Prof. Dr. Onur Bilge Kula : ÜLKEMİZDE SANATIN DURUMU

Prof. Dr. Onur Bilge Kula :
ÜLKEMİZDE SANATIN DURUMU

Dostlar,

Bizim de üyesi olduğumuz Ulusal Eğitim Derneği’nin geleneksel Cumartesi konferansları sürüyor. 19 Kasim 2016 Cumartesi günü saat 14:00’te, değerli sanat insanı, Hacettepe Üniversitesinden Sn. Prof. Dr. Onur Bilge Kula konuşmacı. Ayrıntılar aşağıdaki duyuruda..

Konu : ÜLKEMİZDE SANATIN DURUMU

ULUSAL EĞİTİM DERNEĞİ

Unutulmasın : İnsan toplumsal, tarihsel ve kültürel bir varlıktır aynı zamanda.. Biyolojik ve Psikolojik varlık boyutlarına ek olarak. Ontolojik bağlamda böylesine varsıl boyutları var..

Ve birlikte anımsayalım; Büyük ATATÜRK, “Sanatsız kalan bir milletin yaşam damarlarından biri kopmuş demetir..” demekle de yetinmeyerek,

  • “Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli KÜLTÜR’dür!” iddialı tanımınında yapmıştı..

Son olarak; ülkemizde son 15 yıldır çağdaş sanat ve kültürümüzün gerici – dinci bir kuşatma hatta saldırı karşısında olduğunu ve bu boğucu abanmaya karşı savunma – direnme yolları bulmamız gerektiğini de hiç akıldan çıkarmayalım… Üstelik bunu AKP iktidarı yaparken..

Toplantıya emek verenlere ve vereceklere teşekkür ederek ilgi ve bilginize sunarız.

Güncelleme : 19.11.2016 günü bu konferansı izledik. Sayın Prof. Kula‘yı dikkatle dinledik ve çok yararlandık. 2 saat süreli ses kaydı yaptık ama bu büyük dosyaları web sitemize yükleme olanağımız yok. Kendisine ve toplantıya emek verenlere  bir kez daha teşekkür ederiz. Ülkemizde sanat ve bilimin özgürce üretilmesini ve çağdaşlaşmanın kesintisiz sürmesini diliyoruz. (19.11.16, 21:36)

Dr. Ahmet SALTIK
Ulusal Eğitim Derneği Üyesi
Mülkiyeliler Birliği Üyesi
www.ahmetsaltik.net
profsaltik@gmail.com

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir