Baykal, “Bu böyle gitmez..”” hakkında 2 yorum

 1. Rıza Güner

  BAYKAL’I DİNLEMEK, İDİ AMİN’İ DİNLEMEYE BENZER!..
  Ahmt bey,
  benim hiçbir yazıyı beğenmediğimi haklı olarak söylemişsiniz… Muzafer ilmiye Çığ’ın yazısına yaptığım yorum nedeniyle söylemeniz de ayrıca çok önemli!..

  Muzaffer İlmiye Çığ’ın yazısında ben, dünyada bütün siyasetçilerin, BÜTÜN DÜŞÜNC İNSANLARININ ilk karşı çıktıkları yanlış olan “SOYUT BÜTÜNCÜLÜĞE” Türkiye’de kimsenin karşı çıkmadığını fark ettim.

  Bir düşünce insanı, soyut bütüncülüğü reddederek, tek tek insanların yaşama çabasını idrak ederek, düşünmeye başlar. Bu, bu işin abc’sidir.

  Deniz Baykal, CHP’yi bir delege çetesiyle elegeçirdi ve İdi Amin gibi Penisinin keyfine göre yönetti. Daima da başarısız oldu. Kendisi de dahil, hiç kimse CHP’nin Baykal yönetimnde seçim kazanıp iktidara geleceğine inanmadı. Ve sonunda, “ABD her zaman başarılı olan liderleri destekler kuralı”na ters düştü.

  Dünyda bir İdi Amin, bir Baykal metresini politikada yükseltmişti. Ama Baykal daha ileri gitmiş ve metresini halka milletvekili seçtirmişti. Bunun kaseti internette yayınlanır yayınlanmaz, Baykal, bu kasetin en büyük destekçisinden geldiğini anladı ve istifa etti.

  Ama CHP’de lider olabilecek çapta adam bırakmamış, yağcı ve yalakalardan başka adam da yetiştirmemişti. Kılıçdaroğlu ise Alevi olduğu için; Fethullahçı ve Diyanetçi Danışmanlarla kuşatılarak, “ne ondurur, ne öldürür bir modda tutulmaya” gayret edildi.

  Kılıçdaroğlu’nun başarısı, eline bir süpürge alıp; DİYANETÇİLERİ, FETHULLAHÇILARI VE BAYKALCILARI (Baykal’ın çıkar esnafı) süpürüp atmasına; partiyi gerçek dava ve fikir adamlarıyla takviye etmesine bağlıdır.

  Benim yazdıklarım, mutlaka söylenmsi gerekenlerdir… Ben Türkiye’de; Diyanet’in yukardan aşağıya bir Halifelik Örgütü haline getirildiğini görmezlikten gelemem. Ben Fethullah’ın aşağıdan yukarıya doğru Halifelik Örgütü kurduğunu, reklam olur diye anlamazlık edemem.

  Ben biliyorum ki; Türkiye’de; DÜNYANIN EN BÜYÜK HALİFELİK ÖRGÜTLERİ KURULDU, DÜNYANIN EN BÜYÜK HALİFELERİ YETİŞTİRİLDİ. Bu büyük Halifelik Örgütleri ve bu Büyük Halifler, halkın üstünde öyle bir engizisyon baskısı kurdular ki; Afganistan’da olduğu gibi, toplumun bütün aykırı örgütlülüğü çöküntüye uğrayacaktır.

  Bu nedenlerle, sitenizde beğenilmesi mümkün, bir fikir hareketine, bir beyin fırtınasına yolaçacak yazılar yayınlamıyorsunuz. Benim birkaç yazımı yayınladığınız için size teşekkür ederim. Ama, gönlünüz rahat olsun, bundan sonra sitenizde yorum yapmayacağım… Saygılar…

  Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir