Kanun Düzeni’ne, gerçek bir devlet sistemine bağlı olmayan büyüklerimiz de; Atatürk’ün bıraktığı yerdeler kaldılar… Ne var ki, dünya; onların bildiği yerde kalmadı.

  Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir