T.C. DEVLETİ BÜROKRATLARINA

Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

Anayasa md. 11

 • “Anayasa hükümleri, Yasama (TBMM), Yürütme (Hükümet-Kabine) ve Yargı organlarını (tamamını), İdare Makamlarını (tüm Devlet bürokrasisini) ve diğer Kuruluş ve kişileri (özel sektör ve şahıslar) BAĞLAYAN TEMEL HUKUK KURALLARIDIR. Kanunlar Anayasaya aykırı olamaz.

Güncel, Anayasayı İhlal Suçlarını hatırlatalım;

Yargıtay, MV seçilen Can Atalay’ın tahliyesini engelleyerek, AYM’nin verdiği “Emsal Kararları” yok sayarak, Anayasayı ihlal suçu işledi (AS: TCK m.309). (AYM Kararları, Anayasa maddesi niteliğindedir.)
MEB Bakanı, Kız Okulları kurulmalıdır, diyerek Anayasanın 14-24-42’nci maddelerini çiğnemiş ve Anayasayı İhlal (çiğneme) suçu işlemiştir.
HSK, Erdoğan’ın 3’üncü kez CB adayı olmasının, Anayasanın 101’nci maddesine aykırı olduğu beyanıyla (bildirimiyle) YSK’ya suç duyurusunda bulunan, Yargıç Ahmet Çakmak’ı meslekten atarak, Anayasamızın Başlangıç kısmına, 11’nci maddesine aykırı davranarak Anayasayı ihlal (çiğneme) suçu işledi.

Anayasayı çiğneme suçu işleyen 3 örnek verdim. Yargıtay-Bakan-HSK!
Çok önemli 3 kurum, neden Anayasaya uymaz? Hepsi de yaptıklarının ağır suç olduğunun bilincinde olan eğitimli kişiler. Niçin uymamakta ısrar ederler?
Bu soruya verilecek yanıt tektir :

 • Tüm bu olaylara sebep olan kişi CB Erdoğan’dır…

Peki, Erdoğan kimdir?

 • Erdoğan, suç işlediği için iki kez tutuklanmış, mahkum olmuş, iki kez de cezaevine girmiş bir SABIKALI kişidir.

İlk vukuatı: Görevli İlçe Seçim Kurulu Yargıcına hakaret ettiği için tutuklandı ve Sağmalcılar Cezaevine konuldu.

İkinci vukuatı. “Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kışkırtmak” suçundan mahkum oldu ve Pınarhisar Cezaevinde yattı.

Üçüncü Vukuatı: Genel Başkanı olduğu partisi (AKP) 2008 yılında Anayasa Mahkemesi tarafından “Laiklik karşıtı eylemlerin Odağı” olduğu tespit edildiği için, Hazine yardımının kesilmesine mahkum olmuştur.

Yani Erdoğan, Anayasamızın değiştirilemez maddelerinden olan Laiklik ilkesini çiğnemiş ve mahkum edilmiş SABIKALI bir Genel Başkandır.

Şimdi sizlere soruyorum :

Laikliğe karşı olduğu Anayasa Mahkemesi tarafından tespit edilmiş (saptanmış), demokratik rejimi gideceği yere kadar götürecek bir araç (tramvay!) olarak gören,

 • Atatürk ve İnönü’ye İKİ AYYAŞ diyen,

Türk Ordusunun şerefli komutanlarını, “Tabutla Tahliye” edebilmek için cezaevinde tutulmalarını sağlayan, Atatürk’e ve annesine en ağır hakaretleri yapan yobazları Devletin sofrasında ağırlayan, eğitimi tarikat ve cemaatlerin eline bırakan, ülke ekonomisini batıran, kendisi “Ben AYM Kararlarına saygı duymuyorum ve tanımıyorum” diyen bir siyasetçi Türkiye’de Anayasa Hakimiyetini (egemenliğini) nasıl sağlayabilir?

Aziz Türk Milleti;

Bu duruma gelmemizde, CHP ve ortağı İYİ P’nin olumsuz katkıları elbette hep hatırlanacaktır.

Erdoğan, bundan böyle kendisi de istese “Anayasal Çerçeve” içinde
görev yapamaz. Anayasa ve yasa tanımazlığını, baskıyı, tutuklamaları,
zulmü gittikçe artıracaktır.

İki tarafı uçurum olan dar bir yolda bisiklete binen biri gibi sürekli pedal çevirmek zorundadır. Fakat şöyle bir tarihsel gerçek de var :

Zulümle abad olanın ahiri berbad olur, der Yunus Emre!
Erdoğan nihayetinde (sonunda) bir siyasetçidir. Görevi sona erdiğinde, kimseyi tanımayacaktır.
Kanunsuz emre uyanlar, devlet hazinesinin talan edilmesine göz yumanlar, suç işleyenler, üç kuruşluk ihale için şerefini satanlar, ölümlere neden olanlar.. yani T.C. Devletinin bürokratları tüm hesaplar sizin üzerinize kalacak ve sizler bağımsız Türk Yargısına hesap vereceksiniz.

Ömrü devlet hizmetinde geçmiş bir büyüğünüz olarak sizleri uyarmak benim görevim.

Sizlere yazık olacak.
***
Bugün 15 Temmuz!
Hala çözülmemiş, gerçekleri saklanmış olaylar, ölümler, ihanetler var.

Özellikle siz güvenlik bürokratları!
Sizlerin bildiklerinizi, başkalarının bilmediğini mi zannediyorsunuz?
Yanılıyorsunuz!
Önünüzde iki yol var :

 • Ya yarın sabahtan Anıtkabir’e gidip, Çağdaş Laik Cumhuriyetin bürokratları gibi davranacaksınız
 • ya da tarikat şeyhinizden emir almaya giden, müritler gibi olacaksınız.Tercih sizlerin…Sağlık ve başarı dileklerimle, 15 Temmuz 2023

T.C. DEVLETİ BÜROKRATLARINA” hakkında bir yorum

 1. Gönül Pınar Atacı

  Derin bilge ve en cesur kalbine ve asla yılmaz ve yorulmaz kalemine sağlık sayın SERDAROĞLU.

  Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir