Milli Merkez’den Saygıdeğer Kamuoyuna

Milli Merkez’den Saygıdeğer Kamuoyuna! 

Ankara Çubuk’ta, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’na yönelik olarak gerçekleşen saldırı ve linç girişimini şiddetle kınıyoruz. 

Milletçe tasada ve kıvançta bir olmamız gereken şehit cenazelerimize, siyasi kamplaşma, kutuplaşma ve ayrışmaların çirkin gölgesinin düşürülmesi asla kabul edilemez. 

Ülkemizin içte ve dışta birçok hayati risk ve sorununu birlik ve bütünlük içinde aşabilmenin olmazsa olmaz şartı, iç cephede, milli meselelerde bir ve beraber olmaktan geçmektedir. 

Yerel seçim sonuçlarının demokratik bir olgunlukla kabul edilmeyerek, hasmane bir dil oluşturmak, yurttaşları birbirine düşürebilecek kışkırtıcı ve düşmanca açıklama ve konuşmalar yapmak hiçbir sorumlu siyaset ve devlet insanına yakışmaz. 

Bu tür söylemlerin ve provokatif suçlamaların, topluma yansıması ve sonuçları herkes için vahim olabilir. 

Başta siyasi iktidar, ilgili Bakanlar ve bürokrasi yetkilileri olmak üzere; tüm toplum kesimlerini, siyasi liderleri, demokratik kitle örgütlerini ve medyayı, sağduyulu ve sorumlu davranmaya, toplumsal barışı ve huzuru sabote edebilecek söylem ve eylemlerden kaçınmaya, bu yolla da Demokrasimize ve Cumhuriyetimize kararlılıkla sahip çıkmaya davet ediyoruz. 

Unutulmasın ki, demokratik bir Kuvay-ı Milliye anlayışı bizi her türlü tehdit ve düşmanlığa karşı ayakta tutacak biricik doğru tavırdır. 

Saygılarımızla, 22.04.2019 

Milli Merkez Yönetim Kurulu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir