Cem Vakfı Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan : ‘Aleviler azınlık değildir’

 

Cumhuriyet Ankara eki,  01.11.2012

‘ALEVİLER AZINLIK DEĞİLDİR’Cem Vakfı Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan,
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı ziyaret ederek Batıkent’te yapımı devam eden cemevi ile ilgili bilgi aldı. Cem Vakfı Ankara Şube Başkanı Faruk Ali Yıldırım ve Batıkent Cemevi Başkanı Hüseyin Karabulut’un da hazır bulunduğu ziyarette, Doğan, cemevi ile ilgili çalışmaları nedeniyle Yaşar’a teşekkür ederek,

“Bu çalışmanın ve duyarlılığın tüm Türkiye’ye örnek olmasını diliyorum.” dedi.

Samimi bir havada geçen ziyarette Yaşar, Batıkent Kültür Merkezi ve içinde yer alan cemevinin üç boyutlu projesi üzerinden bilgi verdi.

Yaşar, Alevi yurttaşların Türk milleti içinde azınlık değil asli unsur olduğunu belirterek, Yenimahalle Belediyesi olarak kimseyi ötekileştirmeden her bölgeye eşit hizmet götürmeye çalıştıklarını söyledi. Yaşar, “Bizler göreve geldiğimiz günden itibaren din, dil, ırk ve mezhep ayırt etmeksizin eşit hizmet vermek için gayretle çalışıyoruz. İnsanların inançlarını istediği gibi yaşama hakkına sahip olduğunu düşünerek Alevi yurttaşlarımızın ibadetlerini özgürce yapabilmeleri için kolları sıvadık. Alevi yurttaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu Batıkent’te Yeni Batı Mahallesi’nde içinde cemevi olan bir kültür merkezi yapıyoruz. Üçlü bir yapı olarak inşa edilecek olan merkezin bir tarafında cemevi, bir tarafında gençlik merkezi bir tarafında da kreş bulunacak. Alevi yurttaşlarımız içinde cem salonundan, yemekhaneye, kütüphaneden, konferans salonuna kadar her türlü ayrıntının düşünüldüğü cemevini haziran ayında Alevi yurttaşlarımızla açmayı planlıyoruz” dedi.

 

Cem Vakfı Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan : ‘Aleviler azınlık değildir’” hakkında bir yorum

 1. Rıza GÜNER

  ALEVİLER TÜRKİYE’DE AZINLIK BİLE DEĞİLDİR!..

  AB Temsilcileri, Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu’na, “Alevilerin Yasal ve Anayasal hangi hakları var?” diye sorarlar.

  Ali Bardakoğlu, “Alevilerin yasal ve Anayasal hiçbir Hak ve Hukuları yok; ama biz Sünniler gibi din kardeşleri var!” diyerek cevap verir.

  Bunun üstüne AB Temsilcileri, dünyada hiçbir Hak ve Hukukları olmayan bir insan topluluğu olamayacağı için, Alevilere hiç değilse; azınlık hakları tanınmasını isterler…

  Zaten Azınlık Hakları, “HERKES BİR, HERKES VATANDAŞ, HERKES EŞİTTİR!..” diyebilecek kadar uygarlaşamayan, BİR ÜST KİMLİKTE ISRAR EDEN ve savaş zamanlarında, “bizi arkadan vururlar,” diyerek AZINLIKLARI KATLEDEN ÜLKELERDEN İSTENMEKTEDİR.

  Almanya’da, Fransa’da, Birleşik Krallık’ta, ABD’de azınlık hakları var mı?

  Elbette yok!.. Azınlık Hakları başlı başına bir utançtır ve uygar ülkeler; “HERKES BİR, HERKES VATANDAŞ, HERKES EŞİTTİR!” dedikleri için azınlık haklarına ve utancına ihtiyaç duymuyorlar.

  Türkiye’de, “EŞİT YURTTAŞLIK İLKESİNİN YERİNE TÜRK VE SÜNNİ OLMA ÜST KİMLİĞİ” kabul edilmiş; Alevilere, hiçbir Hak ve Hukuk tanınmamış; hatta 1514 Tarihli İbni Kemal Soykırım Fetvası bile yürürlükte tutulmuştur.

  Ve bu Vahşet ve Barbarlık; “biz asli unsuruz, biz kurucu unsuruz” diyerek dolaşan KİRALIK ALEVİ TEMSİLCİLERİYLE gizlenmeye çalışılmıştır.

  Sen Fethi Yaşar Efendi, Aleviler, “Putperestlik Dönemindeki gibi BORÇ İBADETİ YAPMAZLAR!.. Gönüllü ve isteğe bağlı olarak Allah’a çağırırlar, bu nedenle Cemevi adıyla bir Faydasız Kilise yapmayın!..”

  Son yıllarda, Cemevi adıyla kurulan Faydasız Kiliselerin; Kiralık Alevi Temsilcilerine saygınlık kazandırmaktan ve Alevileri aldatmaktan başka bir işleri yoktur… Siz önce “herkes eşittir!” demeyi öğrenin.

  Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir