Silivri’de YAŞ hazırlığı

Balyoz, Ergenekon vb. tertiplerde yargılanan 40 tutsak paşa, hüküm giymedikleri halde 2012 YAŞ kararlarıyla emekli edildiler.. “Adi” tutuklular olarak Silivri’ye aktarılacaklar.. Bülent Arınç herhalde “Yüce rabbim verdikçe veriyor..” demektedir.
Unutulmasın, “Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste..” büyük atasözüdür..
İlahi adalet, en son ve en büyük adalet olacaktır.. Emekli edilerek hakları yenen paşalarımıza sabır ve tahammül diliyorum..
Sevgi ve saygı ile. 4.8.12
Dr. Ahmet Saltık, www.ahmetsaltik.net

Silivri’de YAŞ hazırlığı

Ulusal Kanal’ın Yüksek Askeri Şura’ya bir gün kala duyurduğu “Emekli edilecek general ve amiraller için Silivri’de hazırlık yapılıyor” haberi doğrulandı. Hazırlığı Ulusal Kanal’a açıklayan Balyoz Davası Avukatı İhsan Nuri Tezel, “Şura kararlarının önceden verildiğini” belirtti.

Ulusal Kanal’ın Yüksek Askeri Şura’dan bir gün önce duyurduğu haber YAŞ kararlarıyla doğrulandı.

Tezel, şunları kaydetti; “YAŞ’ta rütbe bekleme süresi dolan tutuklu general ve amirallerin emekl edileceği, Silivri Cezaevinde yerlerinin hazırlandığını söylemiştim. Söylediğimiz gibi de çıktı sonuç. Bu sorunu da yaşta komutanları emekli ederek aşacaklar. Çünkü emekli edilmeden tahliye olmaları halinde görevlerine dönmemeleri ncak bu şekilde sağlanabilir.”

Balyoz Davası’nda tutuklu bulunan general ve amirallerin avukatı İhsan Nuri Tezel, tutuklu 40 general ve amiralin emekli edileceğini, hatta Silivri Cezaevin’deki yerlerinin dahi hazırlandığını söylemişti.
“Silivri’de şimdiden hazırlıklar yapılmış durumda. Askeri Şura’da bu gereal ve amiraller emekli olacakmış gibi 4 No’lu cezaevinde koğuşlar hazırlanmış durumda.”

Kararların açıklanmasının ardından Ulusal Kanal canlı yayınına bağlanan Tezel, kararların Şura’dan önce verildiğini söyledi. Tezel, Genelkurmay’ın personelinin arkasında durmadığını belirtti.
“Genelkurmay Başkanlığı, personelinin arkasında durmadığını ortaya koymuş oldu. Yani artık Silahlı Kuvvetler’deki tüm personel, kendilerinin arkasında duran, kendilerini koruyan bir kurum olmadığının farkında. Bir taraftan Suriye’de çok ciddi bir kriz var, Türkiye’nin tüm dünya tarafından müdahalesi bekleniyor, Güneydoğu’da kan gövdeyi götürüyor. Bu durumdaki personelin de böyle kritik bir ortamda tam bir moral ve motivasyonla görevlerini yapabileceklerini tahmin etmiyorum.”

ulusalkanal.com.tr

Anahtar Kelimeler: Silivri’de YAŞ Hazırlığı, Ulusal Kanal, Emekli Edilen Komutanlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir