AYDINLIK 2 Aralık 2012 günlü sayısı ve yorumlarımız..

Dostlar,

AYDINLIK Gazetesi’nin 2 Aralık 2012 günlü sayısının kapağı aşağıda..

Öne çıkan haberlerden ilki;

13 Aralık’ta Silivri’deyiz.. diyen CHP.
Bilindiği gibi Ergenekon davasında savcı esasa ilişkin istemini o gün mahkemeye sunacak. O gün karar verilemeyebilir.. Yargıçlar kurulu karar için süre gereksinebilir ve kararı açıklamak üzere ileri bir tarih verebilir. Sanırız büyük olasılıkla da böyle olacak. Karar açıklansa bile gerekçesi daha sonra yazılacak.

Gene de, “çıkmamış canda umut vardır..” diyerek, mahkemenin Türk yargısına, adalete yakışır bir karar vermesini umalım mı?? Bekleyip görelim.. Ama bu arada haykırıyoruz :

ADALET İSTİYORUZ!
Silivri tutsakları APO vb. ne af için rehin tutulmamalıdır..

* Türkiye, Suriye ile, İran ile Batı emperyalizminin maşası olarak adım adım savaşa sürükleniyor. Emperyalizmin kirli silah tekelleri ise kabaran iştahlarının kör güdüsünde ülkemizde.. Türkiye, daha da borçlandırılarak silahlandırılacak.. Çok yazık..
Özal döneminde Genelkurmay Başkanı onurlu komutan Necip Torumtay,
Irak’a girmeyi reddederek görevinden istifa etmişti.
TSK bir sömürge ordusu, komutanlar da majestelerinin atamaları değil elbette

.. Mehmetçik halkın askeri..

Yine bekleyip göreceğiz.
Ama bu arada haykırıyoruz : SAVAŞA HAYIR

* İP Genel Başkanvekili H. Basri Özbey, bir kararlılık tümcesi kuruyor:
Duvarları yıkacağız..

* Yeni HSYK’nın yeni atama-dağıtma furyası.. 500’e yakın yargıç-savcının görev yerleri değişltirildi. Nedense YARSAV’ı kuran ve üye olan yargıçlar-savcılar, yetkileri azaltılarak düz savcılar olarak atandılar..

AKP’nin güdümüne aldığı hemen tüm devlet organlarının yapıp ettikleri;
çıplak, gözükara partizan eylemler iyice pervazızlaştı.. Elbette kamuyu dabunları görüyor.. Tarih bize bu tür eylem sahibi iktidarların sonunun yaklaştığını öğretiyor.

* TGB’li gençler YÖK’ü protesto etti.. YÖK, yeni üniversiteler yasası ile bu alanı da iyice ele geçirmek ve sermayenin hizmetina açmak istiyor..

* Son olarak ise, SESSİZ ÇIĞLIK eylemi.. 2 Aralık 2012 günü saat 13:00 – 14:00 arasında Ankara Sakarya Caddesi’nde gerçekleştirilen eylem.. ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan da oradaydı ve 40 yıllık bir hukukçu olarak, yapılanların açıkça ve neredeyse tümüyle yasa ve hukuk dışı olduğunu belirtti. CHP Milletvekili Prof. Birgül Ayman Güler de benzer değerlendirmeler yaptı ve CHP olarak üstlerine düşeni yapmayı sürdüreceklerini belirtti. Ergenekon davasında tutuklanan ASELSAN Genel Müdürü Faruk Yarman‘ın kardeşii ODTÜ Bilgisayar hocası Prof. Fatoş Yarman ise, üretilen dijital kanıtların sahteliğinin yerli-yabancı bilirkişi kurumlarınca raporlandığını, kendisinin de konunun uzmanı olarak bu sahteciliği kanıtadığını belirtti. Bu durumun siyasilerce bilinmesine karşın tutukluluk durumunun sürdürüldüğünün altını çizdi.

İP Ankara İl başkanı da bu davayı sonuna dek kararlılıkla izleyeceklerini duyurdu.
Etkinlik, 13 Aralık’ta Silivri’de buluşma çağrısı ile sonlandı..

SESSİZ ÇIĞLIK eylemi her Cumartesi aynı yer (Sakarya Cd.) ve saatte (13:00 – 14:00) yineleniyor..

Bu etkinlikte çektiğimiz fotoğrafları sizinle paylaşacağız..

Sevgi ve saygı ile.
3.12.12, Ankara

Dr. Ahmet Saltık
www.ahmetsaltik.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir