Terminal Safhasına Gelindi

Terminal Safhasına Gelindi

portresi_adiyla

 

 

 

Emperyalizmin seçimler öncesi planı Tayyip Erdoğan’ın gücünü azaltmak, onun için başkanlık sisteminin önünü kesmek, seçimler sonrası Türkiye için koalisyonlar dönemini açmaktı. Buna üç nedenle ihtiyaç duyuluyordu; 

1.Türkiye için emperyal planların realizasyonu terminal safhasına gelmişti. Türkiye Cumhuriyeti’ne nihai darbe vurulacaktı. GüçlüErdoğan’la ve güçlü AKP iktidarı ile bugüne kadar verdikleri tavizlere rağmen son vuruş gerçekleştirilemezdi. Koalisyonlar ve istikrarsızlık dönemi gerekliydi.
2. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu ideolojisinin yok edileceği bu safhada bu ideolojinin mümessili olan CHP’nin suça ortak edilmesine ihtiyaç vardı.
3.Önemli müttefik olan ve Erdoğan’ın ipini çekmek için kullandıklarıCemaat’e yönelik tasfiye operasyonunun durdurulması gerekliydi.

 

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

“Terminal Safhasına Gelindi” için bir yorum

 1. “…Emperyalizmin seçimler öncesi planı Tayyip Erdoğan’ın gücünü azaltmak, onun için başkanlık sisteminin önünü kesmek, seçimler sonrası Türkiye için koalisyonlar dönemini açmaktı…”

  Bu yüksek düzeydeki tespiti, orta zekada gariban bir yurttaş olarak, anlamakta zorlanıyorum.
  1. RTE Emperyalizmin adamı mı, değil mi?
  2. Yanıt ‘Evet’ ise, neden kendi adamının önünü kessin? Kendi adamının Başkan, diktatör olması Emperyalizm için daha iyi değil mi?
  3. Yanıt ‘Hayır’ ise, RTE ye karşı olanlar emperyalizmin çizgisinde olmuyor mu? Emperyalizm hangi araçlarla, nasıl ve kimlerle RTE nin önünü kesti?
  4. Türkiye’de A’dan Z’ ye istisnasız her olan biten emperyalizmin kontrolünde ise, yapacak bir şey kalmadı demektir; değilse, açıklayamadığımız her durumu (inançlıların Allah demeleri gibi) emperyalizme yıkmak kolaycılığına mı kaçıyoruz?
  4.CHP ‘nin 1999 seçiminde baraj altında kalışı da “kurucu ideolojiye karşı emperyalist bir saldırı” mıydı acaba?
  D. Ali Ercan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir