Genelkurmay Başkanı Terör Örgütü Yöneticisi ise Başbakan Ne Yapar?

Türkiye Cumhuriyeti’nin 26. Genelkurmay Başkanı Em. Org. Sayın İlker Başbuğ’u kutluyoruz.. Hem bu görevi hem de terör örgütü yöneticiliğini birlikte yürütmüş!

Genelkurmay Başkanı Terör Örgütü Yöneticisi ise Başbakan Ne Yapar?

Prof. Dr. Ahmet SALTIK
Ankara Üniv. Tıp Fak. / ADD Bilim Danışma Kurulu
8.8.12, www.ahmetsaltik.net

Aklımıza takılan ve içinden çıkamadığımız birkaç soruyu kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz ..

1. Orta boy – büyücek bir ülkenin, 80 milyon dolayında nüfusu olan, 700 bini aşkın silahlı kuvvetler mensubu olan bir ordunun en düzey komutanının bir yandan da “terör örgütü yönettiğinin” tarihte örneği var mıdır ?

2. “terör örgütü yönetimi” Sayın Başbuğ Genelkurmay Başkanı olmadan önce de yürütülmüş müdür? Yanıt “evet” ise, Sn. Başbuğ askeri üstlerini de atlatarak bu görevi nasıl yapabilmiştir? Örn. kendisi KKK Komutanı iken Genelkurmay Başkanını nasıl atlatmıştır?

3. Sn. Başbuğ’un TSK içindeki suç ortakları kimlerdir? Bir başka deyişle söz konusu terör örgütünün başkaca üye komutanları, subayları.. kimlerdir?

4. Sn. Başbuğ Genelkurmay Başkanı olduğunda da gizli terör örgütü yönetme görevini sürdürmüş müdür? 700 bin kişilik dünyanın sayılı ordularından birinin en üst komutanı, askeri istihbarat dahil elindeki-emrindeki yasal muazzam olanakları kullanmak yerine, neden terör örgütü kurmuş ve yıllarca yönetmiştir? Bu terör örgütü, başlıca hangi hedeflerini gerçekleştirmiştir?

5. Sn. Başbuğ’un sözde yöneticisi olduğu terör örgütünün hangi avantajları ve üstünlükleri vardır, düzenli ordunun muazzam yasal olanakları karşısında?

6. Bu terör örgütünün adı ve kurmayları kimlerdir, merkezi neresidir, hangi belge ve bilgiler, kanıtlar elde edilmiştir bu örgüte ilişkin ? “Postmodern mertlik” (!) ürünü dijital solucanlar dışında..

7. Ülkemizin yasal ve çok güçlü, çok donanımlı istihbarat örgütü MİT, ülkenin Genelkurmay Başkanı’nın kurup yönettiği terör örgütünü neden deşifre edememiştir?

8. MOSSAD, CIA, BND, MI6.. gibi anlı şanlı uluslararası malum istihbarat örgütleri yıllarca, “bu dünyanın biricik terör örgütünü”, “Türkiye’nin Genelkurmay Başkanı’nın kurup yönettiği terör örgütünü” atlamışlar mıdır veya hayretten donarak uzun yıllar sessizce, ibretle izlemeyi mi seçmişlerdir? Ülkelerinde yaptırım görmüşler midir, görev ihmalleri yüzünden, biz Sn. Başbuğ’u “suçüstü enseleyip” (!?) kodese tıktıktan sonra ?

9. Sn. İlker Başbuğ görevde iken her şeyden ve herkesten güçlü müdür ki, gizli terör örgütü yöneticiliği sırasında O’na dokunul(a)mamıştır ?

10. Bu terör örgütü hangi suçlara karışmıştır, kanıtları nelerdir ve nerededir? Niçin, ana hedefi hükümet darbesini yıllarca başaramamıştır? Başbuğ nasıl özel bir insandır ki, yıllarca terör örgütü patronluğunu tekelinde tutabilmiştir? Kendisinden sonra bu sözde terör örgütünün başına kim(ler) getirilmiştir?

11. Bu terör örgütünün, tek kişilik örgüt olmayacağına göre, yakalandı ise öbür yöneticileri ve eylemcileri ne tür sorumluluklar üstlenmiştir, yargılanmakta mıdırlar? Hiç “muhterem itirafçı” yok mudur bu davada?

12. Bu arada 4 dev istihbarat kurumu Jandarma İstihbarat, MİT, Emniyet İstihbaratı, Genelkurmay İstihbaratı, nasıl atlatılmış ya da baskılanmıştır? Davada bu kurum yetkilileri sorgulanmış mıdır, ne söylemişlerdir? Bunlardan, sonki dışında öbür 3’ü “doğrudan” hükümete bağlı değil midir? (Sonki de dolaylı bağlı..)

13. ve son, biraz uzun, “uğursuz” soru :

Kendisinin, atamasını Cumhurbaşkanı’na önerdiği ve görevlerinden dolayı kendisine karşı sorumlu olduğu Anayasada yazılı iken (md. 117), Genelkurmay Başkanı gizli terör örgütü kurabiliyor, yıllarca bu suç örgütünün başkanlığını yapıyor ve bu arada 7 yıllık Orgenerallik döneminde hep aynı hükümet ve aynı başbakan tarafından terfi ettirilerek son olarak 2 yıllığına en tepeye getiriliyorsa;

O ülkenin Başbakanı’na hangi sıfatlar yakışır? Bu sıfatlarla ülke yönetilebilir mi?
Bu olası sıfatları yazabilme olanağı yasal olarak ve fiilen var mıdır? Dahası, aklımdan geçirebilir miyim??

Bu ülke basın özgürlüğünde 170 küsur ülke içinde 140 küsuruncu sırada ise, bir üstteki hipotetik soru bile ciddi risk olabilecekse;

O ülkenin başbakanı en azından bu olayı çok ağır bir skandal, gaflet içinde olma…(daha ötesini yazamıyoruz!?..) sayarak bu gerekçelerle görevinden istifa etmez mi?

Cumhurbaşkanı o başbakanı bu denli ağır skandal karşısında yıllarca “uyuduğu” (?) için istifaya davet etmez mi?

TBMM olaya el koymaz ve hükümeti istifaya zorlamaz mı?

TBMM’deki muhalefet yeri göğü yıkmaz mı?

Basın halkı uyarıp, demokratik-yasal sokak eylemleri için örgütlemez mi ?

Bu Başbakan’a, “stratejik müttefik” (?) oldukları ülkelerin istihbarat ülkeleri hiç dosyalar sunmaz mı? Sunmamışlar mıdır ? Niçin ? Sundular ise ne zaman ve bu dosyalar bekletilmiş midir, kimler, niçin ??

Bu başbakan, kendine bağlı MİT’ten, İçişlerine bağlı Jandarma İstihbarattan ve Emniyet İstihbaratından hesap sormuş mudur?

Tüm bu kurumlar, yetkilileri ve çalışanları ülkenin Genelkurmay Başkanı’nın kurup yıllarca yönettiği terör örgütünü büyük bir ketumlukla ve sadakatla nasıl saklamışlardır? Hiç su sızmamış, köstebekler çıkmamış mıdır?

Sn. Başbuğ emekli olduktan sonra ne olmuştur da diller çözülmüş, dosyalar servise sokulmuş ve sayın muhbir dünyalılar (eskiden salt “muhbir vatandaş” derdik..) bilgisayarlarının başına geçerek klavyelerinden e-iletiler yağdırmaya başlamışlardır?

Davaya bakan savcı ve yargıçlar bu sorulara yanıt arıyorlar herhalde, 6 Ocak 2012’den bu yana geçen 7 ayda..

Bizim çıkarımımız odur ki; Sn. İlker Başbuğ, insanlık tarihinin gelmiş geçmiş en yüksek düzeyde “örgütsel zekaya” sahip gizli örgüt kurucusu ve yöneticisidir. Bu husus, uzman bilirkişi kurullarına yaptırılacak inceleme ile rahatlıkla ortaya konabilir, konmalıdır da. Ya Sn. Başbuğ “normal örgütsel zekalı” çıkarsa ne olacaktır??

Türkiye; dünya hukuk, istihbarat, kültür, ahlak, adalet, etik, komplo kuramları, entelijansiya ve espiyonaj, basın, tarih, askerlik, insan hakları .. alemine paha biçilmez trajikomik kara mizah örnekleri vermeyi sürdürüyor..

Necip milletimiz hiç soru sormaz mı, merak etmez mi bütün bunları?

Asıl soru / sorun da bu galiba..

Genelkurmay Başkanı Terör Örgütü Yöneticisi ise Başbakan Ne Yapar?” hakkında 4 yorum

  1. Suna Gürkem

    Sayın Saltık…

    Çok güzel ve önemli sorular sormuşsunuz… Ama bunlara yanıt alabileceğinizi sanmıyorum… Aslında sorularınız, cevaplarını da içinde barındırıyor… Umarim yürekli biri çıkar ve fazla bekletmez… Sevgilerle esen kalın…

    Cevapla
    1. Ahmet SALTIK Yazar

      Teşekkür ederim Sn. Gürkem..

      Bir de “soru sorulması gerektiğini”, “düşünülmesi ve süreçlerin sorgulanması gerektiğini”.. anlatmak istiyorum..

      Rol modeli olmaya çabalıyorum..

      En az kullandığımız organı -beynimizi- anımsamayı ve devreye almayı anımsatmak istiyorum..

      Sevgi ve saygı ile. 10.8.12

      Ahmet Saltık, http://www.ahmetsaltik.net

      Cevapla
  2. taner çamsarı

    Ahmet Saltık Kardeşim,
    Traji komik oyunu çok güzel irdelemişssin..
    Eline beynine yüreğine sağlık.
    Prof.Dr.Taner Çamsarı

    Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir