Perinçek’ten yurttaşlara mesaj: Zorluklar karşısında Atatürk gibi düşünelim!

Perinçek’ten yurttaşlara mesaj:
Zorluklar karşısında Atatürk gibi düşünelim!

5.5.2018 21:24 https://youtu.be/dg_NfOPJXq4 

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek yurttaşlara mesaj gönderdi. Cumhurbaşkanı adaylığı için 100 bin imza toplama çalışmalarına devam eden Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek’ten yurttaşlara mesaj var. Perinçek,

  • Zorluklar karşısında Atatürk gibi düşüneceğiz diyerek” vatandaşlardan destek istedi.
    İşte Perinçek’in mesajı:

Değerli vatandaşlarım,

Sizleri ümitle, sevgiyle, saygıyla selamlıyoruz. Türkiye’nin önünde zorluklar var, bunun bilincindeyiz farkındayız. Görüyoruz, görmeyen yok doların nasıl füze gibi yukarı fırladığını, bunun Türkiye ekonomisine getireceği yükleri görüyoruz. Ve AKP iktidarının Türkiye’yi borca batırdığını hepimiz her gün yaşamımızda hissediyoruz, omuzlarımızda taşıyoruz bu ağırlığı… Ama korkacak hiçbir şey yok. Çünkü biz Atatürk devrimini yapmış bir milletiz. Atatürk gibi bir kahramanı aynı o zorluklarda Ergenekon’dan çıkar gibi, Ergenekon demircisi gibi başımıza geçirmişiz, önümüze almışız ve o büyük zorlukları yenmişiz.

NORVEÇLİLERİN BİR SÖZÜ VARMIŞ…

İşte şimdi o görevi yapmaya hazırız. Vatan Partisi olarak Doğu Perinçek olarak… Norveçlilerin bir sözü varmış, zorluklarla karşılaştıkları zaman hadi gelin şöyle Atatürk gibi düşünelim derlermiş… Bakın ta neredeyse Kuzey Kutbu’nun orada Atlas Okyanusu’nun yukarısında Norveçliler Atatürk gibi düşünerek zorlukları yenmekten bahsediyorlar. Biz Türkler o Atatürk’ün milletiyiz. Ve Atatürk önderliğinde o işleri yapmışız. Şimdi Atatürk gibi düşünme zamanı. Hayır yalnız düşünme değil, Atatürk gibi yapmak zamanı…

ATATÜRK DEVRİMİNİN PROGRAMI

Atatürk gibi yapacağız. Kararlıyız, Vatan Partisi’nin programı Atatürk devriminin programıdır Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Devletçilik, Laiklik ve Devrimcilik… Atatürk gibi düşünmek Atatürk gibi yapmaktır. Çünkü yapılmayan düşünce, düşünce değildir. Düşünce kendisini yaparken, uygularken belli eder. Vatan Partisi de yaptıklarıyla hep Atatürk gibi düşündüğünü ispatlamıştır.

ATATÜRK GİBİ DÜŞÜNDÜK ATATÜRK GİBİ YAPTIK

Ermeni soykırımı yalanını yerle bir ederken, Avrupa’da Atatürk gibi düşündük, Atatürk gibi yaptık. Silivri duvarını yıkarken Atatürk gibi düşündük, Atatürk gibi yaptık. O Fethullah terör örgütünün 15-16 Temmuz gecesi darbesini bastırmak için o kararlı tutumu alırken, bütün milletimizi, hükümetimizi, orduyu göreve çağırırken Atatürk gibi düşünüyorduk, Atatürk gibi yapıyorduk. Şimdi bu büyük servetle, bu büyük birikimle, bu büyük mirasla, onun verdiği cesaretle ve rüzgarımızı Atatürk ile doldurarak bu önümüzdeki döneme giriyoruz. Korkmuyoruz, cesuruz, Atatürk gibi düşünüyoruz ve bütün milletimizi Atatürk gibi yapmaya davet ediyoruz. Hepinizi sevgiyle, saygıyla ve Atatürk’ün ışıl ışıl bilinci ile selamlıyorum değerli vatandaşlarım.
========================================

Dostlar,

Türkiye çooooooooooook özel ve çooooooooooooook zor – kırılgan bir özel dönemde..
Her-kes çooooooook özenli – sorumlu davranmak zorunda..

  • Bir proje partinin ülkemizi 16 yılda nasıl “perişan” ettiğini açık seçik gözlüyoruz..

Pek çok şey öylesine hukuk – yasa- vicdan – adalet dışı ki; isyan etmemek olası değil..

YSK’de dönenler yürek yaralayıcı ve hazin, utandırıcı… Çifte seçim baskın, hatta tuzak!
Süre çoook az.. Neyse ki İYİ Parti CHP’nin olağanüstü akıllıca manevrası ve büyük özverisi ile kurtarıldı, seçime girecek; oyunun büyük kanadı kırıldı.
Bahçeli nam zat, bu kez kendi ittifakı dışındaki adaylara imza verecekleri FETÖ’cülük araştırması – damgası ile tehdit ederek mide bulandırdı..
İYİ Parti ve Saadet Partisi Genel başkanlarının 100 bin imza sorunu yok..
Bu bir Çin işkencesi gibi..

Mazluma destek olup arka çıkmak töredendir..
Vatan Partisi ve Sayın Perinçek anlaşılan epey zorda..
(6 Mayıs 2018, saat 13:53 YSK verisi : toplam imza 31 bin; 9 Mayıs son gün!)
Son genel seçimde (1 Kasım 2015) toplam oyu 110 bindi bu partinin.
(7 Haziran 2015’te ise en yüksek sayı 160 bin olmuştu Ermeni davası kazanımı katkısıyla..)

Biz herhangi bir siyasal partiye üye değiliz..

Vatan Partisi ve Doğu beyin görüşlerinde katıldığımız ve katılmadığımız yanlar var elbette. Onları burada sıralamanın yararı olmadığı gibi şimdi zamanı da değil..
Ancak, Perinçek’in, tümüne katılmasak bile görüşlerini seslendirmesini önemsiyoruz.
Hem ceberrut AKP iktidarı ve koalisyon ortağının zerrece mertce olmayan kuşatma – tuzak ve ayak oyunları karşısında mazluma destek verme hem de hukuk doktoru ve çok deneyimli bir siyasetçi olması nedeniyle O’nu kamuoyunun dinlemesinde büyük yarar var. Cumhurbaşkanı adayı olması bu bağlamda olanaklar sağlayacaktır. Bu bakımdan yukarıdaki demecini,
bir anlamda imza verilmesini isteyen çağrısını paylaşmayı uygun buluyoruz..
(Çekincelerimizi saklı tutarak..) 

Bir imza da biz verebiliriz Pazartesi sabahı… (Çekincelerimizi gene saklı tutarak..)

CB seçimi 2. tura kaldığında Vatan Partisi ve Perinçek’in de şimdi kendilerinin yaptığı “Atatürk gibi yapmak” çağrısı ile tutarlı olarak Demokratik İttifak adayını “amasız” destekleyeceklerini açıklamalarını şimdiden duymak çok iyi olacak..

Sevgi ve saygı ile. 06 Mayıs 2018, Ankara

Dr. Ahmet SALTIK
Ankara Üniv. Tıp Fak. – Mülkiyeliler Birliği Üyesi
www.ahmetsaltik.net     profsaltik@gmail.com

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir