Dindar nesil yetiştirmek ve Türk değil Türkiye’li..

Dostlar,

Yorumsuz sunuyoruz..

Zeynep Oral‘ın ilgili makalesi 5.2.13’te Cumhuriyet’te yayımlandı.

AKP’nin ve BDP’nin sağduyulu vekillerinin ve yöneticilerinin dikkatine..

Bu partilerin vatansever üyelerinin ve oyverenlerinin de dikkatine..

Sevgi ve saygı ile.
9.2.13, Ankara

Dr. Ahmet Saltık
www.ahmetsaltik.net

Zeynep_Oral'dan

Turk_degil_Turkiye'li

 

Dindar nesil yetiştirmek ve Türk değil Türkiye’li..” hakkında 2 yorum

 1. Rıza GÜNER

  ZEYNEP ORAL’IN KENDİ KENDİNE OYNADIĞI ÇOCUK OYUNU

  Zeynep Oral, satılan, tecavüz edilen, küçük yaşta evlendirilen kız çocuklardan söz ederek haktan yana numarası yaparak konuya giriyor… Ve kocaman bir harita yayınlayarak; 12 Mart’ta Anayasa’yı TANGUR TUNGUR ETMEKLE SUÇLANMAK gibi çok çirkin ve yalan bir sonuç çıkarmış…

  12 Mart’ta, “Anayasayı Tebdil Tağyir ve Ilgaya Teşebbüs Suçunu,” bazı arkadaş ve dostlar; “ANAYASAYI TANGUR TUNGUR ETMEK” olarak anlar ve kendilerini şöyle savunurlardı; “Vallaha billaha, iki gözüm önüme aksın ben bu Anayasa’yı görmemişim, tanımamışım… Kimdir, nedir, necidir bilmemişim… İn mi cin mi haberim yoktur… Tangur tungur da etmemişem…”

  Zeynep Oral, “ÇİNLİ…” dememek için, koca Çin’i Tangur Tangur Haritasının dışında tutmuş… İrlandalı, İskoçyalı, Galli, İsveçli, Norveçli, Ukraynalı dememek için, birçok Ulus’u görmezlikten gelmiş ve ülke isimleri vermemiş.

  Birleşik Krallık’ta yalnızca İngilizleri görmüş; İskoçyalı’ları, İrlandalı’ları ve Galli’leri inkar etmiş.

  Zeynep Oral, Rusyalı değil Rus, derken; her türlü ölçüyü kaçırmış, bütünüyle akıl ve mantık dışına çıkmış.

  Zeynep Oral’ın Tangur Tungur Haritasında Rusyalı Değil Rus, denilen bölge Üç Federal Devletten oluşan bir konfederasyondur. Beyaz Rusya, Ukrayna ve Büyük Rusya Federasyondur.

  Bu üç Federal Cumhuriyet; nüfus’u bir milyonu geçen Milletlerin devlet kurma hakkına, nüfusu üç yüz bini geçen milletlerin Özerk Cumhuriyet kurma hakkına, nüfüsü elli bini geçen milletlerin de Özerk Bölge kurma hakkına sahip oldukları Sovyetler Birliği döneminde kurulmuş ve aynen kalmıştır. Kimseye, “Rus olma ve kendine Rus deme Mecburiyeti” getirilmemiş, HERKES NE İSE, KENDİNİ NASIL TANIMLIYORSA, ÖYLE KABUL EDİLMİŞTİR.

  Büyük Rusya, Ukrayna ve Beyaz Rusya’da; ezici çoğunluk Rus olmakla birlikte; Kalmuk, Tatar, Başkurt, Acar ve adını bilmediğimiz yüze yakın millet adıyla sanıyla yaşamakta ve “Rusya Federasyonu, Ukrayna Federasyonu, Beyaz Rusya Federasyonu toprakları üzerinde doğan ve yaşayan herkes eşittir!..” İlkesiyle Anayasal güvenceye sahiptir. Kimse dinini, dilini, mezhebini milliyetini inkar etmeye zorlanmamakta ve Çoğunluktaki Rus Ulusu’nun azınlıktaki Millet ve Milliyetleri ezmesine izin verilmemektedir.

  “Bize Rus Ulus’uyla, Azınlıktaki Millet ve Milliyetleri eşit ve eşdeğerde gördüremezsiniz!..” diyen Birgül Ayman Gülerler Rusya’da hiçbir zaman olmamış; Çar Büyük Petro döneminde Halkların ve Milliyetlerin eşitliği resmen kabul edilelerek EZEN ULUS ZİHNİYETİ bütünüyle terk edilmiştir.

  Zeynep Oral, Ezen Ulus Zihniyetini savunmak için, Avrupa ve Asya Haritalarını tangur tungur etmiş… Ama boşuna… Yanlışı savunmak, başka yanlışları getirmiş ve Zeynep Oral’ı gülünç duruma düşürmüş… Oysa, Uygarlık ve insanlık adına doğru olan da bütün halkların ve milletlerin eşitliğini savunmaktı.

  Cevapla
 2. Rıza GÜNER

  Başka bir Ulusu ezen Ulus da özgür olamaz. Ezen Ulus, en az ezielen Ulus kadar bağımlı ve köledir. Önce kölece yalan ve yanlışa bağımlıdır… Sonra, yalan ve yanlışa kölece bağımlı olduğu için, evrimleşemez, gelişemez, yükselemez ve uygarlaşamaz.

  Ezilen Ulus’a yasak edilen her şey, ne yapılırsa yapılsın sonunda Ezen Ulus’un ayaklarına dolanır ve evrimleşmesi, gelişmesi, yükselmesi ve uygarlaşması daima yarım kalır.

  Zeynep Oral’ın kendi kendine oynadığı çocuk oyununda da bu açıkça görülmektedir. İngiliz Ulusu’nun Gal Ulusu’nu, İskoç Ulusu’nu ve İrlanda Ulusu’nu ezmekten 1600’lü yıllarda vazgeçtiğini; ülkenin adının Birleşik Krallık olduğunu unutmuş, “ne mutlu İngilizm diyene..” gibi bir garabet varmış gibi, “İngiliz, İngiltere’li değil, ” diyerek, sanki, “İskoç’um, İrlandalı’yım, Galli’yim” demek yasakmış gibi çam devirmiş.

  Oysa Birleşik Krallık’ta, iki millet, millet adlarıyla, “İngilizim, İskoç’um,” diyerek; iki Millet de üstünde yaşadıkları toprağın adıyla, “İrlandalı’yım, Galli’yim,” diyerek kendilerini ifade ederler.

  Bu ülkenin vatandaşları, kulluktan ve Tab’alık’tan tamamen kurtulmuşlardır, hepsine birden bir kulluk ve Tab’anın adı verilmemiştir. Hepsi kendi milliyetleriyle, doğar doğmaz bütün diğerlerine eşit özgür, Hak ve Hukuk sahibi insanlar olurlar… Ve herkes herkese kendisine eşit bir gözle bakmak mecburiyetindedir.

  Evet… Zeynep Oral, kendi kendine bir çocuk oyunu oynamış… Acaba bu oyuna kendisi inanıyor mu?.. İnanır… Çünkü Ezilen Ulusun bireyi, aklını uydurduğu yalanlara inanmak için kullanır ve bir süre sonra akla mantığa ihtiyacı kalmaz.

  Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir