YOL TV Programımız : Ukrayna Bunalımı ve Bitti Sanılan Salgın

Dostlar,

Bu akşam, 7 Mart 2022 Pazartesi, saat 21:00’de YOL TV’de olacağız.. / OLDUK..

Gazeteci Sn. Recai Aksu, Karantina TV’deki düzenli – sürekli programlarına ek olarak YOL TV’ye de programcı olarak destek vermekte.

Bu bağlamda bizimle olacak bu akşam.. / OLDU

 • Konumuz :

  Ukrayna Bunalımı ve Bitti Sanılan Salgın

Mülkiyeli ve Hukukçu şapkamızla Ukrayna Bunalımını, hekim kimliğimizle de AKP iktidarınca bitti sanılan (!) salgını irdeleyeceğiz.

https://youtu.be/lW3QWfgD358

Bilgi ve ilginize sunarız. (Güncelleme : 08.03.22, 23:59)

Sevgi ve saygı ile. 07 Mart 2022

Prof. Dr. Ahmet SALTIK MD, MSc, BSc
A​tılım Üniv. Tıp Fak. Halk Sağlığı ​AbD
​Sağlık Hukuku Uzmanı, ​Kamu Yönetimi – Siyaset Bilimci (​Mülkiye​)​
www.ahmetsaltik.net        profsaltik@gmail.com
facebook.com/profsaltik     twitter : @profsaltik   

YOL TV Programımız : Ukrayna Bunalımı ve Bitti Sanılan Salgın” hakkında 2 yorum

 1. Gönül Pınar Atacı

  Ukrayna’ya bu en haksız ve temelsız savaş ilanını ve saldırısını bir ‘öz savunma’ ve ‘operasyon’ diyerek aklayan ve eski Gürcistan ve şimdiki Ukrayna yönetimlerini ‘maşalar’ ve ‘turuncu darbeciler’ olarak tanımlayıp kınayan sözler dışındaki her sözcüğü DAHİYANE teşhisler, saptamalar, irdelemeler, yorumlar, genellemeler, öngörüler, sonuçlar, öneriler. Sevgili hocamız Prof.SALTIK’a en yürekten tebrikler, derin saygılar, en iyi dilekler, yeni başarılar. Ve yayının başlığı ve bir bölümü üzerine özel ve eleştirel yedi soru :
  1. Hiçbir nesnel ve bilimsel temeli ve gerekçesi olmayan söz konusu aklama ve kınama, DAHİ önder ATATÜRK’ün her HAKSIZ SAVAŞ SUÇTUR tanımlamasıyla ve YURTTA BARIŞ DÜNYADA BARIŞ ilkesiyle bir uzlaşmaz çelişki ve zıtlık oluşturmuyor mu?
  2. Eski Gürcistan ve şimdiki Ukrayna yönetimine yapılan söz konusu suçlamalar çok ağır, temelsiz, gereksiz ve ideolojik içerikii değil mi?
  3. Covit 19 mikrobu ve illeti tüm dünyayı, bütün bölgeyi ve her ülkeyi kasıp kavururken ve milyonlarca cana ve mala kastederken böyle bir savaş ve saldırı yapmak bu mikroba ve illete yeni bir gelgel demek olmuyor mu?
  4. DAHİ bir hekim, sağlıkcı, mülkiyeci, hukukcu ve siyasetci olan siz değerli hocamız, bu savaş ve saldırı ile bu milrop ve illet aarsındaki reel ve potensiyel, kaçınılmaz ve korkunç ilişkiyi, tehdidi ve tehlikeyi niçin ve neden saptamadınız, irdelemediniz ve vurgulamadınız?
  5. Bu savaş ve saldırı nedeniyle işsiz, aşsız, evsiz, parasız, hekimsiz, ilaçsız, aşısız, denetimsiz ve tedavisiz kalmış ve kalmakta olan milyonlarca Ukrayna insanının ve göçmeninin ve de maskesiz ve mesafesiz binlerce Rus subayının ve askerinin durumu ve yeni bir Covit tehlikesi hakkında bir teşhis, öngörü, yorum, öneri yapmak gerekmiyor mu?
  6. Bu yedi sorunun, yayın başlığı ile ilgisi ve ilişkisi yok mu?
  7.Böyle bir ilgi ve ilişki yoksa yayının başlığını düzeltmek ve sadece Covit’e uyarlamak gerekmez miydi?

  Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir