SANKİ DEVLET KÂRHANESİ GİBİLER!

Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

Döngel Kârhanesi 2005 yapımı bir siyasi hiciv filmidir. Bir kasabadaki geneleve borcundan dolayı banka el koyar. Banka hortumlanıp batınca, işletmeye TMSF yani devlet el koyar. Orayı işletmek ve kâra geçirmek için bir devlet memuru gönderilir! Böylece devlet, “Döngel Kârhanesini” işletmeye başlar…

Ziraat Bankası-Vakıfbank-Halkbank isimli Kamu Bankaları, artık devlet bankası değildir. Bu üç banka adeta AKP’nin yandaşlarına karşılıksız para desteği veren, sadece AKP’lilerin girebildiği, devlet eli ile çalıştırılan “Döngel Kârhanesine” dönüşmüştür.

Sermayeleri ve varlıkları Türk Milletinin olan bu üç bankanın, AKP dönemindeki tüm Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Müdürlük kadroları, önümüzdeki dönemde yargılanacaklar ve kendileri için hazırlanacak “Özel Bankacılar Cezaevine” atılacaklardır. Bu kişiler, görevlerini kötüye kullanmışlar ve kamuyu bilerek ve planlayarak zarara uğratmışlardır.

Bu üç bankanın yöneticileri, yönettikleri bankaların zarar ettiğine aldırmadan, kendilerine yasa ile verilen görev alanlarının dışına çıkarak, AKP’den gelen emirler üzerine usulsüz krediler vermişler, tahsil edememişler ve sadece AKP yandaşı gazetelere yüklü miktarda ilan ve reklam desteği vermişlerdir.

Devlet Bankaları bu haramzadelerin babalarının malı ya, canları nasıl isterse, sahipleri ne derse istedikleri gibi dağıtırlar ya!
MHP yayın organı Türkgün’e 42 milyon 102 bin TL (Satışı 32 bin),
Bağımsız Sözcü Gazetesine SIFIR TL (Satışı 210 bin).

Avni Özgürel’in Analiz Gazetesi’ne 24 milyon 904 bin TL (Satışı bilinmiyor)
Cumhuriyet Gazetesine SIFIR TL (Satışı 25 bin)

Avni Özgürel’in diğer Gazetesi Yeni Birlik’e 20 milyon 604 bin TL (Satışı yok)
Bağımsız Korkusuz Gazetesi SIFIR TL (Satışı 54 bin 818)

AKP İktidarı ve üç devlet bankasının yöneticileri, kendilerini ne zannediyorlar?

Seçim kazanmak, iktidar olmak, devlet kaynaklarını kendi yandaşlarına peşkeş çekmek mi demek? Seçim kazanmak, vatandaşlar arasında ayrım yapabilme yetkisini almak mı demek?
Seçim kazanmak kendini Anayasa ve yasaların üzerinde görmek mi demek?

Sizler, AKP yöneticileri ve devlet bankalarının sorumluları                    ;

  • Ne utanmaz, arlanmaz insanlarsınız sizler?

Türk Milletinin malı olan bankaları, iktidarın mı sanıyorsunuz?
Bu gazete bizden deyip, milletin hakkını yoza, yobaza, hak etmeyene dağıtma hakkını kimden ve nereden alıyorsunuz?

DOĞRU Parti, Türk Milletine “Devr-i Sabık” yaratıp, suçlulardan hukuk önünde hesap soracağı sözünü verdi.

Sizler, devlet bankalarını emirle talan edenler, milletin hakkını üç-beş soysuza peşkeş çekenler, sizler önceliklisiniz. Sizler öncelikle ve ivedilikle yargılanacaksınız. Sizin de yargılanmanız halka açık olacak ve televizyonlardan canlı yayınlanacak. Bugün için yüzlerine nasıl baktığınızı bilmediğimiz, çocuklarınız ve yakınlarınız seyretsin diye…

DOĞRU Parti’ye oy veren herkes şunu iyi bilmelidir;
Bundan böyle, Türk Devletine kötülük yapanlar, makamları ne olursa olsun mutlaka hukuk önünde hesap vereceklerdir. Yapanın yanına kâr kalma, devri bitecektir. Bu aziz devlete ve millete ihanet etmeyi düşünenler, başlarına ne geleceğini önceden bilecektir…

  • Ne Mutlu Türküm Diyene ve Sözünden Dönmeyene!

Sağlık ve başarı dileklerimle, 30 Haziran 2021

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir