İnsan Hakları, Anıl Çeçen

Dostlar,

Sayın Prof. Dr. Anıl ÇEÇEN hocamızın İNSAN HAKLARI konulu kapsamlı makalesini aşağıda pdf olarak sunuyoruz..

Sevgi ve saygı ile.
19.12.12, Ankara

Dr. Ahmet SALTIK
www.ahmetsaltik.net

==============================================================

Prof. Dr. Anıl ÇEÇEN

anil cecen
İNSAN HAKLARI makalesini okumak için erişkeyi (linki) tıklar mısınız ??

İnsan Hakları, Anıl Çeçen” hakkında 2 yorum

 1. Rıza GÜNER

  ANIL ÇEÇEN’İN İNSAN HAKLARI KONUSUNDA YAZI YAZMASI DAİMA YANLIŞTIR!..

  29-5-2001 Tarihinde Kültür Bakanlığı’nda; “Kültür -Sanat ve Bilim Tarihi Eserleri Yayın Danışma Kurulu” toplanır… Kurul içlerinde Anıl Çeçen’in de olduğu 10 ya da 12 kişiden oluşmakta ve Fethullahçılar çoğunluktadır…

  Kurul, Rıza Güner’in “ZAMANE AYDINLARINA ALEVİLİK DERSLERİ” adındaki kitabını inceleyecek ve Kültür Bakanlığı tarafından yayınlanmasına karar verecek ya da bu talebi reddedecektir. Tabii… Kurulun çoğunluğunu oluşturan Fethullahçılar reddedilmesi için çaba göstermekte ve namuslu bir kurul üyesinin muhalfet şerhi koymasını ya da yayınlanmasını istemesini önlemeye çalışmaktadırlar.

  Fethullahçı bile olsa, Kurulun Namuslu bir üyesi; “Sünnilik Hakkında bunca kitap yayınlanıyor… Bunca İmam Hatip Okulu, bunca İlahiyat Fakültesi var… Ne olur, Aleviliği doğru anlatan bir kitap yayınlanırsa?..” diyebilir ve pekala bu fikir kuruldaki diğer namuslu kişiler tarafından da desteklenebilir.

  Bu nedenle, böyle Kurullara Anıl Çeçen gibi, İnsan hak ve Hukuku’na karşı ve hatta düşman olan kişiler; öncelikle çağrılır ve toplantı sırasında kendilerine çok da saygı gösterilir.

  29-05-2001 Tarihinde Rıza Güner’in Zamane Aydınlarına Alevilik Dersleri/ İLAHİ HESAP DÜNYA KADISINA SORULMAZ adındaki kitabını inceleyecek olan kurula; Anıl Çeçen hem profesör, hem Atatürkçü kimliğiyle çağrılmıştır… Ve görevi namuslu bir kurul üyesinin, “Aleviliği anlatan bir kitabı reddetmemiz yanlış olur!..” demesini engellemektir.

  Kurul Başkanı, Kitap tasarısını eline alır ve Anıl Çeçen’e kitabın adını gösterir; “Hocam, adından anlşılacağı üzere, kitabın yazarı, bütün aydınlara Alevilik dersi vermek istemiş…”” der.

  Anıl Çeçen, “ben Alevilik uzmanı değilim… Ama ders almaya da ihtiyacım yok, çünkü Atatürkçüyüm… İsterseniz, ben size biraz Atatürkçülük anlatayım,” der… Ve başlar Atatürkçülük anlatmaya… Kitabın incelenmesi için verilen zamanı Atatürkçülük anlatarak bitirir ve Fethullahçı kurul başkanının gösterdiği yeri imzalar, Fethullahçılarla, aynı yönde karar vermekten memnun ayrılır.

  Rıza Güner’in kitap tasarısı, “uygun görülmemiştir!” Fethullahçılık hükmüyle reddedilir. Anıl Çeçen de ne kadar Alevi ve İnsanlık düşmanı olduğunu göstermiş ve kanıtlamıştır. Fethullahçılar ise; Atatürkçülerin İnsan haklarına ne kadar karşı olduklarını, Aleviliğe ne kadar düşman olduklarını bir kere daha öğrenmişlerdir.

  Bu yazıda Anıl Çeçen gene, İnsan Haklarının emperyal amaçlarla kullanıldığına hükmederek, insan haklarına karşı bir düşmanlık geliştirmeye çalışmış… İnsan Hakları emperyal amaçlarla da kullanılsa; insanlık için değerlerinden hiçbir şey kaybetmezler. Ama Anıl Çeçen neden söz ederse etsin, onu değersizleştirir ve hiçbir şey yapar.

  Bu nedenle, Anıl Çeçen’in, Atatürk’e zerre kadar saygısı varsa; Atatürk’ü savunmaktan vazgeçmelidir… Farenin Aslan’ı övmesi, Aslan’a hakaret değilse küfürdür…

  Cevapla
 2. Rıza GÜNER

  “ZAMANE AYDINLARINA ALEVİLİK DERSLERİ/ İLAHİ HESAP DÜNYA KADISINA SORULMAZ!..” adlı kitap tasarımdan dolayı, daha sonra üç buçuk boyunca yargılandım!..

  Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir