Ali İhsan Tertemiz şiiri : MALATYAM

ŞİİR KÖŞESİ…

Dostlar,

Bize ulaşan bir şiiri paylaşmak istiyoruz.

Malatya’lı dostumuz Av. Ali İhsan TERTEMİZ, “tertemiz” duygu ve düşüncelerini, 6 Şubat 2023 depremleri sonrasında, “MALATYAM” adını verdiği şiiriyle kağıda dökmüş derin acısıyla kavurarak..

Usumuzu başımıza devşirmemizin ve doğanın efendisi / sahibi olma zırvasını derhal bir yana bırakıp, O’nunla uyumla yaşamaya zorunlu bir parçası olduğumuzu benimsemenin zamanı geldiii, geçiyor..

Ne kader planı” saçmalığı ile ne de “altımız çürük” sömürüsü – algı yönetimi ile yol alma şansımız yok..

BİLİMSEL AKILCILIK” ekseninde ULUSAL DAYANIŞMA ve dayanç ile..

Sevgi ve saygı ile. 27 Mart 2023, Ankara

Prof. Dr. Ahmet SALTIK MD, BSc, LLM
Atılım Üniv. Tıp Fak. Halk Sağlığı (Toplum Hekimliği) Uzmanı
Hekim, Hukukçu-Sağlık Hukuku Uzmanı, Mülkiyeli
www.ahmetsaltik.net            profsaltik@gmail.com
facebook.com/profsaltik           twitter : @profsaltik

Ali İhsan Tertemiz şiiri : MALATYAM” hakkında bir yorum

  1. Gönül Pınar Atacı

    KAYISILAR diyarı özel ve güzel MALATYA’ya ve korkunç acılarına adanmış olan MUHTEŞEM ama yürekler parçalayan ve mutlaka paylaşılması gereken dörtlükler ve aynı nitelikte bir katkı ve yorum. Çok değerli ve gerçek yurtsever yazarları ünlü ve üstün avukat sayın TERTEMİZ’e ve DAHİ bilgin sevgili hocamız Prof. SALTIK’a ben Gönül’den tebrikler ve teşekkürler, sevgiler ve saygılar, sağlık ve mutluluk, başarı ve umut, tüm MALATYA’ya ve MALATYA’LILARA büyük geçmiş olsun ve en acil şifa dilekleri, şehitlere ise sonsuz rahmet ve sükünet duaları ile özel bir ek :
    Ulu ve kutsal MALATYA’nın o ķırılmıṣ ve DARILMIŞ KAYSILARI ve SÖZÜ OLMAYAN BUĞDAYLARI ve de ARTIK ÇALAN SAZI YOK OLAN ARGUVAN’ı yeniden çimlenecek. yeṣerecek, dallanp budaklanacak, albeyaz çiçekler açacak, alllanıp süslenecek, büyüyecek, yücelecek ve bütün yurda ve tüm ulusa yine en güzel, en tatlı, en ṣifalı ve en yaṣamsal ürünler verecektir.

    Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir