ÇARŞAMBA İĞNELERİ : 27 Temmuz 2022

Türk Vatandaşı Naci BEŞTEPE

TEŞEKKÜR

28 Şubat haksızlığı ve hukuksuzluğunu; intikam amaçlı-sonuçlu  siyasi yargılama ile hapsedilen yaşlı komutanların durumunu sık sık dile getiren dürüst ve yürekli gazeteciler Saygı Öztürk ve Aytunç Erkin ile SÖZCÜ Gazetesi’ne teşekkürler.

Adalet ve insanlık herkese bir gün gerekli olacaktır.

Güce ve güçlüye aldanmayınız…

ET

Ankara Melike Hatun Camisi İmamı Halil Konakçı, kadınları et olarak niteleyerek, ”100 yıl önce dedelerimizin yatak odasında görmediği kıyafetleri biz çarşıda pazarda görüyoruz.” dedi.

Behey yobaz, sana yüz yıl gerisi az gelir…

ÖVGÜ

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, tarımsal yatırım için gittiği Venezuela’da tarım ve hayvancılığı övdü, ülkemizi yerdi.

“20 yıldır neden bizi iktidar yapıyorsunuz?” demek istemiş…

MİSYON

Atatürk heykelini yıkanları öven ve cihatçı militanlara destek paylaşımları yapan TRT Diyarbakır Bölge Müdürü Hamit Yaz, TRT Radyo Dairesi Başkanı olarak atandı.

AKP misyonun gereği…

DOLANDIRICILAR

Sabiha Gökçen Havalimanı 2. Pist güçlendirme tünel ihalesini alan şirkete dolandırıcılık ve vergi kaçakçılığından el konduğu öne sürüldü.

Dolandırıcılar iş başında…

BARON

Cumhuriyet savcısı uyuşturucu baronu çıktı!

Kokuşma zamanı…

N’OLMUŞ?

MGK bildirisinde, “Yunanistan’ın kışkırtıcı eylemlerine ek olarak karasuyu ve hava sahası ihlallerini artırarak sürdürmesinin kabul edilemez olduğu” ifade edilmiştir.

Eeee?..

YAKIN

RTE’nin durup durup yinelediği ”Gezi olaylarında camilerimiz yakıldı” sözleri İtfaiye tarafından yalanlandı.

İtfaiye yandı!..

HAYALET

İ. Melih Gökçek’in 801 milyon Dolara mal ettiği Ankapark ucubesinde 50.4 milyar harcanan teleferiğin direklerinden başka bir şey bulunamamış.

Ay’a yol yapımında kullanmışlardır…

SORUMLU

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, Ankapark’ın harabeye dönmesinde Ankara BŞB‘nin de sorumluluğu olduğunu belirtti.

Oysa park belediyenin el değiştirmesinden üç yıl sonra (5 gün önce) mahkeme kararı ile BŞB‘ne devredildi.

Sorumlu makamlarda olanlar sorumluluklarının bilincinde olmalı…

DEĞERLİ

Oyuncu Birce Akalay’ın “Birileri ülkeyi yemeye devam ediyor, yargılanacağınız günleri görmek üzere” mesajı üzerine Türkiye Gazetesi yazarı ve Ulusal Kanal’ın değerli konuşmacısı Cem Küçük, “Son yirmi yılda böyle konuşanlar ya içeri girdi ya kaçtı ya kariyeri bitti.” dedi.

Küçük…

OLDU

RTE üç yıl önceki bir TV programında KYK borçlarının affı veya indirim yapılması konusu sorulması üzerine “Bay Kemal olsaydım sildim gitti derdim” demişti.

Sildi gitti.

Gölge Bay Kemal…

SABIR

RTE milletten sabır istedi ve “Kimseyi muhanete muhtaç etmedik” dedi.

Daha muhaneti de mi var?..

DEKANIM

İki yıldır öğrencisi olmayan Harran Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ne AKP Milletvekili Mehmet Ali Cevheri’nin kardeşi ziraatçı Abdulcenap Cevheri’nin dekan olarak atandığını duyurdu.

Evde rakı yapanları yönetir…

ARAP

Arşivinde Feto’ya övgüler dolu olan AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Körfez ülkelerinden Trabzon ve bölge illerine gelen Arap turistlerle ilgili yakınmada bulunan kişileri ırkçı ve vatan haini olmakla suçladı.

Fazla ileri gidenlere Anadolu köylüsüne der?…

ÇARŞAMBA İĞNELERİ : 27 Temmuz 2022” hakkında bir yorum

  1. Gönül Pınar Atacı

    HARİKA bir Çarşamba İğneleri daha. Kalbine, eline, kalemine sağlık sevgili Naci BEŞTEPE.

    Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir