Tunceli’de patlama, 7 can yitiği…

Tunceli’de patlama, 7 can yitiği…
6’sı asker 7 şehit, 1 ağır yaralı

Tunceli kent merkezine bağlı Atatürk Mahallesi’nde meydana gelen saldırıda askeri personel taşıyan sivil plakalı minibüs hedef alındı. PKK’li teröristler, saat 18.00 sıralarında, karayolu kenarına bıraktığı bomba yüklü aracı infilak ettirdi.

6’sı asker 7 şehit, 1 ağır yaralı

Tahrip gücü çok yüksek bombanın patlamasıyla servis minibüsü ile güvenliğini sağlayan zırhlı araç alev aldı. Patlamada, 6 asker ve yolda eşiyle yürüyüş yapan bir kadın şehit oldu. Hayatını kaybeden kadının eşi ise ağır yaralandı.

Operasyon başlatıldı

Saldırının ardından Tunceli-Elazığ karayolu trafiğe kapatıldı, operasyon başlatıldı. Saldırıda şehit olan askerlerin 2’sinin uzman çavuş 4’ünün ise er olduğu öğrenildi.

Ölen sivil kadının kimliği belli oldu

Saldırıda yaşamını yitiren sivil kadının Fadime Acar olduğu belirtildi. Ölen Acar’ın yaralanan eşinin ise Ali Acar olduğu öğrenildi. Yaralı Ali Acar, ambulansla Elazığ Fırat Ünivesitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Acar’ın Tunceli Bayındırlık İl Müdürlüğü’nde memur olduğu belirtildi.

Bomba yüklü aracı çalmışlar

PKK’li teröristlerin saldırıda kullanılan bomba yüklü aracı, saldırıdan 6-7 saat önce merkeze bağlı Çiçekli Köyü yakınlarında gasp ettikleri öğrenildi. Aracın Türk Telekom Müdürlüğü’ne ait olduğu belirlendi.

Tunceli Valiliği’nden açıklama

Tunceli Valiliği, patlamaya ilişkin, ”İlgili kurumlar tarafından yapılan kimlik tespit çalışmaları sonucunda, patlamada 2’si uzman çavuş, 4’ü er ve 1’i sivil vatandaş olmak üzere 7 şehit bulunmaktadır” açıklamasında bulundu.

Ormanlık alanda 4 kişi tespit edildi

Saldırının ardından başlatılan operasyonlarda bölgeye yakın ormanlık alanda şüpheli 4 kişi tespit edildi. Şüphelilerin yakalanması için bölgeye jandarma ve polis harekat timleri sevk edildi. Bölgedeki operasyonlar sürüyor.

25 Eylül 2012, Cumhuriyet portalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir