SELÇUK EREZ : Esenboğa’ya Uzay Aracı İndirildi!..

SELÇUK EREZ
www.selcukerez.com   

Esenboğa’ya Uzay Aracı İndirildi!..

23.45: Flaş flaş… Kuzeyden gelen kaynağı, modeli belirsiz bir uçak iki F16 uçağı eşliğinde Esenboğa’ya indirildi. Havaalanında çevik kuvvet polisleriyle çevrilmiş olan uçağın personeli, sesbüyütenlerle yapılan Türkçe, Rusça, Arapça uyarılara rağmen yanıt vermemektedir.

00.00: Flaş flaş… İçişleri Bakanı konuştu: “Uçak şeklindeki bu cismin Esed tarafından gönderilmiş patlayıcı yüklü bir sabotaj aygıtı olması olasılığı karşısında önlem almaktayız.”

00.14: Flaş flaş… Uçaktan yükselen bir anten dönmeye ve acayip sesler çıkarmaya başladı. Alarma geçildi. Meydana çok sayıda itfaiye aracı, askeri birlik ve tanksavar getirildi. Her an harekete geçirilebilir.

00.30: Flaş, flaş… Dışişleri Bakanı, “Güvenlik kurulunun aymazlığı, işleri işte bu duruma getirmiştir!” dedi.

01.00:  Flaş flaş… Jetler, alçaktan uçarak dikkatleri başka yöne çekerken hedefe sürünerek yaklaşan özel tim elemanları, uçağın kapısını koçbaşıyla kırıp içeri girmeyi başardılar.

01.13: Flaş flaş… Uçakta hiç kimsenin bulunmadığı anlaşıldı. Pilot ve personelin paraşütle atlayıp kaçmış olduklarına inanılmaktadır. Yetkililer, Ankara çevresinde kapsamlı arama yapıldığını açıkladı. Uçaktan bazı kutu ve aygıtların hangarlara taşındığı görülüyor.

02.00: Başbakan (Tayvan’dan) konuştu: “Maalesef yine Rus yapımı askeri araç gereç ve gözleme aletleri bulunmuştur. Bunların Esed’e bizi gözlemesi için gönderildiği kesindir. Uluslararası anlaşmalara göre  hava sahamızdan geçerek bir yere üç beş sapan taşı bile götüremezsiniz” dedi.

02.16: Flaş flaş… Uçağa şimdi narkotik polisleri girdiler. Özel yetiştirilmiş köpeklerle zulada uyuşturucu aramaktadırlar.

02.55: Flaş flaş… NASA yetkilileri, Mars’tan dönen uzay aracının kaybolduğunu, bunun Akdeniz’e yakın bir yere düşmüş olabileceğini açıkladılar.

03.25: Flaş flaş… NASA yetkilisi, kaybolan uzay aracının Esenboğa’ya indirilmiş olduğunu saptadıklarını söyleyerek aracın ve içinden çıkarılanların hemen NASA’ya gönderilmesini istediklerini açıkladı.

03.45 Flaş flaş… Beyaz Saray sözcüsü, “Durum üzücüdür, ama ABD’nin Türkiye ile olan ilişkileri sağlam temellere dayanmaktadır, böyle olaylardan etkilenmez!” dedi.

08.45: İçişleri Bakanı, Esenboğa’da konuştu: “Aygıtı iki gün sonra NASA’ya göndereceğiz.”

– Neden iki gün sonra?

– Önce Başbakan Uzakdoğu’dan dönünce bir tören yapacak, uzay araçlarının, Fantomların eşliğinde kazasız belasız yeryüzüne indirilebileceğini ispat ederek uzaycılık tarihine geçmemizi kutlayacağız! (Cumhuriyet, 19.10.12)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir