ALENİ HAKARET!

ALENİ HAKARET!

Türk Sanat Dünyasının iki duayeni Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkında Halk Arenası programındaki sözleri nedeniyle, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, “Cumhurbaşkanına Alenen Hakaret” suçundan 1 yıl 2’şer aydan, 4 yıl 8‘er aya kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları istendi! (Yazının tam burasında, telefonla emniyete davet edildim. 15 Aralık 2019 tarihinde Sakarya’da iki bin kişinin katılımıyla bir salon toplantısı yapmıştık. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı 2020/11439 no ile hakkımda, Cumhurbaşkanına-oğluna-damadına hakaret ettiğim iddiasıyla soruşturma açmış. İfademizi verdik. Hayırlısı!)

Cumhuriyet Savcılarımızın tamamı (AKP teşkilatlarından gelenler hariç) akıllı ve bilgili kişilerdir. Sayın Savcılarımızın mizahi yönlerinin eksik olması, onların iş yükünü artırır. Mizahı gülmeyi, espriyi, takılmayı bir anlasalar, inanın adliyenin yükü çok azalacak.

Halbuki, mizah zekanın zekatıdır.
Mizahı anlamak, uygulamak için sadece akıl yetmez, zeka da şarttır. Hem de en pırıltılısından!

Bugün izin verirseniz, zaytung’tan da alıntılayarak biraz mizah yapalım. Bakalım hakkımızda yine soruşturma açılacak mı?

Aleni Hakaret;
Müjdat Gezen ve Metin Akpınar duruşma sırasında Yargıca şunu sorsalar!
Sayın Yargıç, biz ülkemizin en çok izlenen programında düşüncelerimizi açıkça aktardık. Aleni Hakaret diye hakkımızda dava açıldı! Gizli Hakaret var mıdır ve nasıl yapılır?

Bilim Kurulu;
Virüs vaka sayılarının artması üzerine Bilim Kurulu toplandı. Altı saatlik toplantı sonunda, Konut Kredi Faizlerinin bir miktar daha düşürülmesi yönünde tavsiye kararı çıktı!

Vakıfbank 1;
Bu yıl 66’ncısı düzenlenen Tarihi Yağlı Vakıfbank Olağan Genel Kurul toplantısı Edirne’de yapıldı.
Rakiplerini tek-tek deviren  Hamza Yerlikaya, Yönetim Kurulu Başpehlivanı oldu.
Eski Başpehlivan AKP’li Aksu, “Bu işte şike var, Hamza çok genç, ben onu nasıl yenerim ki” diyerek Bankalar Birliğine şikayet etti!

Vakıfbank 2;
Vakıfbank Bergama Şubesine, kredi başvurusu için gelen Bulgar göçmeni Hüsmen ağayı, rakibi Bulgar Kerzakov sanan Hamza Yerlikaya, Hüsmen ağayı başarıyla banka dışına atarak, göğsümüzü kabarttı!

Vakıfbank 3;
Okulu son senesinde bırakıp, Kırkpınar Yağlı Güreşlerine hazırlanmaya başlayan ODTÜ Ekonomi öğrencisi Mete Öte, ilk hedefim Vakıfbank Şube Müdürlüğü, sonrası performansıma bağlı, amacım tepeye kadar gitmek, dedi.

TBMM Başkanı seçildi;
Hiçbir etkinliği olmayan bir makam, hiçbir etkinliği olmayan biri tarafından dolduruldu…

Bölünmüş Barolar;
Baroların bölünmesiyle ilgili “Hukuku bitirecek hamle” itirazları, ülkede hala bitirilecek bir hukuk olduğu yönündeki umutları yeşertti.

Görev Türk Dil Kurumunda;
Bir haberi okurken en az 7-8 kez “Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Talimatlarıyla” ibaresini kullanmak zorunda kalan TRT ve Haram Havuzu medyası haber editörleri, (SCRTET) kısaltmasını kullanmak için TDK’na başvurdular…

Sayın Savcılarımız;
Anayasa delik deşik olmuş, Merkez Bankası net döviz rezervlerimiz eksiye düşmüş, hukuk devleti bitirilmiş, Eğitim tarikat ve cemaatlere bırakılmış, hazine garantili işler bütçeyi yutmuş, işsizlik-yolsuzluk-hırsızlık almış yürümüş, Baraj kaybolmuş baraj!
Bunlardan size ne? Girin Zaytung’a, neşeniz yerine gelsin…

Sağlık ve başarı dileklerimle, 09 Temmuz 2020
Rifat Serdaroğlu

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir