AKP MİLLETVEKİLLERİNE

Rifat Serdaroğlu

portresi3

AKP MİLLETVEKİLLERİNE

Biliyorum hiçbiriniz bileğinizin gücüyle yani, ön seçimle milletvekili seçilmediniz.
Genel Başkan Erdoğan sizleri belli sıralara yazdı, partiniz oy aldı ve sizler Milletvekili seçildiniz. Bazılarınız Cemaat ve Tarikatların kontenjanından seçilecek sıralara konuldunuz. Bazılarınız İstanbul Belediyesindeki ve devlet bürokrasisindeki görevleriniz ve size yaptırılan kanunsuz işler sebebiyle “Dokunulmazlık” kazanmanız için
milletvekili yapıldınız.

  • Tamamına yakınınız, biat kültüründen geliyorsunuz.

Siz “Türkiyeli Eşbaşkan”la, herhangi bir ülke meselesini tartışamazsınız. İnancınız gereği bu hak size verilmemiştir.

  • Erdoğan’la tartışmak ihanetle eşdeğerdir.

Haberiniz bile olmadan, Erdoğan ve danışmanlarının hazırladıkları
yasa tasarılarına inanmasanız da oy vermek zorundasınız. Sizler,
bırakın Erdoğan’ı, çalışmalarını beğenmediğiniz herhangi bir Bakanı da eleştiremezsiniz. Sizin telefonlarınıza ne Bakanlarınız ne de üst düzey bürokratlar yanıt vermezler. Çünkü herkes kendini İmam’a yani Erdoğan’a karşı sorumlu olarak kabul eder. Emir alınacak kişi de, memnun edilecek kişi de tektir. Üzülerek söylemeliyim ki, tamamınızın etkinliği,
Erdoğan’ın kızı Sümeyye’nin etkinliği kadar değildir.

Sizlerin milletvekili seçilmenizi, Askeri Darbelerden sonra oluşturulan “Danışma Meclisi” seçimine benzetirim. Darbe zamanında bir kısım aciz ve demokrat olmayan adam müsveddeleri, milletvekili olabilmek için Cuntacılara yalanır, yalvarırlar, aracı koyarlar. Darbe zamanında milletvekillerini üç-beş Cuntacı seçer, sizi ise “tek adam” seçer.
Parti içi demokrasi zaten yoktur. Hiçbiriniz, ülke yararına olacağına inandığınız bir yasa teklifini kanunlaştıramazsınız. 

Buraya kadar size söylenebilecek şey etkin olamamanız, kişiliğinizi geliştirememeniz, partinize oy veren vatandaşların ve ülkenin sorunlarına kişisel olarak katkı koyamamanız olabilir. Unutmamanız gereken şudur :

Siyasette, alınan kararlara karşı çıkmadığınız zaman, onaylıyorsunuz demektir. İktidar Milletvekilleri, güvenoyu verdikleri hükümetin aldığı kararlardan da zincirleme (müteselsilen) sorumludurlar.

Şimdi gelelim kişisel sorumluluğunuza :

Milletvekili seçilip mazbatanızı aldınız ve TBMM’ye gelerek kendi rızanızla, kimsenin baskı ve zorlaması olmadan Büyük Türk Milleti önünde namusunuz ve şerefiniz üzerine şu yemini ettiniz;

  • Anayasa’ya sadakatten ayrılmayacağıma;
    Büyük Türk Milleti önünde namusum ve şerefim üzerine  ant içerim.”

Sayın Milletvekilleri,

lütfen bu yemininizi bir kez daha okuyun, bir de yaptıklarınıza bakın.
Sizler Müslüman olduğunuzu her fırsatta öne çıkaran bir gurupsunuz.
Ya ettiğiniz yeminin farkında değilsiniz, ya da Genel Başkana bağlılığınızı, namus ve şerefinizin çok üstünde tutuyorsunuz!….. 
(19.2.13)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir