ÇARŞAMBA İĞNELERİ – 11 Ekim 2023

Türk Vatandaşı Naci BEŞTEPE

DOKUNMA

Suriye merkezli Haznevi tarikatının Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde yaptırdığı dev külliyenin ziyarete açılışında binlerce kişi, tarikat şeyhi Muhammed Muta Haznevi’ye dokunabilmek, elini öpebilmek için kıyasıya bir mücadele verdi.

Çağdaş uygarlık!..

MAGANDA

Elbistan’da düğünde tabanca ile ateş eden magandaya işlem yaptıran emniyet müdürüne Nevşehir’de görevli savcı yumruk attı.

Maganda mı ararsın!..

EZME

RTE İşçi, memur ve emeklileri 21 yıldır enflasyona ezdirmediklerini söyledi.

Ezdireni bir yakalasak!..

SAPIK

Ümraniye’de Süleymancılar tarikatına bağlı bir yurtta, imamın 11 yaşındaki erkek çocuğuna altı ay tecavüz ettiği ortaya çıktı.

İmam yerine sapık mı yetiştiriliyor?..

HOCA

Marmara Üniv. İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Dilaver Selvi yazdığı kitapta; buluğ çağına gelmemiş çocukların evlendirilebileceğini, kadınların kocalarının izni ile toplu taşıma araçlarına binebileceğini, bazan tokat atmanın yararlı olabileceğini yazdı.

Hocası bu olanın yobaz ve sapık olmasına şaşılır mı?..

SAVCILARIMIZ

Ankara’da Yenimahalle Devlet Hastanesi’ne personel alımı için yapılan mülakatta, “Kıyamet gününe inanıyorum, evet mi hayır mı?” “Düzenli namaz kılarım, evet mi hayır mı?” gibi soruların sorulduğu belirtildi.

Cumhuriyetin savcılarına soruyorum: Orası din devletinin mi, laik cumhuriyetin hastanesi mi?..

SİYASİLEŞTİRME

Gezi Parkı davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Osman Kavala’ya Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) tarafından 2023 Vaclav Havel İnsan Hakları Ödülü verildi. Dışişleri Bakanlığı, “Ödülün, hakkında kesinleşmiş mahkumiyet kararı bulunan bir kişiye verilmesi hukukun siyasileştirilmesine yönelik girişimlerin bir uzantısıdır.” açıklaması yaptı.

AKP iktidarının hiç yapmadığı!..

YARA

Sinan Ateş cinayeti ile ilgili Meclis araştırması açılmasına ilişkin önerge AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

Yarası olan gocunur…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir