TÜRKER ERTÜRK : İhanette istikrar

TÜRKER ERTÜRK

İhanette istikrar

AKP, ülkemize ve bölgemize yönelik emperyalist projenin gerçekleştirilebilmesi için 2002’de iktidar yapılmış, 2007 ve 2011’de olmak üzere yapılan genel seçimlerde de okyanus ötesinden düzenlenen operasyonlarla iktidarda tutulmuştur.

“Bu on yıllık AKP iktidarı döneminde en çok dikkatinizi çeken nedir?”
diye sorarsanız, hiç kuşkusuz yanıtım istikrar olur. Anımsarsınız, 12 Haziran 2011 seçimlerinde Başbakan Erdoğan istikrar için oy istemişti.

Fakat Erdoğan’ın olumlu anlamda kastettiği istikrar ile bu uzun dönemde bizim gözlemlediğimiz istikrar arasında çok büyük bir fark var.

    Bu 10 yıllık dönemi ihanette istikrar olarak değerlendirmek daha doğru olur.

Gerçekten de bu süre içinde AKP kendisini iktidara taşıyan emperyalizme karşı görevlerini fazlası ile yerine getirmiştir.

– Milli güvenliğimizin kırmızı çizgilerini emperyalizm lehine yok etmiş,
– Bölgede çıkarlarımız aleyhine taşeronluk görevlerine hız vermiş,
– Ülkemizin kurucu değerlerine ve ulu önder Atatürk’e düşmanlık etmiş,
– Her uygulaması ile demokrasinin olmaz ise olmazı olan laiklik ilkesini yok
etmeye çalışmış ve laiklik karşıtı fiillerin odağı olmuştur.

Bugün Suriye’ye müdahale Türkiye’ye müdahale anlamındayken, Suriye’nin bölünmesinin Türkiye’nin bölünmesi demek olacağı bu denli açık iken Türkiye’nin kendi çıkarlarına olmayan bir Suriye müdahalesi peşinde koşması, Suriye sınırlarına asker yığması ve Türk Donanması’nın Suriye’ye karşı savaş konumuna geçirilmesi bu ihanetin açık kanıtlarıdır.

Barzani ve Yorgo

AKP’nin ülkemize ihanet ettiğinin kanıtları çok fazla, yeter ki bunları görmek isteyin ve kafanızı kuma gömmeyin. Geçtiğimiz ayın son günü yapılan AKP’nin 4. Olağan Kongresi’nde elinde Türk Askeri’nin Şehit kanı bulunan Barzani için “Türkiye seninle gurur duyuyor.“ çığlıkları ile tribünler inliyordu.

Barzani’ye bu sloganı atanların, attıranların ve bunu duyup da susturmayanların yurtsever insanlar olabileceğini düşünüyor musunuz? Bu bir ilk mi? Tabii ki hayır!

Geçen yıl Erzurum’da yapılan Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları açılış töreninde zamanın Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu için “Erzurum seninle gurur duyuyor“ diye tempo tutturdular. Açılış töreni için Cemal Gürsel stadyumunda bulunan Erzurumluya bu hatayı partinin en tepesinden emir ve direktif alan AKP’nin amigoları ve şakşakçıları yaptırmıştı.

Hainliğe örnekler çok! Ülkemizin çıkarlarını ve güvenliğini yok sayan, dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın işgal edilmişliğini dikkate almayan, emperyalist bir yalan olan sözde “Ermeni soykırımı“ savlarını görmezlikten gelen Ermenistan açılımı nedeniyle 2009’da Türkiye – Ermenistan maçında Azerbaycan bayrakları AKP hükümetinin talimatıyla Bursa stadına alınmamıştı.

AKP Olağan Kongresi’nde “2023 Siyasi Vizyonu“ adı altında dağıtılan 70 sayfalık kitap bu topraklara karşı ihanetin başka bir belgesi. İçinde güzel şeyler, uygar ve çağdaş temenniler de var! Ama bunlar kötü niyetli ana fikri saklayabilmek ve göz boyamak içindir.

63 maddede özetlenen AKP’nin önümüzdeki 10 yıllık yol haritasında Türkiye’nin emperyalizmin istekleri doğrultusunda dönüştürülmesi planlanmaktadır.

Bu dönüşümün ayrıntısında ana hatları ile otoriter bir polis devleti yönetimi, ılımlı İslam faşizmi, etnik ve mezhepsel ayrışma, emperyalizmin çıkarları için bölgede taşeronluk, başkanlık adı altında padişahlık ve bölünmeye giden federatif bir yapı gözlenmektedir.

Polis hükümetin, Jandarma devletin

Yine bu yol haritası içinde eski rejimin ordusu olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tamamen tasfiye edilerek yeni bir ordunun kurulmasının ipuçları vardır. Jandarma’nın tamamen yok edilmesi ise çok açık olarak ifade edilmiştir.

Jandarma bu topraklarda 1839’da Fransa örnek alınarak kurulmuştur. Aynı zamanda devleti merkezileştirme çabalarının bir ürünüdür. Günümüzde ise görevi; sorumluluk alanında emniyet ve asayiş ile kamu düzeninin korunmasını sağlayan silahlı ve askeri bir güvenlik kuvvetidir. Eğitim, öğretim ile askeri kanun ve nizamların kendisine verdiği görevler açısından Genelkurmay Başkanlığı’na, asayiş görevlerinin yürütülmesi açısından İçişleri Bakanlığı’na bağlıdır.
Pratikte Polis hükümetin, Jandarma ise devletin ve rejimin asayiş gücüdür.

Bu Fransa’da da böyledir. Fransız Jandarması Fransız Devrimi sonrası kurulmuştur ve devrimin asayiş gücüdür. Polis ile görev alanları aynı olsa da kaldırmayı düşünmek Fransız Devrimi’ne karşı gelmek anlamındadır.

İtalya’da da Carabinieri adı altında jandarma teşkilatı vardır. Örneğin Türkiye’de Jandarma ile Polis arasında görev bakımından saha ayrımı yapılmıştır. Jandarma kırsalda, Polis şehirlerde görev yapmaktadır. İtalya’da ise her ikisi de aynı alanda görev yaparlar. Aynı olaya ikisi birden müdahale ettiğinde öncelik Carabinieri’ye aittır. Çünkü Carabinieri İtalyan birliğini temsil eder.

Türk Jandarması Atatürk önderliğinde yapılan Türk Devrimlerinin sadık bekçisi ve ulusal bütünlüğün kolluk kuvvetidir.

Eğer siz Atatürk’e, Türk Devrimlerine ve bölünmez bütünlüğümüze düşman iseniz Jandarma’nın tasfiye edilmesini istemeniz normaldir.

Barzani’ye, Yorgo’ya ve Sarkisyan’a dost;
Atatürk’e, İnönü’ye ve Denktaş’a düşman olanların vizyonunda ancak bunlar olabilir!

Saygılar sunarım.

İLK KURŞUN, 16.12.10
İLK KURŞUN’A ABONE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir