Naci Beştepe : ÇARŞAMBA İĞNELERİ


E. Tümg. Naci BEŞTEPE

Naci_Bestepe_portresi

ÇARŞAMBA İĞNELERİ

ULUSALCILAR
RTE, “Ulusalcıların uzantısı olmaya aday olanlar,
bizden bir şey beklemesin, bulamayacaklar.”
Sizden bir şey bekleyenler ulusalcı olamazlar…
 
BİLİNÇSİZLİK
Enerji Bakanı Yıldız, “BDP’li vekiller halkı bilinçli olarak
fatura ödememeye yönlendiriyor.”
AKP de bilinçsizce onların faturasını bize ödetiyor…
 
ABDSEVER
Polis Akademisi Öğretim Görevlisi Tuğrul Özşengül,
Her vatanseverin beş vakit oturup ABD için dua etmesi milli menfaatimiz icabıdır. Cebinizdeki her kuruşun karşılığı ABD’de.
ABD’ye tapınarak ne vatanseverlik olur ne ibadet,
Olsa olsa din sömürüsü ve ulusal çıkara ihanet…
 
HOCAEFENDİ
Org.Hasan Iğsız’ın annesinin cenazesine katılmaktan korkan askerler, resmi elbise ile Toktamış Hoca’nın cenaze törenine katıldı. Ne de olsa Toktamış hoca da Hocaefendi saflarına katılmıştı
 
YARGIMIZ
ÇHD üyelerinin tutuklama kararının bir gün önceden verildiği ortaya çıktı.
Bir de bağımsız yargı ortaya çıksaydı…
 
SİT
AOÇ’ndeki Tekel  Fabrikası’nın bulunduğu alan, Tarihi Varlıkları Koruma Bölge Komisyonu tarafından, “Birinci derece SİT alanı” olmaktan çıkarıldı.
“Birinci derecede SAT alanı” yapıldı…
 
MİLAT
RTE, “AKP iktidarı, bu ülkede yıllarca yaşanan acılara karşı da
bir milat olmuştur”
Yeni ve daha büyük acıların, parçalanmışlığın, bölünmüşlüğün, yıkımların da…
BOMBA
RTE, CHP ve eskileri karalamak için, “Birçok kitap, plak yasaklandı. Nazım Hikmet, N. F. Kısakürek devletin hışmına uğradı.”
Demek ki, o zamanlarda da RTE gibi kitabı bombadan tehlikeli bulanlar vardı…
 
KOÇUMMMM!
Aile koçu Sibel Üresin ve Ali Rıza Demircan Hoca, Milliyet TV’deki programda,
 • “Cinsel ilişki namazdan da  her ibadetten de önemlidir.”
dediler.
Akıllarını, fikirlerinin, zikirlerinin nerelerinde olduğunu sergilediler…
(Aşağıdaki erişkeyi tıklayarak videoyu izleyip aydınlanın… A. Saltık
 
ÜMMETÇİ
Akit, ses bombası olayından sonra başlık attı,
“Ümmetin sesi olmaya devam edeceğiz”
Milletin ne olduğunu bilseniz…
 
KABULLENMEK
PKK’lılar, Paris’teki infazın kendilerince yapıldığını kabullenmek istemiyor.
Tokat’taki saldırıdan sonra da Arınç, “Ne malum PKK’nın yaptığı” diyerek TSK’yı ima etmişti.
Söylem kardeşliği…
 
OYUNU AL…
“Atama yoksa size oy yok” diyen öğretmen eşine RTE,
“Al oyunu… kendine sakla” diyerek veciz ve temiz yanıt verdi.
Vatandaş anladı, Başbakan ne demek istedi…
 
EMRİNİZ?
RTE; “Artık beyaz ekmek yemeyeceksiniz!”
Emredersiniz,
Ne suyu içeceğiz?
Tuvalete ne zaman gideceğiz?.
 
KISIR
RTE, doğum kotrolünün kısırlaştırma olduğunu söyledi.
Doğru değil ama, olsa bile aklı kısırlaştırmaz…
 
Naci BEŞTEPE
23.1.13

Naci Beştepe : ÇARŞAMBA İĞNELERİ” hakkında bir yorum

 1. Rıza GÜNER

  ÇARŞAMBA İĞNELERİNİN İĞNELERİ

  ULUSALCILARIN kafasında insan kavramı yok; on binlerce insanın ölmesini, on binlerce anne babanın ağlamasını acı çekmesini bile dert etmezler… Kafalarındaki Ulus da, kendi hayallerinden başka bir şey değildir.

  AK PARTİLİ BAKAN, kendince iktidar sorumluluğu gereğince, Elektirik Faturalarının ödenmemesinden şikayet etmiş; çok Ulusalcı Naci Beştepe ise; 50-60 bin insanın dökülen kanıyla tatmin olmamış, daha fazla kan dökülmemesi ihtimalinden şikayet etmiş.

  SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİNDE AMERİKANCILIK Ulusalcılık ve Milliyetçilikti; solculuk sosyalistlik, Anti-Emperyalist , Anti- Amerikancılık da yıkıcılık ve vatana ihanetti; Bugün Ulusalcı-Milliyetçiler, ABD’nin gözünden düşmüş, Hilafetçi ve Engizisyoncular gözdelik tahtına kurulmuş.

  ASKERLİK SANATININ EN BÜYÜK SİLAHI; bilgi ve eğitimdir; Mustafa Kemal gibi askerler, güçlerini beyinlerinden ve yüreklerinden alırlar ve herkese rehber olurlar… NATO’nun izin verdiği ölçüde eğitilen ve bilgi edinenler ise; Hocaefendinin değil, en kötü din adamının karşısında dize gelirler.

  “TÜRKİYE CUMHURİYETİ TOPRAKLARI DOĞAN HERKES EŞİTTİR!..” demeden ve bunu Anayasal hüküm haline getirmeden Adaletten ve Özgürlükten söz edilemez; Türk Olma Üst Kimliğiyle bundan başka ve bundan fazla Adalet mümkün değildir.

  BİR ÜLKEDE İNSANIN DEĞERİ YOKSA; orman alanı da, sit alanı da, tarihimiz misali birer palavradan ibarettir; kimi satmak için, kimi üstüne oturmak için lafını eder.

  GERÇEKTEN DE AK PARTİ BİR MİLATTIR!.. Cumhuriyet’in Türkçe Ezan, Türkçe İbadet, Türkçe Kur’an’la başlatığı 3. Engizisyon Döneminin Laiklikle hiçbir ilgisinin olmadığını ve Türkiye’nin Büyük Bir Cennete Adam gönderme Bürosu olduğunu açığa çıkarmıştır.

  BEN 1985-1986 yılında askerlik yaparken; izin dönüşü komutanıma Hediye olarak götürdüğüm Savaş ve Barış adlı romanı veremedim, Nutuk’tan başka her türlü kitabın askeri birliklere girmesi yasaktı. Nazım Hikmet, Necip Fazıl nere?

  CUMHURİYET BİR KİŞİLİK HALİFELİK MAKAMINI KALDIRMIŞ; yerine yüz binlerce kişilik Halifelik Örgütleri kurmuş; “Akla, Bilime, Akıl ve Bilimi Kullanma Becerisine göre karar verilen İslamın Rönesansı ve Reformu olan Aleviliği de yasaklamıştır. Sibel’le Ali Rıza da, Cumhuriyet’in yetiştirdiği AYDIN DİN ADAMLARIDIR!.. Gurur duyulsun…

  AKİT YAZARLARI; ÜMMETİN DE MİLLETİN DE OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİLİRLER!.. Kaldı ki; ümmetin sesi olmak, milletin de sesi olmaktır…

  PARİS’TE ÖLDÜRÜLEN ÜÇ ALEVİ KADIN, muhtemelen devlet ve bürokrasi içinde de MÜESSES; ALEVİ DÜŞMANLIĞIYLA öldürülmüştür… Ve kimin damarındaki Alevi düşmanlığı daha fazla kabarmışsa o öldürmüştür.

  HİÇ KİMSE VERİLMEYEN OYU DERT ETMEZ; şimdiye kadar % 1 oy alamayan İP müstesna… CHP’nin, on binlerce oyla seçilmiş milletvekili Hüseyin Aygün gibi bir milletvekilini ihraç etmesi; CHP’ye oy veren bütün vatandaşlara saygısızlıktır..

  SAYIN BAŞBAKAN’ın beyaz ekmeğe ve doğum kontrolüne karşı çıkması, her demokratik ülkede görülmesi mümkün bir tercihtir; ben de Beyaz Ekmeğe ve Kürtaja karşıyım… Doğum Kontrolüne karşı olmamakla birlikte, çocuksuz ve tek çocuklu aileyi de doğru bulmuyorum.

  “Önce iğneyi kendine, sonra çuvaldızı başkalarına batır,” demişler.. Böyle düşünmez ve böyle yapmazsak, iğne de, çuvaldız da sonuç bize batar ve kendimiz gülünç duruma düşeriz.

  Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir