HÜRRİYET GAZETESİ, YALAN HABER VE YUNAN YANDAŞLIĞI YAPIYOR !…

HÜRRİYET GAZETESİ, YALAN HABER VE YUNAN YANDAŞLIĞI YAPIYOR !…

Ümit YALIM, E. Alb.
Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri
*Yunan işgali altındaki 18 Türk Adası ve 1 Türk Kayalığı ile işgal altındaki Türk adalarına yerleştirilen 5 binden çok Yunan askerini ve adalarda açılan 13 Yunan Askeri Üssünü görmezden gelen ve işgal haberlerine 8 yıldır sansür uygulayan Hürriyet Gazetesi, ayrıca yalan haber ve Yunan yandaşlığı da yapıyor.
*Görsel basından değişik zamanlarda uyarıda bulunduğum halde Hürriyet Gazetesi hâlâ Türkiye Cumhuriyeti’ne ait adaları Yunan adası olarak tanıtıyor ve yalan haber yaparak Yunan yandaşlığı yapıyor.
*Hürriyet Gazetesi, geçen hafta 18 Kasım 2019’da manşetten verdiği haberde Midilli Adasını Yunan Adası olarak tanıtarak yalan haber ve Yunan yandaşlığı yaptı.
*Anılan gazete 05 Şubat 2019’da da Midilli Adasını Yunan Adası olarak tanıtmış, 16 Ağustos 2019’da da Semadirek Adası’nı Yunan Adası olarak tanıtmıştı.
*Uluslararası antlaşmalarla, Yunanistan’a anılan adaların yalnızca kullanma hakkı verilmiş, adaların egemenliği ve mülkiyeti ile deniz yetki alanları ve hava sahası Türkiye’de kalmıştır.
*Adalar Türkiye Cumhuriyeti’ne ait olduğu için Bülent Ecevit – Necmettin Erbakan Koalisyon Hükümeti tarafından 1974 yılında anılan adaların Kıta Sahanlığında TPAO’ya petrol arama ruhsatı verilmiştir.
*Ayrıca Türk Deniz Kuvvetleri gemisi 2017’de, TÜBİTAK MARMARA Gemisi ise 2019’da anılan adaların kıta sahanlığında araştırma yapmıştır.
*Hürriyet Gazetesi’nin yaptığı yalan haberler, basın ahlak ilkeleri ve doğru habercilik ilkeleri ile bağdaşmamaktadır. Hürriyet Gazetesini şiddetle kınıyor, konu ile ilgili yasal haklarımı saklı tutuyorum.
*Gazetenin yaptığı yalan haberlerden, haberleri hazırlayan muhabirler ile Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan Coşkun da hukuken ve kanunen sorumludur.
Hürriyet Gazetesi en geç 27 Kasım 2019’a kadar bu konuda Türk Milleti’nden özür dilemeli ve özürünü gazetenin kağıt baskısı ile internet sitesinde yayımlamalıdır. Aksi takdirde Hürriyet Gazetesi’nin ve Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan Coşkun’un Yunan Yandaşı oldukları bizzat kendileri tarafından tescil edilmiş olacaktır.
ANADOLU AJANSI DA, YALAN HABER VE YUNAN YANDAŞLIĞI YAPIYOR !…
*İşgal haberlerine sansür uygulayan Anadolu Ajansı da 16 Ağustos 2019’da verdiği haberde Semadirek Adası’nı Yunan Adası olarak tanıtarak yalan haber ve Yunan Yandaşlığı yaptı.
*Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şenol Kazancı ve Ajanstan sorumlu CB İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u şiddetle kınıyor, konu ile ilgili yasal haklarımı saklı tutuyorum.
*Anadolu Ajansı en geç 27 Kasım 2019’a kadar bu konuda Türk Milletinden özür dilemeli ve özürünü bütün basınla paylaşmalıdır. Aksi halde Genel Müdür Kazancı ve İletişim Başkanı Altun’un Yunan Yandaşı oldukları bizzat kendileri tarafından tescil edilmiş olacaktır.
DEMİRÖREN HABER AJANSI VE ANADOLU AJANSI’NIN ADALARIN AİDİYETİ İLE İLGİLİ YALAN HABERLERİNE İTİBAR EDİLMEMELİDİR !…
*Bazı basın ve yayın organları tarafından Demirören Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı‘nın adalar hakkında verdiği haberler kaynak gösterilerek kullanılmaktadır.
*Anılan ajansların adaların aidiyeti ile ilgili yalan haberlerine itibar edilmemeli ve haber olarak kullanılmamalıdır.
Konu ile ilgili açıklamalarım ve eklerdedir.*


Saygılarımla, 25.11.2019

  • Not        : Sitemizdeki teknik arıza nedeniyle bir word dosyası ve 1 power point sunumunu bu dosyaya ekleyemedik. Sorunu aşınca ekleyeceğiz ve manşetten duyuracak ya da bu dosyayı gene yayınlayacağız.. / Dr. Ahmet Saltık

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir