CİHAT YAYCI, EKSİK VE YANLIŞ SÖYLEMLERİNİ DÜZELTMELİDİR !…

CİHAT YAYCI, EKSİK VE YANLIŞ SÖYLEMLERİNİ DÜZELTMELİDİR !…

*Cihat Yaycı tarafından Gazeteci Aytunç Erkin’e yapılan açıklamalar  Sözcü Gazetesi’nde (08 Ekim 2022) manşetten ve 12. sayfadan yayınlanmıştır. Yaycı’nın açıklamasında doğru bilgiler verilmekle birlikte bazı söylemler eksik ve yanlıştır. 

*Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için bu açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

*Yaycı’nın, Yunanistan adaları Türkiye’yi işgal için silahlandırıyor söylemi eksiktir. Yunanistan 2004-2020 arasında zaten Türkiye’nin 20 Adası ve 2 Kayalığını işgal etmiştirÜstelik, işgal edilen Küçük Çuha Adası ile Muğla Plati Kayalığı Yaycı’nın Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanlığı döneminde işgal edilmiştir.

ALTI BÜYÜK DEVLET KARARI İLE YUNANİSTAN’A KUZEY EGE ADALARININ YALNIZCA KULLANMA HAKKI VERİLMİŞTİR !…

*Altı Büyük Devlet Kararı ile Yunan işgalindeki Kuzey Ege Adaları, silahlandırılmamak ve askeri amaçlarla kullanmamak şartıyla Yunanistan’ın kullanımına verildiYaycı’nın iddia ettiği gibi adaların Yunanistan’a devri söz konusu değildir. Yunanistan’a, adaların egemenliği değil, yalnızca kullanma hakkı yani zilyetlik (possession) hakkı verilmiştir.

14 EKİM 2021 TARİHLİ ABD-YUNANİSTAN ANLAŞMA METNİNDE CAUSUS BELLİ KARARINA RASTLANMADI

ABD, TÜRKİYE’Yİ NATO’DAN ÇIKARMAZ !…

MAVİ VATAN’IN SINIRLARI SÜREKLİ OLARAK DEĞİŞTİRİLİYOR !…

*Yaycı, SÖZCÜ Gazetesi’nde gündeme getirdiği söylemleri doğru bilgiler ile düzeltmelidir. Aksi halde söyleşiyi yayınlayan Gazeteci Aytunç Erkin, Yaycı’ya yönelik olarak yaptığım eleştirileri gazetecilik etiği gereği köşesinde yayınlamalıdır.

Konu ile ilgili yazı ve belgeler ek dosyalarda sunulmuştur.

CİHAT YAYCI EKSİK VE YANLIŞ SÖYLEMLERİNİ DÜZELTMELİDİR-WORD

Saygılarımla,

E. Alb. Ümit YALIM
Milli Savunma Bakanlığı Eski Genel Sekreteri

CİHAT YAYCI, EKSİK VE YANLIŞ SÖYLEMLERİNİ DÜZELTMELİDİR !…” hakkında 2 yorum

  1. emin

    Yaycı ,nın konuşmalarının notası bozuktur…..Genel kurmay başk.seçimleri ve kuvvet komutanları (12 mart ve 12 eylül dönemidir..)emperyalizm in denetimindedir.Ulusalcı subaylarımız ordudan atılmış olmakla beraber istifaya zorlandırılmıştır.sayğılarla.teşekkür ederim.

    Cevapla
  2. Gönül Pınar Atacı

    Tümüyle haklı ve temelli, ulusal özlü ve gerekli, derin askersel ve siyasal önemli ve değerli teşhisler, saptamalar, belgeler, bilgiler, yorumlar, eleştiriler. Çok değerli komutan ve ünlü ve üstün uzman albay YALIM’ı en yürekten duygular ve en iyi dilekler sunarak kutlamak gerek.

    Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir