Beytüşşebap’ta 10 Şehit… Beyzbol sopası inmeye devam!

Şırnak: Beytüşşebap ilçe merkezindeki güvenlik noktalarına teröristlerce düzenlenen saldırıda 10 güvenlik görevlisi şehit oldu.

‘Caniler hedeflerine ulaşamayacak’
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Uluslararası karanlık çevrelerin kuklası haline gelen terör örgütü hangi kalleşçe tahrike, hangi namert senaryoya sarılırsa sarılsın millet olarak bizler, bu canilerin hedeflerine ulaşmalarına asla müsaade etmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Beytüşşebap’ta 10 askerin şehit olduğu, 7 askerin yaralandığı terör saldırısı sonrasında Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel’e
başsağlığı iletisi gönderdi.

Mesajında, “Vatanları uğruna şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve aziz milletimize sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.” ifadelerine yer veren Erdoğan, şunları kaydetti:

“Şunu herkesin bilmesini isterim ki Türkiye Cumhuriyeti, milletiyle ve devletiyle terörle mücadeleye kararlılıkla devam edecektir. Uluslararası karanlık çevrelerin kuklası haline gelen terör örgütü hangi kalleşçe tahrike, hangi namert senaryoya sarılırsa sarılsın millet olarak bizler, bu canilerin hedeflerine ulaşmalarına asla müsaade etmeyeceğiz.”

Mesajında, “sağduyu ve metanet” vurgusu yapan Erdoğan, “Bu alçakça saldırılar karşısında milletçe sağduyu ve metanetimizi de sabırla muhafaza edeceğiz. Hainlerin, millet olarak bizleri öfke ve nefrete sevk etme tuzaklarına asla düşmeyeceğiz.” ifadesini kullandı.

==========================================

Sayın RT Erdoğan,

Artık bu iş öyle terör merör değil..

Düpedüz, dış destekli ayrılıkçı-bölücü isyan..

Kalkışmanın adını doğru koymak ve savaşım stratejilerini yeniden belirlemek zorunlu.

İlk zorunlu adım BOP eşbaşkanlığını bırakmanız!

Başka yolu yok..

Bunlar hepsi BOP (gerçekte Büyük İsrail için; BİP!)..

Siz de ne yazık ki ortaksınız dökülen kana.

“Beyzbol sopası” (Obama’nın sopası) inmeye devam ediyor..

Daha önce bu sitede yazdık..
“Obama’nın Beyzbol sopası Foça ve Gaziantep’te 2 kez kafanıza indi,
yoksa anlayamadınız mı??” diye sorduk.

Varan 3.. Bedeli; en az 21 şehit ve yüze yakın yaralı.
Masum halk ödüyor kanlı faturayı.

Beytüşşebap şehitleri beyzbol sopasının 3. darbesidir.

Ve ABD diyor ki;

YA BU DEVEYİ GÜDERSİN YA DA BU DİYARDAN (İKTİDARDAN) GİDERSİN?

40 katır mı, 40 satır mı?

Sayın RT Erdoğan, daha ne denli BOP eşbaşkanlığını sürdüreceksiniz
iktidardan gitmemek (deliğe süpürülmemek!) için ?

Bu kez şehit ve gazilerin kanlarında boğulacaksınız.

Ne uğursuz yazgıymış sizinki de..

Ülkeyi de kendinizi de kahrettiniz..

Yeter artık, her şeyin bir tamamı vardır.

Tarihin karanlık sayfalarına daha fazla gömülmeden;
gelecek 7 kuşağınızı da utanca boğmadan Başbakan RT Erdoğan

İSTİFA EDİN,

İSTİFA EDİN,

İSTİFA EDİN..

Siyaseti bırakın Sn. RT Erdoğan..

Bu kadar kanlı bir fatura Cumhuriyet tarihinde hiçbir başbakanın önünde yok.

Ülkenin önünü açın, “ulusal bir uzlaşma hükümeti” kurulsun..

Türkiye BOP Eşbaşkanlığının kanlı taşeronluğundan, sefil ipoteğinden kurtulsun.

Olup bitenlere basit bir “terör” yaftası iliştirerek kendini kandırmaktan vazgeçsin.

Bu, apaçık DIŞ DESTEKLİ BİR AYRILIKÇI-BÖLÜCÜ HAREKETTİR..

Tanı doğru olmadan sağaltım şifa verebilir mi?

Acı ve kaygı ile. 3.9.12, Datça

Dr. Ahmet Saltık
www.ahmetsaltik.net

======================================================
Beytüşşebap’taki saldırıya BDP’den açıklama

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde meydana gelen terör saldırısı ile ilgili olarak, “Beytüşşebap’ta yaşanan çatışmada yaşamını yitiren herkese Allah’tan rahmet, bütün yakınlarına, acılı ailelerine başsağlığı diliyorum.” dedi.

Diyarbakır- BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP Kayapınar ilçe teşkilatında gazetecilerin Beytüşşebap’ta meydana gelen terör saldırısı ile ilgili sorusu üzerine, siyasi gelişme ve tartışmaların yanı sıra ölümlerin devam ettiğini, buna hiç kimsenin sessiz kalmaması gerektiğini söyledi.

Olaya vicdanlı ve ahlaklı bir yerden bakmak gerektiğini söyleyen Demirtaş,

“Ben öncelikle dün Beytüşşebap’ta yaşanan çatışmada yaşamını yitiren herkese Allah’tan rahmet, bütün yakınlarına, acılı ailelerine başsağlığı diliyorum.
Herkesin acısını paylaşıyoruz. Yaşanan bütün acılardan herkesin ders çıkarması, vicdanen ve ahlaken meseleye yaklaşması gerekiyor.” dedi.

Demirtaş, çareyi siyaset kurumunun bulması gerektiğini ancak siyaset kurumunda
akıl tutulması yaşandığını iddia ederek şöyle konuştu:

“Ben inanmakta güçlük yaşıyorum. BDP olarak savaşın geldiği boyutlara dikkat çekmek ve savaşı durdurmak için bunları yapıyoruz. Savaşla gurur duymak için yapmıyoruz. Savaşın geldiği boyutu anlatmaya çalışıyoruz.
Fakat birileri bundan ısrarla rahatsız oluyor ve savaşı örtmeye çalışıyor.
Milliyetçi ve ırkçı söylemleri bir tarafa bırakarak son derece akıllıca hareket etmek lazım.”

Bir gazetecinin, “AK Partili yöneticilerin terör örgütü tarafından kaçırılmasını doğru buluyor musunuz?” sorusuna Demirtaş, sivil siyaset alanının hiç kimseye daraltılmaması, hiçbir partinin demokratik siyasi alanda baskı görmemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

===============================================

Şırnak – Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, 2 Eylül saat 22.00 sıralarında Beytüşşebap ilçesi çevresindeki güvenlik noktalarına teröristlerce saldırı düzenlendiğini belirtti.

Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği ifade eden Özkan, “Saldırıda 9 güvenlik görevlisi şehit oldu. Şehitlere Allah’tan rahmet, silah arkadaşlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum.” dedi.

Vali Özkan, kaçan teröristlerin yakalanması için başlatılan operasyonun aralıksız sürdüğünü de bildirdi.

Şehit sayısı 10’a yükseldi

Beytüşşebap ilçesinde, PKK’lı teröristlerin saldırısı üzerine çıkan çatışmada yaralanan askerlerden biri kaldırıldığı Şırnak Asker Hastanesi’nde şehit düştü.

Valilikten edinilen bilgiye göre, 9 güvenlik görevlisinin şehit olduğu saldırı ve sonrasındaki çatışmada, 4’ü ağır 8 güvenlik görevlisi de yaralandı. Ancak Şırnak Asker Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan biri tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Olayda şehit düşen güvenlik görevlisi sayısı 10’a yükselirken, yaralı 7 güvenlik görevlisinin Şırnak Asker Hastanesi’ndeki tedavisi sürüyor.

Şehit cenazelerinin memleketlerine gönderilmek üzere bugün helikopterle Diyarbakır’a nakledileceği öğrenildi.

Şırnak’ta tören düzenlendi

Beytüşşebap ilçe merkezindeki güvenlik noktalarına terör örgütü PKK üyelerince düzenlenen saldırıda şehit olan 10 güvenlik görevlisi için Şırnak’ta uğurlama töreni düzenlendi.

Saldırıda şehit olan 10 güvenlik görevlisi için Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nda düzenlenen törene, Vali Vahdettin Özkan, Tümen Komutanı Tümgeneral Ali Doğan İnce, askeri erkan ve öbür yetkililer katıldı.

Törenin ardından şehit cenazeleri 3 helikopterle Diyarbakır’a gönderildi.
Saldırıda şehit olan güvenlik görevlilerinin

1. Piyade Üsteğmen Sami Çiftçi,
2. Piyade Asteğmen Burak Erdi,
3. Uzman Çavuş Ahmet Bozkurt,
4. Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez,
5. Çavuş Ramazan Emre Ala,
6. Onbaşı Süleyman Güleç,
7. er Serdar Küpeli,
8. er Osman Yıldız,
9. er Uğur Sağdıç ve
10.er Emrah Karataban

olduğu öğrenildi.

Şırnak Valisi’nden açıklama

Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, “Beytüşşebap ilçesinde yaşam normale döndü.
Biraz önce Beytüşşebap’ta şehit olan emniyet güçleriyle ilgili taziyelerde bulundum. Esnafı ziyaret ettim, geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Az önce Beytüşşebap ilçesinden döndüm. Vatandaşlarımız, işlerine döndü. Biz de vatandaşlarımıza
yardımcı olmak konusunda her türlü çabayı gösteriyoruz.” dedi.

Diyarbakır’da kokteyl iptal edildi

Diyarbakır Adliyesi önünde adli yılın başlaması nedeniyle tören düzenlendi.
Törene, Başsavcıvekili Miktat Başaran, Bölge Adliye Başsavcısı Necmettin Saygın, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Arık, Baro Başkanı Mehmet Emin Aktar ve
çok sayıda adliye çalışanı katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlanan törende konuşan Başsavcıvekili Başaran, adli yılın başlaması nedeniyle yapmayı planladıkları adli yıl kokteyli programının, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesindeki terörist saldırıda 10 askerin şehit edilmesi nedeniyle iptal edildiğini duyurdu.
==============================================

Teröristlerin cesetlerini vermek istemediler

Beytüşşebap ilçe merkezindeki güvenlik noktalarına teröristlerce düzenlenen saldırıda 10 asker şehit oldu. AFP’ye konuşan kaynaklar, çatışmada 20 PKK’linin öldürüldüğünü söyledi. Şehir merkezinde cesetleri bulunan 3 teröristin cenazesini almak isteyen polise halk direnerek karşı çıktı. Uyarılara rağmen dağılmayan grubu polis havaya ateş açarak uzaklaştırdı.

Beytüşşebap ilçe merkezindeki güvenlik noktalarına teröristlerce düzenlenen saldırıda 10 asker şehit oldu. AFP’ye konuşan kaynaklar, çatışmada 20 PKK’linin öldürüldüğünü söyledi. Şehir merkezinde cesetleri bulunan 3 teröristin cenazesini almak isteyen polise halk direnerek cesetleri vermek istemedi. Uyarılara rağmen dağılmayan grubu polis havaya ateş açarak uzaklaştırdı.

Beytüşşebap savaş alanına döndü

Asıl hedeflerinin Beştüşşebap Kaymakamlığı’nı ele geçirmek olduğu ileri sürülen PKK’li teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalarda ilçe savaş alanına döndü.

Teröristlerin açtığı ateşle birçok ev ve işyerine roket ve kurşun isabet ederken,
halk evlerine kapandı.

İlçe merkezinde ve askeri üs bölgelerinde çatışma yaklaşık 2 saat sürdü. Çatışmada 9 asker şehit düştü, 4’ü ağır 8 güvenlik görevlisi de yaralandı. Yaralılardan 3’ü ilçe merkezinde tedavi edilirken, 5’i Şırnak Asker Hastanesi’ne kaldırıldı. Ağır yaralı askerlerden 1’inin hastanede yaşamını yitirmesiyle şehit sayısı 10’a yükseldi.

Saldırıyı düzenleyen PKK’li grubun etkisiz hale getirilmesi için Kato Dağı ve Irak sınır hattında günün ilk ışıklarıyla birlikte hava destekli büyük bir operasyon başlatıldı.

3 PKK’linin cenazesi ilçe merkezinde

Beytüşşebap’a saldıran kalabalık PKK’lı grubundaki bir çok teröristin etkisiz hale getirildiği belirtilirken, 3 teröristin cesedi ilçe merkezinde bulundu.

Günün ağarmasıyla çatışma çıkan yerlerden olan, TOKİ’nin yaptırdığı Polis Lojmanları’nın önünde 3 teröristin cesedi bulundu. Polisler, cesetlerin yanına gitmek isteyen bir gruba dağılmaları uyarısında bulundu. Çıkan gerginlikte sırasında uyarılara karşın dağılmayıp cesetleri almak isteyen grup havaya ateş açılarak uzaklaştırdı.
====================================================

Dostlar,

Beytüşşebap savaş alanı gibi..

Amaç kaymakamlığı ele geçirmek..

Artık bu iş öyle terör merör değil..

Düpedüz, dış destekli ayrılıkçı-bölücü isyan..

Kalkışmanın adını doğru koymak ve savaşım stratejilerini yeniden belirlemek zorunlu.

Acı ve kaygı ile. 3.9.12, Datça
(Cumhuriyet portalı ve basından..)

Dr. Ahmet Saltık
www.ahmetsaltik.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir